Jak na výběr erotické hračky – rady z praxe

jak na výběr pomůcky Podle čeho vybírat? Jak si vybrat správně a nepřebrat? Jsou dražší hračky skutečně kvalitnější, než ty levnější?

Ať už si jdete koupit jakoukoliv hračku, je dobré si dopředu udělat malý průzkum ohledně škály výrobku, kvality i ceny. Největším pomocníkem je nám v současné době internet i s možností diskusních fór, kde si můžete popovídat s vlastníky hraček a nechat si poradit.

Jak vybrat správnou erotickou pomůcku?

Další možností je zajít si do kamenného obchodu a nechat si poradit od prodavačky. Prodavačky v sexshopech by měly být vyškolené, mít znalosti o všech produktech a být schopné vám poradit s výběrem.

Výhodou kamenných obchodů je i fakt, že ve většině prodejen mají pult s testerama, kde si jednotlivé výrobky můžete osahat, zjistit jak se ovládají a vyzkoušet intenzitu vibrací.

Každá hračka se vybírá trošku jinak, ale pro všechny platí jedno pravidlo: nevybírejte si parametry, vybírejte si hračku a podle toho co od ní očekáváte.

Zkuste to třeba u nás

Je sice pěkné, že vám paní prodavačka nebo strýček internet prozradí rychlost otáček u vibrátoru, nebo jak se hračka vyrábí a co je to za materiál, ale co si s takovou informací máte počít. U internetu opět doporučuju zavítat na diskusní fóra, recenze/testy, zkušenosti uživatelů a na videa s daným výrobkem (viz naše rubrika Recenze erotických hraček.

V kamenném obchodě požádejte prodavačku, zda byste si mohli osahat tester nebo, zda by vám mohla ukázat zboží na pultu. Přiložte si vibrátor na nos a zapněte vibrace. Jsou slabé a jen vás lechtají, nebo vám to rozostřilo vidění? Je tichý nebo nepříjemně hlučný? Dokážete si představit, jaké hrátky s tím lze dělat, nebo se radši porozhlédnete po něčem jiném? Je vám hračka příjemná na dotek, nebo se vám zdá příliš tvrdá? Co říkáte na materiál?

Důležité jsou materiály

Nechte se informovat o materiálu a péči o něj:

 • lékařský silikon,
 • TPR,
 • cyberskin, …,
 • plast,
 • gel
 • pryž
 • a další.

A teď už podrobněji výhody a nevýhody jednotlivých matrošů:)

Doporučujeme ke koupi

Lékařský silikon je neuvěřitelné příjemný a měkký, skvělý i na masáže, nevyvolává žádné alergie a je šetrná i k citlivým ženám. Ale lze jej čistit jen bezalkoholovou dezinfekcí.

Termoplastický elastomer má jednu obrovskou výhodu, je naprosto snášenlivý pro lidské tělo. Takže si jej mohou pořídit i jedinci silně trpící alergiemi či záněty a hračky jsou tak pro ně vzdálenou hudbou. Jedná se o takřka nepórovitý materiál, takže i čištění je snadné a údržba nenáročná. Nevýhodou ale je, že se jedná o materiál poněkud tvrdý, takže nemusí vyhovovat každému.

Napodobeniny lidské kůže (cyber-skin, nature-skin, realistik) Jedná se o na dotek velmi příjemné a hlavně realistické hračky. Realistické na pohled i na dotek. Jsou velmi oblíbené u zastánců klasických a realistických tvarů, dávajícím přednost měkkosti a hebkosti. Ale jedná se o hračky nejvíce náročné na údržbu.

Je nutné používat jemné bezalkoholové dezinfekce. Především cyber a nature skiny jsou velmi nepříznivé k alergikům a citlivým jedincům. Po použití a oschnutí je nutné tyto hračky zapudrovat. Je nutné je skladovat v naprosté tmě a hlavně v chladu. Jedná se o citlivý materiál. Nedoporučuju jej pro anální hrátky.

Nedoporučujeme k nákupu

Tyto materiály nemáme v oblibě a nedoporučujeme vám kupovat sexuální pomůcky z nich – máme k tomu objektivní důvody, které jsme nasbírali za posledních 5 let, co se věnujeme hračkám a jejich testování. Hračky z pryže, gelu a stříkaného plastu vám nedokáží zaručit, že jsou zdravotně nezávadné a dlouhodobě užitné – raději si ušetřete už o pár set korun navíc a vyberte si kvalitní pomůcku (viz výše doporučované matroše).

Pryž. Moje osobní doporučení je ruce pryč od něj. Tvrdý nepřizpůsobivý plasťák na omak připomínající panenku Bárbí. Pánové, pokud se chystáte své drahé polovičce koupit nějaký dárek, pryžákům se rozhodně vyhněte.

Gel je nejjednodušší na údržbu i čištění. Existují různé varianty měkkosti a ohebnosti. Je to nejvíce využívaný materiál pro hračky, ale má nejhorší vlastnosti – může obsahovat škodlivé ftaláty, nemá dlouhou životnost (degraduje a rozpadá se v řádu několika let), nemá stálobarevnost a také většinou chemicky/gumově zapáchá.

Stříkaný plast. Toto je jedna z věcí, na které bych chtěla upozornit. Jedná se o hračky z pryže nastříkané barvou, aby vypadaly jako kovové. Na první pohled to poznat není, teprve až když si hračku osaháte. Na zadní straně krabice, většinou v angličtině je napsáno doporučení, že tyto hračky by neměly být zaváděny do těla.

Jedná se o dráždicí hračky. Je tu totiž nebezpečí rizika, že se barva začne sloupávat. Pozor na to a nejen u různých vibrátorů a kolíků, ale především u venušiných kuliček a análních řetězů, kdy jsou pak kuličky spojené obyčejným provázkem a zajištěny uzlíkem.

Jaký povrch?

Povrch hraček by měl být více méně hladký a hlavně jednolitý bez částí, které by nešlo omýt. Samozřejmě existují i hračky s dráždícíma výstupkama, ale i ty by měly být se samotnou hračkou jednolité a snadno čistitelné.

Rada na závěr

Nezapomínejte na barvu. Barva je velmi důležitá a měla by se vám líbit, evokovat ve vás jen pozitivní pocity. Když nesnášíte růžovou, nekupujte si růžovou. Hračka zůstane ležet v šuplíku a už ji nikdy nevyndáte. V některých ohledech je barva důležitější než hračka samotná.

Hračky si kupujte ve svých oblíbených barvách 😉

Agrrr

Agrrr

Jak se ze mě stal milovník erotických hraček? Během své pracovní kariéry jsem se dostala k práci v sexshopu. Díky věčným otázkám a zvědavosti jsem se dostala až ke školení a produktové specialistce. Stal se ze mně zmlsánek, který musel vlastnit ty nejhezčí a nejkvalitnější hračky, jen z těch nejlepších materiálů. A tak jsem, s k experimentům nadšeným manželem, nashromáždila sbírku nejrůznějších hraček od klasických vibrátorů až k elektrosexu.
Agrrr
[supsystic-social-sharing id="1"]

69 komentářů

 1. dobrý den zvažuji koupi venušiných kuliček. Doporučil byste mi tento typ?venušiny kuličky Feelztoys Desi Pink

  • Hezký den, pro začátek jsou dobrým kouskem – vhodná velikost, materiály apod., ale je nevýhodou, že plastová jádra (červená) lze vyjmout z silikonového obalu (růžového) – takže se může do mezery mezi těmito 2 částmi držet vlhkost = musíte častěji hračku rozebírat a čistit/dezinfikovat – u jiných modelů se tomu neděje.

  • U masturbačních vajíček jde předevšímo vnitřní strukturu – některé jsou jemnější, jiné intenzivnější (jsou více cítitl při masturbaci, protože více dráždí) – z testovaných vám můžu doporučit buď Tenga Egg nebo teď nové Zolo.

   Z těch nejvýraznějších modelů vám můžu doporučit u Tengy: Surfer, Clicker, Cloudy a Crater.
   U Zolo jsou nejdráždivější tyto: Susie Cue, 8 Ball a Corner Pocket.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *