Jak vlastně bezpečně a zdravotně nezávadně čistit erotické hračky „po použití“? Nejspíše vás hned napadne, že samotná voda s mýdlem zrovna efektivní metoda nebude.

Přeci jenom v našem těle je hodně bakterií, které by stálo za to zabít a perfektně tak vyčistit hračku. Čištění se bude dost odvíjet do materiálu a typu hračky, ale univerzálním pomocníkem bude určitě bezalkohoholový speciální čistič.

Najdete ho v mnoha českých sexshopech (jak kamených, tak internetových) v sekcích Udržba, dezinfekce, hygiena, čistota pomůcek… Tzv. antibakteriální čistící přípravek vyrábí poměrně dost firem – snad každá prémiová značka má svou vlastní řadu:

 • Fun Factory Cleaner,
 • LELO Cleaning Spray,
 • PicoBong Toy Cleanser.

Najdete je i u dalších výrobců:

 • Swiss Navy,
 • 50 Shades of Grey,
 • Xsensual Toy Clean,
 • Love Toys Special Cleaner,
 • Toy Sterile,
 • je jich prostě na trhu hodně…

Recenze čističů na erotické hračky

My jsme si na testování vzali 2 další kouskyPjur Med Clean a ToyJoy Toy Cleaner. Oba používáme cca 2 roky a důvody proč máme dva druhy, byly poměrně prozaické.

Byla v průběhu doby akce na jednotlivé typy a u čističe stoprocentně víme, že ho v naší redakci magazínu Lascivni.cz budeme určitě potřebovat. Jak pro domácí použití, tak pro očištění hračky před prvním focením/točením apod. Takže máme solidní zásoby a můžeme zjistit, který z nich je lepší. Nebo jestli jsou oba srovnatelné a záležet bude jen na ceně či dostupnosti…

Pravidla pro běžné čištění hraček:

 1. Pokud to hračka umožňuje (je alespoň voděodolná), tak omyjte ji vlažnou vodou s trochou mýdla. Tím se zbavíte výraznějších nečistot.
 2. Poté na pomůcku nastříkejte antibakteriální čistič a nechte ho alespoň 1 minutu působit (držte hračku za 1 konec a nechce přípravek stékat dolů).
 3. Poté ji stačí otřít čistým hadříkem.
 4. Pokud možno ji uložte do původního obalu, saténového sáčku, nebo jiných obalů, které nejsou „prašné“ (neuvolňují jemné částečky, které se na hračku lepí) – ideální jsou například ToyBagy od Fun Factory v několika velikostech.

Pjur Med Clean

Jednoduché balení s rozprašovačem (takže žádné zbytečné odkapávání, jen dobře mířené „střiky“) a základním objemem 100 ml. Jeho spotřebování vám dle používání hraček bude trvat několik měsíců (i rok).

Oceňujeme dermatologické testování a také bezparfémované složení. Máme ho otestovaný jak na gelových, tak latexových či silikonových hračkách a nepozorujeme žádný defekt či poškození čištěných pomůcek… Dle výrobce by měl redukovat tělní pachy a má bojovat proti mikrobům, virům (typu Hepatitida B a HIV).

Zjistěte aktuální cenu - Pjur Med čistič
ZJISTIT CENU

ToyJoy Toy Cleaner

Větší balení (150 ml), s použitelným rozprašovačem a také bezalkoholovým složením. Svým účinkem má odstraňovat plísně, viry i zárodky bakterií z čištěných sexuálních hraček. Ani zde po delším používání jsme nenašli sebemenší poškození či degradaci čištěných hraček – silikon/latex/gel i TPR přežily vše bez úhony. Má jemnou (velice), jemnou vůni – spíše jen takový parfemovaný ocas.

Zjistěte aktuální cenu - Toy Joy čistič hraček
ZJISTIT CENU

Výsledky?

V účinnosti na čištění hraček jsou oba výrobky srovnatelné – u přípravku Pjur Med se nám líbí dermatologické testování – celá tato značka dost dbá na neutrálnost přípravků (jak čistících, tak lubrikačních) vůči lidské pokožce/sliznici a nenarušování její přirozené pH rovnováhy.

Cena je ale výrazně vyšší, než u konkurenčních výrobků. Je na zvážení, jestli půjdete po ceně (která je ještě výrazněji jiná po přepočtu všech produktů cenu za 100 ml), nebo zdravotní nezávadnosti. Oba výrobky vám však vřele doporučujeme, protože je používáme cca 2 roky a bez problémů

Pjud Med Clean:

Klady

Zápory

Rozprašovač Vyšší cena
Dermatologicky testováno Menší množství
Neničí pomůcky
Bez parfemace
Ideální dávkování
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Toy Joy Toy Cleaner:

Klady

Zápory

Rozprašovač Jemná vůně
Nízká cena
Neničí pomůcky
Větší množství
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: