Jak na výběr erotické hračky – rady z praxe = PRŮVODCE

jak na výběr pomůcky Podle čeho vybírat? Jak si vybrat správně a nepřebrat? Jsou dražší hračky skutečně kvalitnější, než ty levnější?

Průvodce:

Ať už si jdete koupit jakoukoliv hračku, je dobré si dopředu udělat malý průzkum ohledně škály výrobku, kvality i ceny. Největším pomocníkem je nám v současné době internet i s možností diskusních fór, kde si můžete popovídat s vlastníky hraček a nechat si poradit.

Jak vybrat správnou erotickou pomůcku?

Další možností je zajít si do kamenného obchodu a nechat si poradit od prodavačky. Prodavačky v sexshopech by měly být vyškolené, mít znalosti o všech produktech a být schopné vám poradit s výběrem.

Výhodou kamenných obchodů je i fakt, že ve většině prodejen mají pult s testerama, kde si jednotlivé výrobky můžete osahat, zjistit jak se ovládají a vyzkoušet intenzitu vibrací.

Každá hračka se vybírá trošku jinak, ale pro všechny platí jedno pravidlo: nevybírejte si parametry, vybírejte si hračku a podle toho co od ní očekáváte.

Zkuste to třeba u nás

Je sice pěkné, že vám paní prodavačka nebo strýček internet prozradí rychlost otáček u vibrátoru, nebo jak se hračka vyrábí a co je to za materiál, ale co si s takovou informací máte počít. U internetu opět doporučuju zavítat na diskusní fóra, recenze/testy, zkušenosti uživatelů a na videa s daným výrobkem.

V kamenném obchodě požádejte prodavačku, zda byste si mohli osahat tester nebo, zda by vám mohla ukázat zboží na pultu. Přiložte si vibrátor na nos a zapněte vibrace. Jsou slabé a jen vás lechtají, nebo vám to rozostřilo vidění? Je tichý nebo nepříjemně hlučný? Dokážete si představit, jaké hrátky s tím lze dělat, nebo se radši porozhlédnete po něčem jiném? Je vám hračka příjemná na dotek, nebo se vám zdá příliš tvrdá? Co říkáte na materiál?

Důležité jsou materiály

Nechte se informovat o materiálu a péči o něj:

 • lékařský silikon,
 • TPR,
 • cyberskin, …,
 • plast,
 • gel
 • pryž
 • a další.

A teď už podrobněji výhody a nevýhody jednotlivých matrošů:)

Doporučujeme ke koupi

Lékařský silikon je neuvěřitelné příjemný a měkký, skvělý i na masáže, nevyvolává žádné alergie a je šetrná i k citlivým ženám. Ale lze jej čistit jen bezalkoholovou dezinfekcí.

Termoplastický elastomer má jednu obrovskou výhodu, je naprosto snášenlivý pro lidské tělo. Takže si jej mohou pořídit i jedinci silně trpící alergiemi či záněty a hračky jsou tak pro ně vzdálenou hudbou. Jedná se o takřka nepórovitý materiál, takže i čištění je snadné a údržba nenáročná. Nevýhodou ale je, že se jedná o materiál poněkud tvrdý, takže nemusí vyhovovat každému.

Napodobeniny lidské kůže (cyber-skin, nature-skin, realistik) Jedná se o na dotek velmi příjemné a hlavně realistické hračky. Realistické na pohled i na dotek. Jsou velmi oblíbené u zastánců klasických a realistických tvarů, dávajícím přednost měkkosti a hebkosti. Ale jedná se o hračky nejvíce náročné na údržbu.

Je nutné používat jemné bezalkoholové dezinfekce. Především cyber a nature skiny jsou velmi nepříznivé k alergikům a citlivým jedincům. Po použití a oschnutí je nutné tyto hračky zapudrovat. Je nutné je skladovat v naprosté tmě a hlavně v chladu. Jedná se o citlivý materiál. Nedoporučuju jej pro anální hrátky.

Nedoporučujeme k nákupu

Tyto materiály nemáme v oblibě a nedoporučujeme vám kupovat sexuální pomůcky z nich – máme k tomu objektivní důvody, které jsme nasbírali za posledních 5 let, co se věnujeme hračkám a jejich testování. Hračky z pryže, gelu a stříkaného plastu vám nedokáží zaručit, že jsou zdravotně nezávadné a dlouhodobě užitné – raději si ušetřete už o pár set korun navíc a vyberte si kvalitní pomůcku (viz výše doporučované matroše).

Pryž. Moje osobní doporučení je ruce pryč od něj. Tvrdý nepřizpůsobivý plasťák na omak připomínající panenku Bárbí. Pánové, pokud se chystáte své drahé polovičce koupit nějaký dárek, pryžákům se rozhodně vyhněte.

Gel je nejjednodušší na údržbu i čištění. Existují různé varianty měkkosti a ohebnosti. Je to nejvíce využívaný materiál pro hračky, ale má nejhorší vlastnosti – může obsahovat škodlivé ftaláty, nemá dlouhou životnost (degraduje a rozpadá se v řádu několika let), nemá stálobarevnost a také většinou chemicky/gumově zapáchá.

Stříkaný plast. Toto je jedna z věcí, na které bych chtěla upozornit. Jedná se o hračky z pryže nastříkané barvou, aby vypadaly jako kovové. Na první pohled to poznat není, teprve až když si hračku osaháte. Na zadní straně krabice, většinou v angličtině je napsáno doporučení, že tyto hračky by neměly být zaváděny do těla.

Jedná se o dráždicí hračky. Je tu totiž nebezpečí rizika, že se barva začne sloupávat. Pozor na to a nejen u různých vibrátorů a kolíků, ale především u venušiných kuliček a análních řetězů, kdy jsou pak kuličky spojené obyčejným provázkem a zajištěny uzlíkem.

Jaký povrch?

Povrch hraček by měl být více méně hladký a hlavně jednolitý bez částí, které by nešlo omýt. Samozřejmě existují i hračky s dráždícíma výstupkama, ale i ty by měly být se samotnou hračkou jednolité a snadno čistitelné.

Kde koupit kvalitní erotické hračky?

Vybrali jsme pro vás několik internetových prodejců, které známe především díky nakupování hraček pro naše recenze – nebudeme přehánět, když napíšeme, že jsme přes tyto prodejce koupili více jak 100 erotických pomůcek. Prověřili jsme si tak jejich výběr, informační servis, originálnost pomůcek a také diskrétnost a rychlost dodání. Můžeme je vám tedy s klidným svědomím doporučit.

Rada na závěr

Nezapomínejte na barvu. Barva je velmi důležitá a měla by se vám líbit, evokovat ve vás jen pozitivní pocity. Když nesnášíte růžovou, nekupujte si růžovou. Hračka zůstane ležet v šuplíku a už ji nikdy nevyndáte. V některých ohledech je barva důležitější než hračka samotná.

Hračky si kupujte ve svých oblíbených barvách 😉

Agrrr
Agrrr
Jak se ze mě stal milovník erotických hraček? Během své pracovní kariéry jsem se dostala k práci v sexshopu. Díky věčným otázkám a zvědavosti jsem se dostala až ke školení a produktové specialistce. Stal se ze mně zmlsánek, který musel vlastnit ty nejhezčí a nejkvalitnější hračky, jen z těch nejlepších materiálů. A tak jsem, s k experimentům nadšeným manželem, nashromáždila sbírku nejrůznějších hraček od klasických vibrátorů až k elektrosexu.
Agrrr
[supsystic-social-sharing id="1"]

85 komentářů

 1. Dobry den rád bych chtel udělat moji partnerku myslím si že mám asi malý penis 16 cm v ni jsem celej mám si koupit navlek na penis abych ji to dráždilo vic zatim dekují

 2. Opravdu je přirážeč Stronic od Fun Factory tak dobry jak je prezentovany a neni poruchovy ale ma vysokou cenu.co me k tomu napisete…

 3. Dobrý den. chcem sa opýtať ktoré venušiné guličky sú najlepšie na dosiahnutie orgazmu. nechtiac som priatelke totiž kúpil tie na posilovanie . a chcem sa opýtať či by ste mi pomohli vybrat je začiatočníčka a toto sú jej prvé

  • Hezký den,

   spíše došlo k nedorozumění – venušiny kuličky (případně podobná pomůcka je ben wa kuličky/balls) slouží jak k posilování pánevního svalstva (tedy jako zdravotní pomůcka), tak i k vzrušování a u hodně citlivých žen i k možným orgasmům. Nejsou tedy 2 typy kuliček, ale pouze 1, který má více funkcí.

   V zásadě ty na vzrušování a podporu libida mají být duté a mají mít uvnitř sebe další kuličky – ty při pohybu ženy narážejí do vnitřní strany kuliček a tím vytvářejí příjemné vibrace a tím partnerku vzrušují.

   Ben wa balls bývají zpravidla „plné“ a nedělají žádné vibrace – slouží jen k procvičování.

  • Zdravím,

   aktuálně bohužel ne, máme jich aktuálně dostatek (překvapivě, protože sehnat kvalitního testujícího erotických hraček, který je schopný o nich něco napsat a ještě k tomu má přehled v hračkách, značkách, materiálech a jejich použití, není jednoduché). Ale ozvu se vám v případě, že některý (některá) odpadnou.

   Děkuji

   Petr za Lascivní.cz

 4. Jak si vybíráte hračky podle velikosti, průměru, obrázků? Máte nějaké top shopy, kde mají skvěle vyřešené porovnávání hraček mezi sebou? Dost mě to trápí…

  • Jo, je to pravda. Já mám svůj oblíbený sexshop http://www.ruzovyslon.cz a tam popisky k jednotlivým
   produktům mají opravdu pečlivě a dopodrobna vypsané.Je uveden základní popis,přínos produktu,obrovské množství fotek,videí,kladné i záporné hodnocení samotného sexshopu a hlavně zákazníků, což může další zákazníky přivolat nebo odradit. Ale většinou zde mají výrobky kladné ohodnoceny:-)

   • Zejmena souhlasim s pozadavkem na uvadeni velikosti – to je slabina vetsiny sexshopu u nas – mohli by se ucit, napriklad od Big Sex Toystore.

    A co by bylo uplne super, tak by bylo vyhledavani podle velikosti – treba podle prumeru od-do.

 5. Myslím, že je to jen věc odvahy zkoušet nové věci:) většina slečen co vyzkoušely nějaké erotické hračky jim takřka propadly, přestože „živého“ nic nenahradí.

  • Živého nenahradí (dokud nebudou umět líbat a vařit), ale mohou přinést naprosto jiné zážitky, orgasmy, zkušenosti 🙂 A to je časem hodně lákavé se dál posouvat….

   • Já osobně neholduji hračkám ani pomůckám, ale třeba mě manžel k tomu někdy přemluví:) třeba tím svým odmítavým postojem o mnohé přicházím.

 6. Ahoj, ráda bych bezdrátové vibrační vajíčko.
  Priorita je nízká hlučnost, snadno dostupné baterie, reakce ovládání na co největší vzdálenost a ovládání, na ketrém lze snadno identifikovat a ovládat režim vibrací.

  • Ahoj,

   několik jsme jich testovali v redakci, ale z žádného jsme nebyli 100 % odvaření a spokojení. Největší problém je v hlučnosti a mnohdy v ceně (je to ale relativní problém, každý má svou cenovou citlivost nastavenou jinak). Dobré výsledky jsme měli spíše s posilovači pánevního dna typu Hiball, ale není vyrobené přesně na dráždění na veřejnosti, ale spíše opravdu pro cvičení.

   Vyloženě skvělé ovládání a ideální hlučnost známe u Magic Motion Flamingo (ale má USB nabíjení), nebo Svakom Elva (taky USB – skoro žádné kvalitní vajíčka nemají uvnitř výměnné baterie) – najdete je třeba v této sekci z sexshopu. Dost jsme zvědaví na BOOM Rabbit&Balls 2v1, ale to nemáme ještě dotestované.

 7. dobrý den zvažuji koupi venušiných kuliček. Doporučil byste mi tento typ?venušiny kuličky Feelztoys Desi Pink

  • Hezký den, pro začátek jsou dobrým kouskem – vhodná velikost, materiály apod., ale je nevýhodou, že plastová jádra (červená) lze vyjmout z silikonového obalu (růžového) – takže se může do mezery mezi těmito 2 částmi držet vlhkost = musíte častěji hračku rozebírat a čistit/dezinfikovat – u jiných modelů se tomu neděje.

  • U masturbačních vajíček jde předevšímo vnitřní strukturu – některé jsou jemnější, jiné intenzivnější (jsou více cítitl při masturbaci, protože více dráždí) – z testovaných vám můžu doporučit buď Tenga Egg nebo teď nové Zolo.

   Z těch nejvýraznějších modelů vám můžu doporučit u Tengy: Surfer, Clicker, Cloudy a Crater.
   U Zolo jsou nejdráždivější tyto: Susie Cue, 8 Ball a Corner Pocket.

 8. Dobrý den,

  prosím o radu,protože jsem si nedávno zakoupila na dobírku gelový vibrátor a po rozbalení jsem ho rouvnou hodila do popelnice, neboť chemický zápach byl nesneitelný.

  Výrobek byl prý vyroben z nezávadného materiálu,ale určitě obsahoval ftaláty a podobné věci.

  Ani nevím, zda mám naději koupit výrobek naprosto kvalitní z absolutně nezávadného materiálu.

  Děkuji Vám za případnou odpověď.

 9. Doporučili byste mi ještě něco zvláštního na penis, třeba návlek, abychom si v sexu užili oba více slasti a tak podobně?

 10. Dobrý den! Ráda bych se zeptala, jaký vibrátor (nebo obecně dráždidlo) je vhodný pro panny, které s tímto nemají žádné zkušenosti, popř. kde zakoupit. Myslím, že menší velikost by vyhovovala. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Vixeb

 11. Zdravím, zajímám se nějaký partnerský vibrátor. Vívajb nebo takové? Narazil jsem na nějaké diskuze kde we-vibe celkem negativne hodnotill. aky je rozdil mezi 3 a 4 pripadne to oznaceni plus ?

  • Z těch nejlepších můžu bez uzardění doporučit We-Vibe 4: https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/chci-tebe-a-tebe-test-vibratoru-we-vibe-4/ – na dálkové ovládání, krásně dosedne do klína partnerky a ani vás netlačí (což byl problém minulých verzí).

   Zrovna dnes jsem přidával do naší recenze další e-shopy, kde se dá koupit výhodně – ale je potřeba rozlišovat klasickou verzi a PLUS – ta je dražší, ale ke klasickému ovladači přidává ovládání vibrací přes chytrý telefon (s iOS či Android – možná i Windows Phone, ale to si nejsem jist). Teď je případně venku nová verze PLUS App only – ta je ovládána jen tou mobilní aplikaci.

   Asi vím, které myslíte – emimino, modrý koníka a další – už ty první diskuze nebyly moc relevantní, hanili tehdy 2. generaci a tu máme taky a byla na svou dobu nepřekonatlená. Ta 4. už je o dost dál – ovládání na dálku, lepší tvar (menší) a paradoxně i větší vibrace – ač jsem stále nepřišel na to, jak se jim podařilo do tak malého těla takové motorky.

   Případně co si pamatuji, tak šlo o „omlazení“ a „ženyE15“. Už tehdy jsem si ťukal na hlavu – u 4 může některé odradit cena – ta je ale u některých prodejců 2500 Kč – což je solidní – třeba třetí doporučovaný shop v naší recenzi.

   Dálkový ovladač stačí – pokud vás appka neoslovila, tak bych volil klidně klasickou 4. Rozdíl mezi třetí a čtvrtou generací je v tvaru (je více vystouplý, takže ne ideálně dosedne a trochu tlačí partnera při přírazech) a také vibracích – 4 má silnější pulzy a u ovládání zlepšili dosah.

 12. ahojte, jaky gel na silikonovy vibrator, prosim. a primo nejaky typ? jsem z toho mimo – idealne aby to slo i na cobru libre. Co gely Lona?

  • Zdravím,

   https://www.lascivni.cz/lubrikacni-gely-kategorie/ z těchto (důležité je si najít ty z podsekce Na vodní bázi) vám můžu doporučit – nejprodávanější LELO gel, Fleslight Fleshlube a Sasmar Classic, případně Factory Toyfluid.

   U lony záleží jaký typ – mám dojem, že některé jsou silikonové a ty by mohly poškodit povrch cobry.

 13. Zdravím,

  je jeste nejaka hracka ktera by stala za rec a mela vyuzitiv paru ??? Kromě WevibE 4? Ten máme a nemůžeme mu nic vytknout – fakt nic, což mě jako škarohlída štve 😀

 14. hledám co koupit, wevibe nebo tiani? Poradíte mi k letošním Vánocům? jaká je životnost baterie? mámdoma 2 a holt po nějaké době používání už nevydrží..

    • My máme 4 – nejdříve klasickou variantu a teď Plusko, které je novější asi od února 14 a stále drží výkon cca 2-2,5 hodiny – záleží na intenzitě. Zatím jsme tedy nepozorovali výraznější útlum energie.

     • Doporučil bych vám to samé – máme 2, Touch, Thrill, 4 a 4 plus versus Tiani a nepřesvědčila nás natolik, abychom měnili brand 🙂

  • Z čistě realistických vibrátorů vám můžu doporučit Classic Stim, Fun Factory Big Boss a Classic Larger.

  • Hezký den, funguje stejně jako ostatní lelo hračky – při nabíjení vibruje, ale je to značce nepohodlné, takže bychom vám to pro použití nedoporučovali.

 15. potřebuji pomoc s výběrem erotické hračky pro přítelkyni.

  klasický vybrátor mamé a dobré zkušenosti máme a ještě máme vybrátor na masáž prostaty. a tentokrát bysME ho chtěli doplnit třeba vibrátorem čistě na klitoris, případně partnerským vibrátorem, který si užijeME při sexu oba 🙂

 16. Dobrý den chtěla bych doporučit vodeodolný vibrator (nebo pulzátor). Orgasmu dosahuji poměrně lehce, s hračkami zkušenosti mám, jen nemám dobré oko na ty opravdu voděodolné…

 17. Zdravím, orgasmu dosahují klitorarne, nechci ale tloušťku 3-4 cm, prosím doporucte vodeodolny vibrátor – spíše menší…. Děkuji – Andy.

 18. zrovna jsem si četla rozdíly mezi dildem a vibrátorem…nejsme si jista , jestl vrnící, vibrující věc, tedy spíše kosmická techologie, je to pravé…as bych dala přednost něčemu naturalističtějšímu…

 19. Překonávám rozpaky z toho, že manžel řekl, že se už cítí v padesáti starý na sex a že se mám poohlédnout po nějakém „utěšovátku“..mám na mysli vibrátor.

 20. Dobrý den,

  ráda bych si pořídila Venušiny kuličky a rozhoduji se mezi lelo luna noir a smartballs teneo duo.
  chtěla bych se zeptat jestli je velký rozdíl ve velikosti ? A kvalitě, mezi těmito dvěma značkami?

  Ktere by jste mi doručili?

  Případně, jestli je síla vibrací priblizne stejna?

  Ještě: na ošetřování kuliček po puziti, jestli štaci omit ve vodě, nebo jestli je lepší ještě ošetřit antibakteriálním sprejem. Popřípadě jaky by jste doporučili?

  • Hezký den,
   Luna Noir platí za špičku na trhu s venušinami kuličkami – velkou výhodou je výměna vnitřních závažíček, takže si je přesně můžete upravit na míru – materiálově jde o totožné hračky (silikon a uvnitř ABS plast), takže zde rozdílů moc není – celkově LELO je luxusnější značka, ke kuličká dostanete příjemný obal na jejich uchování – jsme spokojeni s tímto dodavatelem: lascivni.cz/sexshopik/.

   Ohledně síly: To vám bohužel ze svého pánského pohledu nemohu říci, ale velice pravodobně bude srovnatelná při základní verzi. Ta těžší varianta u Noiru by měla být výraznější – má těžší závaží a tedy bude vytvářet silnější vibrace.

   Pro čištění: určitě je vhodné očistit – zpravidla pro tyto materiály (silikon a abs plast) se doporučuje antibakteriální sprej bez obsahu alkoholu, například https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/jak-cistit-dezinfikovat-eroticke-hracky/.

 21. no je to otazka- ked sa predavali zo zaciatku wevibe3-tak tiez boli najlepsie. Ale iste- mate pravdu- ak..tak treba vyskusat. Dakujem Vam za ochotu- s pozdravom

  • Nemáte zač 🙂 ono na hodně nedostatků dojdete časem, ne při prvním vyzkoušení. Praxe ukáže… máme ho poměrně dlouho (asi jako první v ČR) a stále toho moc nenacházím.

   A hlavně můžu porovnat s druhou generací, třetí i Thrillem, případně LELO Ora/Tiani 2. – mějte se hezky

 22. Velmi premyslam nad kupou wevibe4-ake su prosim Vas negativa ?
  Pytam sa preto-lebo citam o tom vyrobku same pozitiva.

  • V recenzi, kterou jsem dělali (https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/chci-tebe-a-tebe-test-vibratoru-we-vibe-4/) jich zrovna moc nemáme – pro nás je zatím nejlepší z parterských vibrátorů – negativa snad jen vyšší cena. Proti tvaru, ovládání, vibracím i výdrži nemám jediného slova.

   U třetí generace bych vám řekl, že má pitomý tvar, lepkavý povrch (dost se na něj usazuje prach), plus vyklozzává díky váze – i dálkové ovládání nebylo tak super… u čtvrté (ta, co je teď – PLus či klasická) tohle doznalo změn a moc nemůžu co vyčítat. Osobně už nevím, čím tohle překonají…

 23. Přeji hezký den, dívám se a přemýšlím že přítelkyni koupim umělého kamaráda. Právě by to byla naše premiera..

 24. hledám stroj který mě bude ukájet bez mého úsilí ať už ve stoje či v leže 🙂 prostě abych si to mohl plně užívat jestli něco takového existuje :;)

 25. Dobry vecer chtel bych se Vas na neco zeptat : chtel bych svoji partnerce koupit svoji partnerce vibrator jen nevim jaky ji mam koupit. A na masaz prostaty abych si mohl drazdit?

 26. Dobrý den. Rada by som sa opytala. Kupila som si mini vibrator z pvc materialu. Je to taky ohybny, makky material ale nie moc makky. Ako ho mam prvy krat umyť? Stačí tepla voda a mydlo? Dakujem.

  • Pokud nemáte antibakteriální čistič vyloženě na hračky, tak ano, bude muset stačit teplá voda a mýdlo – tyto hračky bývají pro transport konzervované určitým nástřikem, takže je vhodné dostatečně umýt. Ale tak, aby se voda nedostala dovnitř k bateriím a motorku 🙂

 27. Hezký den,

  jedno z nejlepších co jsme za celou dobu testovali bylo Ceramix – ideální tvar, možné ho nahřát/ochladit a skvěle klouzalo. Ale je tvrdé (oproti gelu), protože keramika je keramika.

  Jinak z klasických materiálů (všechna anální dilda máme zde) bych vám doporučil Procka – ten je vhodný na dráždění pánské prostaty – je z měkkého silikonu, takže velmi příjemný na dotek i zavádění.

  Čistě z klasického gelu mám dobré zkušenosti (osobně) s gelovým červeným Jolly Red – recenze je starší, ale produkt se pořád prodává. Je to klasika – s poměrně silnou přísavkou, výrazným žaludem a citelnými koulemi:) Máme ho odtud: https://www.lascivni.cz/dilda-s-prisavkou/. I cena cca 300 Kč je příjemná.

  Jen je to gel, takže není zdravotně dokonalý, hůře se čistí (je porézní) a časem degraduje, takže jeho gumová vůně se bude zhoršovat (tu neumyjete, ať se budete snažit jakkoliv).

 28. Hezký den,

  záleží na tom, k čemu je chcete využít – osobně bychom se s partnerkou přikláněli k JimmyJane (https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/recenze-vibratoru-na-prsty-jimmyjane-hello-touch/ ) – hlavice u nás jen leží, ale tyhle vibrátorky používáme každý týden:)
  Jsou „nakažlivé“ a skvěle se používají – hlavně nezabírají žádné místo při sexu.

  Případně když už volit masážní hlavici, tak raději SmartWand – vyšší cena je vyvážena lepším materiálem, silnějšími vibrace a ideálním tvarem hlavice i držadla.

  Vibrace jsou na velikost těch vibračních polštářků překvapivě silné – na klitoris jako dělané:). Snesou porovnání i s klasičtějšími vibrátory na klitoris: třeba s: vibrátorkem na poštěváček.

  V recenzi máme video a je se zvukem: https://www.youtube.com/watch?v=60MoXoIyqc8&list=UUqvAqGE4H8JdIZ7mb3dCOIw – stejně jak jsou malinkaté, tak ani hlučné nejsou:) stále nechápu, jak se jim podařilo dostat tak malé vibrační patronky do tak malého prostoru.

 29. Dobrý večer, rád bych manželce koupil pomůcku a váhám mezi dvěma, cenově zhruba nastejno – hlavice Aku Power Wand nebo Jimmy Jane Hello Touch. Mohl byste poradit? Případně jak je to s hlučností a intenzitou těch malých prstových vibrátorů u JJ HT.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *