Když si v minulosti ženy chtěly pohrát mezi sebou, tak měly k dispozici svoje rtíky, prstíky a nepřeberné množství hraček. Jenže do příchodu strap-on pomůcek to nebylo ono. Strap-on je připínací penis (vibrátor), který si žena připne kolem pasu a napodobí tak muže s penisem.

Připínací dildo do každé rodiny

Lidově se jim říká připínací penis nebo připínák. Co to je? Jedná se o dildo – náhradní penis, pro ženy, které si chtějí zkusit, jaké to je být mužem. Existují samozřejmě i duté strap-ony pro muže. Jejich funkce je de facto stejná až na místo pro mužovu chloubu.

Díky tomu může partnerku ošu..t jako by byla muž. Tyto připínáky se prodávají v několika verzích, velikostech. Je totiž nutné, aby sedly velikostí jak „trápenému“ zadečku/vagínce, tak nositelce strap-on pomůcky.

Některé dokonce mají vyměnitelné nástavce, či dokonce vnitřní výstupky, či dokonce dilda. Tyto vnitřní dilda mohou být jak vaginální, či anální a při přírazech do partnerky stimulují i tu ženu, co přiráží.

Nevýhodou mnohých připínacích penisů je nedomyšlenost jejich připínání. Ty levnější jsou vyřešeny drobnými pásky, které však nedrží a „postroj“ je si nutné držet. Dražší modely mají sice upevnění lepší, ale také to není ono. Nejlepším řešením se jeví upevnění připíňáku na latexových kalhotkách, které jen tak nesklouznou.

VIDEO o tom, co je vlastně pegging

Připíňáky a lesbičky

Leckteré lesbičky mohou sice navrhnout, že nestojí o maskulinní hrátky s náhražkou penisu. Jenže zbytek si rád užije hrátek s strap-on hračkami. Hračka je tak vhodná nejen pro lesbičky, ale i pro heterosexuální páry, kde mají chuť k experimentování. S tímto také souvisí pojem obrácené role.

Muži sice nemusí být homosexuálové, aby to chtěli do zadečku, ale přijde jim vzrušující představa, když je do zadečku opí..á jejich vlastní partnerka.

Rozdělení připíňáků dle používání

Jaké jsou k dispozici na trhu připíňáky
ZJISTIT CENU

Lze je rozdělit do 4 skupin:

Pasivní strapony

Pasivní – jedná se dildo s popruhy, které má partnerka připevněné na sobě, ale na rozdíl od jiných hraček, jako jsou například vibrační motýlci, není dildo orientováno na (do) ní, ale tak, aby jím mohla oblažovat partnerku, popřípadě partnera. Sama aktivně uspokojována není, teda až na pocit ze skvělého uspokojení svého protějšku.

Aktivní strap-ony

Aktivní – tyto strap-ony jsou už velmi příznivé i pro nositelku. Kromě trčícího penisu lze na pás vedoucí mezi nohama připevnit jeden či dva nástavce. Díky aktivním přírazům se pak vnitřní dilda různě pohybují a kroutí. Uspokojována je vagínka i zadeček (nebo jen jedno – dle chuti). V současné době se vnější didla tvarují tak aby při přírazech tlačila na klitoris a možností je i přidané vibrační vajíčko.

Modernizované strapony, které drží uvnitř = vkládací

Novinkou v připínácích jsou vkládací strap-ony. Tělo dilda se skládá ze dvou částí. Menší, ale macatější kulovitou část si vsune nositelka do těla a delší penisovitá část je připravena na pasivního partnera. Díky lehce klešťovitému tvaru pak při přírazech dochází ke svírání a intenzivnímu dráždění klitorisu i bodu G najednou. Nejtypičtějším představitelem těchto strap-opnů je firma FunFactory se svou řadou Share.

A co vlastně duté strapony?

Jako dutý připínací penis se označuje speciální dutý návlek, který si může muž navléci na jeho postavený penis. Díky němu si zvětší délku, a průměr, případně získá díky návleku i dráždivé výstupky či vibrace. Správně by se tato erotická pomůcka měla počítat jen do návleků, ale díky své velikosti a také díky popruhům, které si muž musí zapnout kolem boků, patří i do připíňáků.

Testovali jsme vícero připíňáků

Nebyli bychom moc lascivní redakce, kdyby se naši pánští redaktoři báli nabídnout prdelku pro testování straponů 🙂 Takže v sekci níže máme vylistované naše redakční recenze připínacích i vkládacích dvojivých dild. A v testovaných byly jak hetero, tak homosexuální páry, takže na své si přijdou jak lesbičky, tak i zvídaví pánové.

Kde koupit první připíňák

Při koupi se můžete inspirovat našimi recenzemi výše, nebo se rovnou prokliknut na jeden z sexshopů, který nabízí právě tyto kousky pro dráždivé obrácení rolí. Vybrali jsme ten internetový obchod, který měl dlouhodobě největší výběr značek, velikostí a tvarů připíňáků.

Obrácení rolí vyrovná síly…

Se svou prodejní praxí musím uvést, že zvláštností je fakt, že s praktikou převrácených rolí, mají spíše problém ženy než muži. Ženám to přijde divné a nenormální a muži si tuto praktiku bez problémů užívají.

Tak by mě zajímalo, jaký názor máte na převrácené role vy? Napište nám svou zkušenost do komentářů, budeme vděční za jakýkoliv příspěvek do diskuze.

Klady

Zápory

Intenzivní výměna rolí Náročnější výběr
Nejen pro lesbičky, ale i heterosexuální páry Vyžaduje přípravu protějšku
Typicky vyměnitelné dildo
Rychlost nasazení
Ideální pro BDSM hrátky
Podívejte se přímo na výběr v českých sexshopech
Šipka
Sexshop51.cz Sexshop.cz Růžovýslon.cz Flagranti.cz Sexíčekshop.cz
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 24 názorů

Ahoj, v podcastu jste zmiňovali Bel AMI či Bel Air postroj/harness, můžete mě na nšj odkázkat,nějak jsem ho nemohl najít, děkujumoc a držte se!

Zdravíme, díky, že ho posloucháte – ten postroj na připínací dildo je Taboom Bel Air – recenzi od Marka najdete tady: https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/strap-on-postroj-bel-air-recenze/ – jeho nadšení se přeneslo i na nás, máme s ním taky zkušenost, ta bederní opora je super a dvojitá očka vystačí na většinu hraček s patkou, co doma můžete klasicky mít. I péče o něj příjemná, jak je to kombinace koženky a neoprenu = opravdu ideální kombo, které nám v redakci dost sedlo.

Zdravím, mám lesbickou přítelkyni, se kterou už moc sexu nemám, ale chtěla bych to oživit právě připíňákem? Je nějaký pro začátek, co byste mi doporučili? Děkuji.

Zdravíme, od kolegyně lesbičky, co pro nás taktéž testuje erotické hračky máme dotaz, jestli v posteli máte obě rády právě penetrativní hrátky = aneb s prsty či dildy, kdy si třeba měníte aktivní role, kdo je nahoře a tedy kdo tu druhou „šuká“ a proniká do ní. Pokud to máte rády, určitě vás odkážeme na náš seznam nejoblíbenějších postrojů a dild, co jsme v posledních letech testovali (i právě ta lesbická testerka + jiná bi-testerka).

Seznam najdete zde: https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/nejlepsi-strapon-dilda-pripinaky/

Případně přehled všech testovaných připíňáků máme zde https://www.lascivni.cz/tag/strap-on-dilda/ – na konci roku se testoval neoprenový postroj Bel Ami, který vypadá krásně, hezky drží na bedrech a má vyměnitelná očka pro různé průměry dild: https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/strap-on-postroj-bel-air-recenze/. Vyloženě další samotný harness máme otestovaný v této rubrice: https://www.lascivni.cz/tag/strap-on-postroje/

Hodí se do nej typicky dilda, která mají patku, takže dobře drží = což splňují i dilda s přísavkou. Jejich recenze máme tady https://www.lascivni.cz/tag/didla-s-prisavkou/ – ideální jsou ta bez „koulí“. takže spíše nerealistická, což jsme i vypozorovaly, že lesbické dívky více preferují = nemít vyloženě v klíně či jinde právě ultrareálný maskuliní falus, ale spíše jiný design dilda.

Veľmi túžim aby ma žena riadne pretiahla pripínacím penisom. Ona však nechce, ale aspoň si pred ňou môžem napichávať na robertka, ktorý je časom mením za hrubší. Veľmi dráždivé, keď mi moja žena (možno raz za rok )nakoniec vopchá do riťky análny vibračný a nafukovací kolík. Je to úplná slasť. Avšak klasicky ma trtkať nechce. Pričom pripínacie penisy pre ňu už mám dávno vybraté. Je to škoda a tak už len o tom snívam a závidím iným odvážne, sexuchtivé ženy, ktoré nemajú pr,oblém prefiknúť, resp. pretiahnuť, či svojho partnera riadne vyjebať.

Hezký den, to je opravdu veliká škoda – strapony / pegging je hodně rajcovní praktika a při správné realizaci i příjemná pro oba aktéry. A to při využití oboustranného / dvojitého dilda, nebo s vkládacím straponem. Je zajímavé, že jí nevadí, když se před ní napichujete na dildo (nebo vás i ošuká nafukovacím análním kolíkem), ale sama vám to nedopřeje, když jí to může také udělat dobře.

Já teda mam zkušenosti takové (a i moje dobrá kamarádka), že obě jsme vždycky chtěly každého partnera ojet do prdelky a žádný z nich nechtěl. 😀 😀
Teď zrovna scháním strap on na osouložení holky a vůbec se nemůžu rozhodnout. 🙂

Neví o co přišli… 🙂 Já to třeba velice rád, jen protějšky to nikdy nějak neoslovilo…Holky s radostí bych Vás nechal se na mě vyrádit.. 🙂

Souhlasíme, je to hodně intenzivní zážitek pro oba! Chtělo by to více chápavějších žen a osmělenějších mužů, kteří spolknou své machistické ego a nechají se trochu „potrtkat“ pro radost obou. O:)

Většina chlapů jsou stydlivky a bohužel i homofobové 🙂 Jedině svázat, namasírovat a pomalu dráždit na varlatech/penisu – on povolí a bude vás prosit o cokoliv 😉 i o prdelku.

Z naší zkušenosti určitě Sharevibe – obě si solidně užijete (dráždí obě při přírazech) + má vibrace. Špičku má jednodušší, ale stejně funkční. Nebo starší, ale stále dobrou „statickou“ verzi Share = nemá vibrace, ale má výraznější hlavičku v podobě žaludu.

Ahoj chci se zeptat.. S přítelkyní jsme se rozhodly vyzkoušet strap on ale ani jedna jsme to ještě takhle nedělali a nevím vůbec jak začít poradíte mi?

Hezký den,

určitě rádi – v základu si musíte vybra jaký typ straponu si vyberete – pro děvčata jsou vhodná:

  1. připínací dildo s řemínky/kalhotkami,
  2. vkládací dildo (tzv. strapon-less),

1) První typ jsme testovali několikrát a většinou jde o dildo s falickým tvarem připevněné na pevnější kalhotky, které si aktivní partnerka navlékne a zafixuje na bocích a zadečku přes řemínky. Solidní bylo silikonové Smile dildo, ale dle testerů bylo lepší King Cock S s velmi realistickým vzhledem (ale to vám nemusí být zrovna po chuti). Každopádně druhé dildo je tvarově mnohem zajímavější při pronikání a za mě má i lepší zpracování kalhotek a tedy i delší životnost.

2) Z naší zkušenosti je mnohem uspokojivější a zábavnější vkládací dildo – jde v podstatě o speciálně tvarované dvojité dildo (má oba konce k zasunutí), kdy jeden konec je zesílený a drží v klíně partnerky a druhý je volný = připravený pro vás.

Takovým dildem je třeba řada Share od Fun Factory. Ta má hlavně i dobře tvarovanou patku, která při přírazech aktivní partnerky tlačí na její klitoris, takže je drážděná jak dildem v sobě, tak tímto konkrétním tlakem 🙂

Testovali jsme 2 generace – první s tvarem žaludu a druhou s vibracemi. Za naši redakci je zábavnější díky vibracím a tvaru druhá verze – Share Vibe.

Každopádně – radost si uděláte 1) i 2) typem, stačí si jen zvolit kdo bude aktivní (nebo se střídat) a najít vhodnou erotickou polohu. Ze zkušenosti děvčat v redakci je to na koníčka, zezadu či misionáře s nohami na ramenou partnerky. Užijte si to 🙂

Dobrý večer, přítel by chtěl, abych při našich hratkach použila pripinaci penis. Nevím ale pro jaký se rozhodnout. Děkuji za radu. Jana

Hezký den,
z vlastní zkušenosti bychom vám doporučili námi testovaný Share od Fun Factory (recenze je zde http://www.lascivni.cz/tag/strap-on-dilda/) – nemá klasická poutka/pásky, ale je vkládací, takže ho má v sobě partnerka zavedený a tedy i při každém přírazu ho v sobě cítí a užívá si to i ona (i on samozřejmě).

Jojo vypadá dobře, ale trosku váhám…. Zarazila mě cena, nevím totiž, zda nám bude vyhovovat a dat 2 tisíce jen tak, se mi nechce. Ještě popremyslim přesto moc děkuji

Dobře – to chápu – ale celkově strapony/připínací penisy nepatří mezi nejlevnější – základem je dildo (pokud možno ne gelové, ale silikonové kvůli zdraví a prožitku + postroj).

Není to nic zvláštního 🙂 jen si prohodíte role a on bude ten „dole“ – na všech čtyřech třeba… Přeji hezký lascivní den:)

Ano to vím, nechám si ještě chvíli na rozmyšlenou. Popravdě si „akci“ nedovedu představit a to v sexu nejsem žádný začátečník 🙂 díky moc!

Ahoj, jaky to je pansky anal? Moc rad bych to chtel vyzkouset.

Zdravím,

je to hodně specifické téma, když se to povede, tak je bez bolesti, se specifickým prožitkem, který se nedá porovnat s klasickým orgasmem – nejjednodušeji bych vás odkázal na náš vyčerpávající článek – https://www.lascivni.cz/sex/jak-poprve-na-pansky-anal-poradim-vam/

Mno nevím jak autorce článku, ale mě tyto pomůcky připadají už za „hranicí“. Kam vymizel klasický něžný sex, bez jakýchkoliv pomůcek?

A že by pánové tohle rádi zkoušeli a ještě by se jim to líbilo? NEVĚŘÍM. Takovej chlap asi nebude moc „chlap“

Tahle praktika byla bezna uz v dobach slavy rise rimske ….staci se podivat do dejepisu jak CHLAPI dobijeli jedno uzemi za druhym co uz v dejepisu nenajdete je to co se delo v „bordelech“ a loznicich ale to lze dohledat jinde ….takze co by jste rekla vy je asi offtopic nebo by jste mela odvahu rict rimskemu centurionovi ze neni chlap ? pochybuju prtoze by to melo nasledky ktery si tezko dokazete predstavit

takze zkracene – nemudrujte kdyz nevite ani tuk ….

Děkujeme za krásné doplnění 🙂

Dovolím si nesouhlasit (coby muž). Strapon hrátky jsou zajímavým oživením klasického sexu a není na tom nic divného, či homosexuálního (že to mám rád do zadečku). Prostě mi to je příjemné, tak proč bych to neprovozoval?

S partnerkou toto čas od času provozujeme a náš heterosexuální milostný život tím vůbec netrpí

Ahoj 🙂 chci se zeptat na strap-on 🙂 chci to s přítelkyní zkusit a chci koupit nějaký ten postroj ale potřeboval bych poradit jaký je lepší.. mám zqtím vybrané dvě varianty – strap-on dildo bez popruhu ze silikonu s análním i vaginálním kolíkem (ale u toho mám strach že nebude tak pevně držet kdyby se přítelkyně rozhodla přírážet nebo tak něco) a Easy Rider Univerzsal dildo harness black.

Máme zkušenosti jak s „vkládacím“ straponem, tak páskovým na kalhotkách…
Jinak všechny testovaná strapon dilda máme zde v recenzích: https://www.lascivni.cz/tag/strap-on-dilda/ – u těch bezpáskových a vkládacích máme dobré zkušenosti s Share od Fun Factory.

Sami jsme tomu nevěřili, ale dobře drží v klíně a neklouže ven + se nemusí nijak přidržovat. Je pak hodně přirozený a příjemný pro oba – to je hlavní výhoda každého vkládacího druhu.

Ohledně toho druhého – páskového – podobné modely od stejné značky má i Sexshopik a za lepší cenu – u Rimby (značky) bych se nebál, že nebude držet – mají jiné typy popruhů (jdou výše nad boky, takže mají lepší stabilitu).

Osobně bych šel do vkládacího straponu, který je příjemný nositelce a vypadá velmi přirozeně na těle. Pak už jen záleží jaký typ a velikost vyberete. Z těch vkládacích máme zkušenosti (a veskrze dobré na xx použitích) s Share od Fun Factory (https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/rozkos-prijimam-rozkos-davam-aneb-kdyz-prirazi-zena/ ) je dostupný v 3 velikostech: https://www.lascivni.cz/fun-factory-share-sexshop/

a to se zavádí dívce do zadečku?

Záleží na modelu – zpravidla do klína, kde díky rozšířenému tvaru patky to dildo pěkně „zaklesne“ a drží tam. Pokročilejší modely mají i výstupky do zadečku, ale ty nejsou primárně pro udržení dilda v klínu.

V sex shopů jde něco takového koupit ? A jaký průměr dilda by byl na takové to uspokojovani dobre?

A kdybych chtěla něco velkého 33,5 /6-8 cm zle něco takového koupit..?

Ano v sexshopu lze, případně i zde: https://www.lascivni.cz/fun-factory-share-sexshop/ – to se nedá říci, že nějaký průměr je na „dobré“ uspokojování. Někomu sedí větší – 3-4 centimetry, někomu zase menší, ale třeba s výstupky.

Pro větší velikosti bych vás odkázal na naši podstránku xx. hračkách: https://www.lascivni.cz/vibratoryXXL/ – jsou to už opravdu velké hračky, které nezvládne jen tak někdo do sebe dostat a užívat si to s nimi.

Chtěla bych se zeptat chceme zkusit s partnerem otočení roli.. Napriklad bych mu zkusila strcit něco do análů ale nemám žádný robertek a jak by šel roztáhnout anal..?

Ohledně roztahování zadečku jsme připravili dříve poměrně vyčerpávající materiál: Jak na anální sex: https://www.lascivni.cz/sex/jak-na-analni-sex-aneb-jak-roztahnout-prdelku/ – s tou absencí robertkud/dilda/vibrátoru to bude horší, ale netřeba paniky. Můžete třeba zkusit prst, dva, tři – ale pokud možno v prezervativu, nebo gumové rukavici pro maximální hygienu. Hlavně nezapomeňte na: pomalu, s lubrikantem a nejít přes bolest.

Hezký večer (spíše hluboké ráno:)),

straponů jsme testovali vícero – další najdete v bočním panelu zde na lascivni. Třeba s vkládacím Sharem mám osobně nejlepší zkušenosti – žádné pásky ani klasické kalhotky nepotřebuje, skvěle drží na svém „místě“
Jen poprvé je „větší“, takže parnterka musí být uvolněnější, než si na něj zvykne.

Případně ještě klasické připíňáky s kalhotkami máme od Rimby Harness, ale nemají vnitřní dildo jako Share od Fun Factory o kterém jsem psal výše.

Hezký ráno/večer, vybírám hračku na straponsexik s partnerkou. Poradíte?

Jedině se zeptat na nějakém sexshopu, jestli vám ho mohou objednat přímo pro vás – třeba https://www.lascivni.cz/sexshopik/ to dělá a máme od něj zboží, které nemají běžně na „krámě“.

čiže väčší strapon, ktorý je zároveň plný ani neviete odporučiť či?
škoda

Duté jsou měkčí než klasické, aby jemně obepnuly penis uvnitř – takže bez dodaného dilda nejsou k užití. U velkých straponů je problém, že je nechce moc lidí, takže nejsou běžně naskladněné – nejste první kdo se na ně u nás ptá.

30cm je už priveľa. Hľadal som skôr niečo d 25 cm. Duté sa nedajú teda použiť bez dilda vôbec, či? áno áno žena x muž 🙂

Hezký den – podívám se vám, ale to jsou už solidní rozměry:) Vybíral jsem zde: https://www.lascivni.cz/beate-uhse/. Pošlu vám přímo ten produkt (ještě porovnávám ty ceny) – v sekci strapony mají totiž poměrně velké macky – větší jsem v čr ani sr neviděl.

Ale jak se dívám, tak všechny ty velké jsou „duté“ – ale šly by improvizovaně vyplnit menším dildem, protože předpokládám, že vám jde o strapon pro žena x muž.

Zdravíčko, hľadám na internete pripínací penis (strapon), ale už dlhšie neviem nič v ČR ani SR nájsť čo by malo veľkosť nad 20 cm a priemer okolo 4 cm a viac… Viete mi poradiť?:) A zabudol som povedať, že pokiaľ možné cenový rozpočet je 30-50 eur 🙂

Dobrý den,

u nás jsme testovali 4 strapon připínací dilda (https://www.lascivni.cz/tag/strap-on-dilda/) – nejzajímavější bylo vkládací, protože dráždí jak nositelku (ženu) tak drážděného (ve vašem případě předpokládám muže). Dobře drželo a velikost byla taky solidní + je z čistého lékařského silikonu, takže naprosto bezpečném materiálu. Prodává se i v tělové barvě, která je lidskému „realistickému“ vzhledu blíže.

Ale pokud byste trval vyloženě na reálném vzhledu, doporučil bych vám tyto kousky zde: https://www.lascivni.cz/strap-on-dildo/

Především Rimba (s dildem i bez), Gigolina, případně Lock Load – ale materiálově budou nejlepší Rimba a Fun Factory Share.

Dobry den mohli by jste mi doporucit pripevnovaci penis pro partnerku nejlépe se vzhledem penisu děkuji.

Každý to máme rádi jinak. Někdo klasicky, někdo do zadečku. Proč bychom se měli omezovat starosvětskými morálními zásadami, že análek ee, že to není normální. Když se někomu něco líbí a jinému tím neubližuje, tak ať si to dělá. Je to jeho věc.

JÁ TAKÉ SOUHLASÍM S TÍM NÁZOREM,ŽE KAŽDÝ TO MÁ RÁD JINAK.

presne tak nevaz se odvaz se neni nic krasnejsiho nez poradnej orgacek

Spolupracujeme: