SissyBoy je označení pro chlapce, kteří se chováním a vlastnostmi liší od klasického mužského modelu a směřují spíše k vlastnostem dívčím. V angličtině je takovéto označení zesměšňující.

Do češtiny ho nejlépe přeložit pojmem mánička. Pojem Sissy a SissyBoys se často používá při násilné feminizaci (jedné z praktik spadajících do psychologických her z BDSM).

Takový jedinec se projevuje citlivě, nemluví dostatečně drsně vzhledem k domovské komunitě, jeví se zranitelný až křehký. Příčinou může být i vzhled, jako třeba útlá postava, či jemnější rysy ve tváři.

V češtině se významu asi nejvíce blíží výraz zženštilec nebo slaboch.

Erotický význam

V erotické oblasti je sissyboy označení pro mužské jedince, kteří podstoupili násilnou feminizaci. Tato praktika je s oblibou používána v BDSM komunitě. Mužský jedinec je při ní donucen stát se ženou pro potěšení svého pána nebo paní.

Tento proces je pro něj velmi ponižující, protože se nejedná o transvestitu ani transsexuála. Důležitým okamžikem je feminizace muže, který je se svou mužskou rolí srovnán a transformace na ženu jej ponižuje. Ono ponížení je vzrušujícím prvkem, kterým je spojen sissyboy i jeho trýznitel.

1) Feminizace vzhledu

Při feminizaci vzhledu se jedná o klasické převlékání do ženského oděvu. Muž se obléká do dámského spodního prádla, podprsenky, je nucen používat prsní vycpávky. Obvykle hranatější a jinak tvarované mužské tělo vypadá v dámském prádle velmi komicky a muže ponižuje již tato vtipnost jeho vzhledu.

Dalšími způsoby je paruka, líčení, chůze na podpatcích, kterou už zpravidla neovládá, a vypadá tudíž velmi směšně. Outfit může být obohacen o minisukni, tričku či blůzu s hlubokým výstřihem, oblíbené jsou i síťované punčocháče a barevné laky na nehty.

Muž se stává nedobrovolně jakousi karikaturou ženy, za což se mu dostane hojného množství posměšků.

2) Ponížení osobnosti

V této fázi je muž tlačen do rolí a aktivit připadajících tradičně ženám (i když to v současném světě již nemusí být pravda, ale v lidských hlavách je tento pořádek často hluboce zakořeněn). Muž v převleku je nucen do domácích prací, do úklidu, posluhování svojí paní/pánovi. Stále se dočkává výsměchu a ponižování.

3) Sexuální ponížení

Vrcholnou fází ponížení je degradace muže do role ženského sexuálního objektu. Velmi ponižující praktikou je zasouvání umělých penisů do análního otvoru mužů, případně nedobrovolná soulož s jiným mužem za asistence jeho paní.

Pro spoustu heterosexuálně orientovaných mužů je představa sexuálního kontaktu s jiným mužem velmi odpudivá a ponižující, dokonaný pohlavní styk do análního otvoru je pro ně přímo nesnesitelná potupa. Jejich maximální ponížení však vede k cíli, k prožití vyvrcholení s objektem jejich zájmu.

5/5 - (4 votes)