Když si v minulosti ženy chtěly pohrát mezi sebou, tak měly k dispozici svoje rtíky, prstíky a nepřeberné množství hraček. Jenže do příchodu strap-on pomůcek to nebylo ono. Strap-on je připínací penis (vibrátor), který si žena připne kolem pasu a napodobí tak muže s penisem.

Připínací dildo do každé rodiny

Lidově se jim říká připínací penis nebo připínák. Co to je? Jedná se o dildo – náhradní penis, pro ženy, které si chtějí zkusit, jaké to je být mužem. Existují samozřejmě i duté strap-ony pro muže. Jejich funkce je de facto stejná až na místo pro mužovu chloubu.

Díky tomu může partnerku ošu..t jako by byla muž. Tyto připínáky se prodávají v několika verzích, velikostech. Je totiž nutné, aby sedly velikostí jak „trápenému“ zadečku/vagínce, tak nositelce strap-on pomůcky.

Některé dokonce mají vyměnitelné nástavce, či dokonce vnitřní výstupky, či dokonce dilda. Tyto vnitřní dilda mohou být jak vaginální, či anální a při přírazech do partnerky stimulují i tu ženu, co přiráží.

Nevýhodou mnohých připínacích penisů je nedomyšlenost jejich připínání. Ty levnější jsou vyřešeny drobnými pásky, které však nedrží a „postroj“ je si nutné držet. Dražší modely mají sice upevnění lepší, ale také to není ono. Nejlepším řešením se jeví upevnění připíňáku na latexových kalhotkách, které jen tak nesklouznou.

VIDEO o tom, co je vlastně pegging

Připíňáky a lesbičky

Leckteré lesbičky mohou sice navrhnout, že nestojí o maskulinní hrátky s náhražkou penisu. Jenže zbytek si rád užije hrátek s strap-on hračkami. Hračka je tak vhodná nejen pro lesbičky, ale i pro heterosexuální páry, kde mají chuť k experimentování. S tímto také souvisí pojem obrácené role.

Muži sice nemusí být homosexuálové, aby to chtěli do zadečku, ale přijde jim vzrušující představa, když je do zadečku opí..á jejich vlastní partnerka.

Rozdělení připíňáků dle používání

Lze je rozdělit do 4 skupin:

Pasivní strapony

Pasivní – jedná se dildo s popruhy, které má partnerka připevněné na sobě, ale na rozdíl od jiných hraček, jako jsou například vibrační motýlci, není dildo orientováno na (do) ní, ale tak, aby jím mohla oblažovat partnerku, popřípadě partnera. Sama aktivně uspokojována není, teda až na pocit ze skvělého uspokojení svého protějšku.

Aktivní strap-ony

Aktivní – tyto strap-ony jsou už velmi příznivé i pro nositelku. Kromě trčícího penisu lze na pás vedoucí mezi nohama připevnit jeden či dva nástavce. Díky aktivním přírazům se pak vnitřní dilda různě pohybují a kroutí. Uspokojována je vagínka i zadeček (nebo jen jedno – dle chuti). V současné době se vnější didla tvarují tak aby při přírazech tlačila na klitoris a možností je i přidané vibrační vajíčko.

Modernizované strapony, které drží uvnitř = vkládací

Novinkou v připínácích jsou vkládací strap-ony. Tělo dilda se skládá ze dvou částí. Menší, ale macatější kulovitou část si vsune nositelka do těla a delší penisovitá část je připravena na pasivního partnera. Díky lehce klešťovitému tvaru pak při přírazech dochází ke svírání a intenzivnímu dráždění klitorisu i bodu G najednou. Nejtypičtějším představitelem těchto strap-opnů je firma FunFactory se svou řadou Share.

A co vlastně duté strapony?

Jako dutý připínací penis se označuje speciální dutý návlek, který si může muž navléci na jeho postavený penis. Díky němu si zvětší délku, a průměr, případně získá díky návleku i dráždivé výstupky či vibrace. Správně by se tato erotická pomůcka měla počítat jen do návleků, ale díky své velikosti a také díky popruhům, které si muž musí zapnout kolem boků, patří i do připíňáků.

Testovali jsme vícero připíňáků

Nebyli bychom moc lascivní redakce, kdyby se naši pánští redaktoři báli nabídnout prdelku pro testování straponů 🙂 Takže v sekci níže máme vylistované naše redakční recenze připínacích i vkládacích dvojivých dild. A v testovaných byly jak hetero, tak homosexuální páry, takže na své si přijdou jak lesbičky, tak i zvídaví pánové.

Kde koupit první připíňák

Při koupi se můžete inspirovat našimi recenzemi výše, nebo se rovnou prokliknut na jeden z sexshopů, který nabízí právě tyto kousky pro dráždivé obrácení rolí. Vybrali jsme ten internetový obchod, který měl dlouhodobě největší výběr značek, velikostí a tvarů připíňáků.

Obrácení rolí vyrovná síly…

Se svou prodejní praxí musím uvést, že zvláštností je fakt, že s praktikou převrácených rolí, mají spíše problém ženy než muži. Ženám to přijde divné a nenormální a muži si tuto praktiku bez problémů užívají.

Tak by mě zajímalo, jaký názor máte na převrácené role vy? Napište nám svou zkušenost do komentářů, budeme vděční za jakýkoliv příspěvek do diskuze.

Klady

 •  

  Intenzivní výměna rolí

 •  

  Nejen pro lesbičky, ale i heterosexuální páry

 •  

  Typicky vyměnitelné dildo

 •  

  Rychlost nasazení

 •  

  Ideální pro BDSM hrátky

Zápory

 •  

  Náročnější výběr

 •  

  Vyžaduje přípravu protějšku

Podívejte se přímo na výběr v českých sexshopech

Růžovýslon.cz

Sexshop51.cz

Sexshop.cz

Eroticstore.cz

Flagranti.cz

Sexíčekshop.cz