O existenci ženského bodu „G“ se stále vedou debaty, ačkoliv si ženy jeho dráždění velmi užívají. Mužský bod „G“ je jasně prokázaný, ale věnuje se mu mnohem méně pozornosti a důležitosti. A to je velká škoda.

Mužským bodem „G“ bývá nazývána právě prostata. A její masáž je pro muže nejen příjemná ale i zdraví prospěšná.

Masáž prostaty – k čemu vlastně slouží?

Prostata je součást mužského pohlavního ústrojí, které tvoří hlavní část ejakulátu. Prostata se nachází uvnitř pánve přiléhající na spodní část močového měchýře. K prostatě se lze snadno dostat skrz anální otvor, a tady nastává malý problém. Stále velké množství mužů má vůči jakýmkoliv análním hrátkám předsudky.

TIP pro dámy: nikdy na partnera netlačte, spíš ho pomalu přesvědčte příjemnými prožitky.

Jak na takovou masáž?

Rozhodně doporučuju začít pomalu z venčí a ještě lépe začít třeba orálním sexem, který partnera uvolní a navnadí. Začněte například hlazením varlat a následně hráze. Hráz je označení velmi citlivého místa mezi varlaty a análním otvorem. A poctivou masáží se dál propracovávat k prostatě.

Než se začnete propracovávat do partnerova těla, je dobré použít hodně lubrikačního gelu. Nejlepší variantou by samozřejmě byl anální lubrikační gel. Hlavně nikam nespěchat na nic netlačit.

TIP: také opatrně na nehty a ztvrdlou kůži. Nehty ostříhat a zhladit, ztvrdlou kůži odstranit. Ať nedojde k poranění.

Pár tipů z našeho hraní

  • Ideální poloha je taková, aby byla pro partnera pohodlná a vám snadno přístupná.
  • Jakmile se propracujete dovnitř, na vnitřní straně směrem k břichu začněte krouživými pomalými pohyby masírovat.
  • Prostatu poznáte snadno, jedná se o pevný kaštanovitý útvar, na který bude váš partner nesmírně citlivý.
  • Na prostatu nikdy příliš netlačte.
  • Spíše zrychlujte či zpomalujte pohyby, nebo měňte směr pohybu.

Kromě velmi hlubokého erotického zážitku, a také velmi vzrušujícího zážitku má taková masáž ještě zdravotní účinky.

Vhodné pomůcky pro tuto masáž

Masáž jako takovou nemusíte provádět „in natura“ svou ručkou (leč chráněnou kondomem či rukavicí), ale můžete si vypomoci nějakou hračkou.

Nejvhodnější jsou na to samozřejme erotické pomůcky přímo pro masáž prostaty (například Prock), případně dilda menšího průměru (ale vhodného tvaru), nebo anální kolík se zahnutým profilem. Možností je poměrně dost a jsou skvěle anatomicky tvarované právě pro prostatu.

Prevence je důležitá

Taková důkladná a láskyplná masáž je účinnou prevencí proti problémům s prostatou a rakovině prostaty. Stejně taková masáž dokáže včas prozradit problémy s prostatou. Pokud je prostata znatelně větší, než je velikost kaštanu, je tvrdá, hrbolatá nebo jsou na ní ztvrdlá místa, je jasné, že vše není úplně v pořádku. V takovém případě je na čase zajít k doktorovi.

A pak že anální hrátky nejsou zdraví prospěšné.