Nejen dámské spodní prádlo, sestávájící se z co nejméně látky, pokradmu zakrývající pouze genitálie, zadeček nikoli. Zprvu v naší společnosti figurující spíše jako úchylka v továrnách sexu, dnes naleznete tanga i na pláži jako spodní součást plavek, a to jak dvoudílných, tak i jednodílných.

Co jsou vlastně tanga?

V angličtině termín tanga označuje podobný druh spodního prádla, který však zakrývá i hýždě. Tanga v podobě jako známe my, označuje v angličtině pojem thong (tj. pásek nebo řemínek).

Tanga však mají svůj původ v afrických kulturách, kde figurovala a figurují jako nejprimitivnější součást oděvu domorodců. Módní návrháři už evidentně neví, kde všude přicházet na „své“ módní nápady…

Tanga a erotický striptýz

Striptérky začaly nosit tento druh spodního prádla až ve 20. letech 20. století. V moderní době se tanga začala objevovat od 70. let 20. století v Brazílii také jako dámské plavky. Díky tomu, že v Jižní Americe patří dámské pozadí k nejobdivovanějším částem těla, poměrně rychle si tyto plavky získaly popularitu a postupně se rozšířily i do ostatních částí světa. Moderní tanga přivedl na trh v módním průmyslu návrhář Rudi Gernreich v roce 1974.

V dnešní době nosí tanga převážně ženy, ale jejich popularita se začíná pomalu rozšiřovat i mezi mužské pohlaví. Časté nošení tang však přináší i určitá zdravotní rizika – různá gynekologická onemocnění nebo záněty.

Druhy tang

  • Klasická tanga – nejrozšířenější typ; přední díl je stejný jako u slipových kalhotek a zadní díl je trojúhelníkového tvaru, spojeny jsou širším pruhem látky.
  • V – string – boční šňůrky se rozbíhají od hýždí na body a vytváří tak tvar písmene V.
  • G – string – přední díl je většinou menší, se zadním dílem je spojen jen tenkými šňůrkami; plavky tohoto typu se zavazují na bocích.
  • T – back – šňůrky okolo boků jsou spojeny s jediným proužkem mezi hýžděmi, zadní díl je ve tvaru písmene T.
  • C – string – jedná se o nejmenší typ spodního prádla; vepředu je pouze trojúhelníček, který zakrývá genitálie.
  • T – front – tento typ nezakrývá genitálie, šňůrka je prodloužena také do přední části a prochází stydkou štěrbinou.
5/5 - (4 votes)