Pojmy Figging nebo Gingering (ginger = anglicky zázvor) označují erotickou BDSM praktiku, při které je do análního nebo vaginálního otvoru vkládán kořen zázvoru.

Strkají si zázvor do intimních míst!

Časté také bývá přikládání na klitoris. Před samotným použitím se zázvor upraví do podoby análního kolíku. Čerstvý zázvor v kontaktu se sliznicí způsobuje ostrou až pálivou bolest a stahování svalů, což je znakem obranné reakce.

Obzvlášť použití v oblasti análního otvoru bývá velice intenzivní, díky stahování konečníku dochází k produkci šťávy ze zázvoru, což celkový prožitek prodlužuje.

Intenzita pálení?

Čerstvý zázvor dokáže pálit až 30 minut, ovšem nejsilnější reakce začíná krátce po vložení do vaginálního nebo análního otvoru a trvá okolo 5 minut. Poté, co přestane zázvor pálit, stačí jej vyjmout, znovu lehce oškrábat a použít znovu.

Čím čerstvější zázvor je použit, tím produkuje zázvor více šťávy a prožitek je tak o to intenzivnější.

Využívá se i omáčka Tabasco!

Podobného pocitu jako po použití zázvoru lze dosáhnout také aplikaci tabasca, ovšem zde je potřeba určitá zkušenost s dávkováním a aplikací.

Tabasco se neaplikuje přímo do vaginálního nebo análního otvoru, ale například pomocí štětce nebo prstu se aplikuje zevně na anální otvor nebo genitálie.

Zdravotní problémy?

Tato erotická praktika je zdravotně nezávadná, ovšem pokud bývá praktikována často, mohou se objevit různé zdravotní komplikace (např. alergie, podráždění, vyrážky, v extrémních případech až otrava krve).

Při občasném praktikování figgingu se sliznice vrací na normálního stavu přibližně po 2 hodinách, s žádnými následky do druhého dne.

Praktikování figgingu není žádnou překážkou pohlavního styku mezi partnery, někteří naopak preferují sex až po aplikaci zázvoru.

Spolupracujeme: