Podle čeho vybírat? Jak si vybrat správně a nepřebrat? Jsou dražší hračky skutečně kvalitnější, než ty levnější?

Ať už si jdete koupit jakoukoliv hračku, je dobré si dopředu udělat malý průzkum ohledně škály výrobku, kvality i ceny. Největším pomocníkem je nám v současné době internet i s možností diskusních fór, kde si můžete popovídat s vlastníky hraček a nechat si poradit.

Jak vybrat správnou erotickou pomůcku?

Další možností je zajít si do kamenného obchodu a nechat si poradit od prodavačky. Prodavačky v sexshopech by měly být vyškolené, mít znalosti o všech produktech a být schopné vám poradit s výběrem.

Výhodou kamenných obchodů je i fakt, že ve většině prodejen mají pult s testerama, kde si jednotlivé výrobky můžete osahat, zjistit jak se ovládají a vyzkoušet intenzitu vibrací.

Každá hračka se vybírá trošku jinak, ale pro všechny platí jedno pravidlo: nevybírejte si parametry, vybírejte si hračku a podle toho co od ní očekáváte.

Zkuste to třeba u nás

Je sice pěkné, že vám paní prodavačka nebo strýček internet prozradí rychlost otáček u vibrátoru, nebo jak se hračka vyrábí a co je to za materiál, ale co si s takovou informací máte počít. U internetu opět doporučuju zavítat na diskusní fóra, recenze/testy, zkušenosti uživatelů a na videa s daným výrobkem.

V kamenném obchodě požádejte prodavačku, zda byste si mohli osahat tester nebo, zda by vám mohla ukázat zboží na pultu. Přiložte si vibrátor na nos a zapněte vibrace. Jsou slabé a jen vás lechtají, nebo vám to rozostřilo vidění? Je tichý nebo nepříjemně hlučný? Dokážete si představit, jaké hrátky s tím lze dělat, nebo se radši porozhlédnete po něčem jiném? Je vám hračka příjemná na dotek, nebo se vám zdá příliš tvrdá? Co říkáte na materiál?

Důležité jsou materiály

Nechte se informovat o materiálu a péči o něj:

A teď už podrobněji výhody a nevýhody jednotlivých matrošů:)

Doporučujeme ke koupi

Lékařský silikon je neuvěřitelné příjemný a měkký, skvělý i na masáže, nevyvolává žádné alergie a je šetrná i k citlivým ženám. Ale lze jej čistit jen bezalkoholovou dezinfekcí.

Termoplastický elastomer má jednu obrovskou výhodu, je naprosto snášenlivý pro lidské tělo. Takže si jej mohou pořídit i jedinci silně trpící alergiemi či záněty a hračky jsou tak pro ně vzdálenou hudbou. Jedná se o takřka nepórovitý materiál, takže i čištění je snadné a údržba nenáročná. Nevýhodou ale je, že se jedná o materiál poněkud tvrdý, takže nemusí vyhovovat každému.

Napodobeniny lidské kůže (cyber-skin, nature-skin, realistik) Jedná se o na dotek velmi příjemné a hlavně opravdově vypadající hračky. Realistické vibrátory a reálná dilda na pohled i na dotek. Jsou velmi oblíbené u zastánců klasických a realistických tvarů, dávajícím přednost měkkosti a hebkosti. Ale jedná se o hračky nejvíce náročné na údržbu.

Je nutné používat jemné bezalkoholové dezinfekce. Především cyber a nature skiny jsou velmi nepříznivé k alergikům a citlivým jedincům. Po použití a oschnutí je nutné tyto hračky zapudrovat. Je nutné je skladovat v naprosté tmě a hlavně v chladu. Jedná se o citlivý materiál. Nedoporučuju jej pro anální hrátky.

Nedoporučujeme k nákupu

Tyto materiály nemáme v oblibě a nedoporučujeme vám kupovat sexuální pomůcky z nich – máme k tomu objektivní důvody, které jsme nasbírali za posledních 5 let, co se věnujeme hračkám a jejich testování. Hračky z pryže, gelu a stříkaného plastu vám nedokáží zaručit, že jsou zdravotně nezávadné a dlouhodobě užitné – raději si ušetřete už o pár set korun navíc a vyberte si kvalitní pomůcku (viz výše doporučované matroše).

Pryž. Moje osobní doporučení je ruce pryč od něj. Tvrdý nepřizpůsobivý plasťák na omak připomínající panenku Bárbí. Pánové, pokud se chystáte své drahé polovičce koupit nějaký dárek, pryžákům se rozhodně vyhněte.

Gel je nejjednodušší na údržbu i čištění. Existují různé varianty měkkosti a ohebnosti. Je to nejvíce využívaný materiál pro hračky, ale má nejhorší vlastnosti – může obsahovat škodlivé ftaláty, nemá dlouhou životnost (degraduje a rozpadá se v řádu několika let), nemá stálobarevnost a také většinou chemicky/gumově zapáchá.

Stříkaný plast. Toto je jedna z věcí, na které bych chtěla upozornit. Jedná se o hračky z pryže nastříkané barvou, aby vypadaly jako kovové. Na první pohled to poznat není, teprve až když si hračku osaháte. Na zadní straně krabice, většinou v angličtině je napsáno doporučení, že tyto hračky by neměly být zaváděny do těla.

Jedná se o dráždicí hračky. Je tu totiž nebezpečí rizika, že se barva začne sloupávat. Pozor na to a nejen u různých vibrátorů a kolíků, ale především u venušiných kuliček a análních řetězů, kdy jsou pak kuličky spojené obyčejným provázkem a zajištěny uzlíkem.

Jaký povrch?

Povrch hraček by měl být více méně hladký a hlavně jednolitý bez částí, které by nešlo omýt. Samozřejmě existují i hračky s dráždícíma výstupkama, ale i ty by měly být se samotnou hračkou jednolité a snadno čistitelné.

Kde koupit kvalitní erotické hračky?

Vybrali jsme pro vás několik internetových prodejců, které známe především díky nakupování hraček pro naše recenze – nebudeme přehánět, když napíšeme, že jsme přes tyto prodejce koupili více jak 100 erotických pomůcek. Prověřili jsme si tak jejich výběr, informační servis, originálnost pomůcek a také diskrétnost a rychlost dodání. Můžeme je vám tedy s klidným svědomím doporučit.

Růžovýslon.cz – recenze

Divočejší e-shop, který se rozhodně nestydí – majitelé sexshopu mají jak e-shop, tak kamennou prodejnu v Havířově a přesně odtud pocházejí jejich legendární peprná (někdy snad až pornografická) videa a fotky z používání hraček. Jestliže my recenzujeme hračky a fotíme si je sami ve slušenosti, oni do toho zapojují i svá těla. A je mnohdy se na co dívat.

Klady

 •  

  Vlastní sklad

 •  

  Dodání do druhého dne

 •  

  Množství informací o produktech

 •  

  Responzivní web

 •  

  Vlastní fotky a videa u všeho

Zápory

 •  

  Pro někoho vulgární obsah videí/fotek

Přejít do sexshopu můžete zde:

DO OBCHODU

Sexshop.cz – recenze

Pro mnohé startovní bod prvních nákupů erotických hraček – patří mezi nejstarší erotické obchody u nás (však už ta doména mluví za vše) a taky nejkonzervativnější. Mají vlastní fotografie produktů a dost si vybírají, ale nabídkou patří především k mainstreamu. Rozhodně vás nikdy nezradí.

Klady

 •  

  Zboží skladem

 •  

  Rychlá expedice

 •  

  Diskrétní balení

 •  

  Vrácení zboží do 30 dnů

 •  

  Informace o materiálech

 •  

  Responzivní design

Zápory

 •  

  Nemá vlastní fotografie (u podstatné části sortimentu)

Přejít do sexshopu můžete zde:

DO OBCHODU

Sexshop51.cz – recenze

Mladší sexshop oproti ostatním, ale dohání to promyšleným e-shopem, který vás příjemně provede celou nabídkou hraček a doplňků a umožní vám rychle objednat. Kreativitu ztratili při výběru domény, ale našli ji u psaní návodných popisků pro všechny jejich produkty.

Klady

 •  

  Široký sortiment

 •  

  Logické členění sortimentu

 •  

  Moderní design

 •  

  VIP výhody pro registrované zákazníky

 •  

  Zákaznická podpora

Zápory

 •  

  Zpoplatněná dobírka

 •  

  Expresní doručení pouze v Praze

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

DO OBCHODU

Recenze přes 20 sexshopů

Víme, že na českém trhu působí desítky sex-shopů a erotických obchodů se zbožím pro dospělé = proto jsme v redakci dali hlavy dohromady a dali si za cíl co nejvíce z nich vyzkoušet.

Aneb co jsme zkoušeli:

 • objednat zboží,
 • ohodnotit jeho výběr,
 • zpracování,
 • jednoduchost objednání,
 • diskrétnost balení,
 • rychlost poslání,
 • reklamační řízení,

A zde je výsledek našich pravidelných testů, které se snažíme co nejčastěji aktualizovat dle nejnovějších zkušeností členů redakce, nebo našich věrných a pečlivých čtenářů:

Rada na závěr

Nezapomínejte na barvu. Barva je velmi důležitá a měla by se vám líbit, evokovat ve vás jen pozitivní pocity. Když nesnášíte růžovou, nekupujte si růžovou.

Hračka zůstane ležet v šuplíku a už ji nikdy nevyndáte. V některých ohledech je barva důležitější než hračka samotná. Věřte nám – z praxe jsme si ověřili, že pro nejlepší zážitky musí sedět vše správně – a to i barva, která výrazně podpoří či strhne atmosféru a prožitek…

Hračky si kupujte ve svých oblíbených barvách 😉