Jak název (fist & fucking) napovídá, tak hlavním aktérem těchto praktik je pěst. Princip fistingu tkví v tom, že vlastní ruku zatnutou v pěsti použijeme jako erotickou hračku, kterou se snažíme proniknout do vagíny, či análu.

Fisting je mejen pro hetero páry – opravdu!

Sexuální praktiku fisting mohou praktikovat heterosexuální i homosexuální páry, ale také jedinci jako formu masturbace (tj. auto fist). Od prstění se liší tak, že při něm jsou používány pouze prsty.

Zdroj rozkoše při fistingu přináší roztahování vagíny nebo análního otvoru a příjemný pocit naplnění.

Většina žen zažije větší rozkoš, pokud má muž tlustší penis než naopak delší.

Roztahování a stimulace vagíny rukou může přinášet nové, neobvyklé pocity oproti běžné souloži. Pro fisting lze také použít různé erotické pomůcky typu dilda ve tvaru zápěstí nebo celé ruky – typicky v XXL velikosti.

Můžeme rozlišit dva základní druhy fistingu – mělký fisting (tj. zasunutí ruky po zápěstí) a hluboký fisting (tj. zasunutí ruky po předloktí).

Tato praktika rozhodně není pro začátečníky, protože potřebuje určitou šikovnost, také uvolněnost partnerky (partnera) a také velké množství lubrikantu.

Jak se připravit na fisting?

Pokud se rozhodnete vyzkoušet anální nebo vaginální fisting, nepodceňujte přípravu.

  1. Základem jsou umyté ruce, ostříhané a zahlazené nehty. Vždy mějte rovněž po ruce latexové rukavice.
  2. Nešetřete lubrikačním gelem (nejvohdnější jsou kvalitní silikonové lubrikanty, méně vhodné jsou gely na vodní bázi – rychleji vysychají), kluzká vagína nebo anální otvor zaručí svolnější průnik a snižuje to tak riziko poranění.
  3. Před vaginálním fistingem připravte ženu prstěním, větším vibrátorem nebo klasickým sexem.
  4. Před análním fistingem je nezbytný klystýr, pro roztáhnutí análního otvoru použijte anální kolíky (nejlépe ty nafukovací).
  5. S pronikáním začínejte pozvolna.
  6. Začínejte nejprve s 1 – 5 prsty, které budou sevřeny do tvaru zobáčku.
  7. Následně můžete zkoušet zasunout krouživými pohyby i klouby prstů

Fisting vagíny – 2 základní tipy

  • Roztahovat a roztahovat – v bezpečné míře, ozkoušenými prostředky a v rámci možností, mazat, mazat, mazat a ještě jednou pro jistotu mazat!
  • Počkat si na prvního potomka – říká se, že po porodu lze tato praktika provádět mnohem snáz, než před ním, navíc si žena užije mnohem lépe vzrušení, orgasmus, častokrát poprvé v životě i mnohonásobný orgasmus nebo squirting.

Fistování v historii – není to nic nového

První zmínky i fistingu pocházejí již z roku 200 př. n. l. Tehdy se fisting používal jako test relaxace. Kněz se zasouváním ruky do análního otvoru přesvědčoval, zda jsou meditující dostatečně uvolnění. Velice známá je scéna z filmu Caligula, kde císař zasune ruku do análu jednomu ze svých vojáků, když se oženil s dívkou, o kterou měl Caligula zájem.

Údajně byl fisting také oblíbenou technikou uspokojování dozorců v nacistických koncentračních táborech.

A co fistování pomocí nohou?

S fistingem souvisí také footfisting, jedna z praktik spadající do foot fetišismu. Jedná se o využívání chodidel jako sexuálního objektu nebo pomůcky. Vzhledem k celkové náročnosti a potencionální bolestivosti je tato praktika oblíbená především u SM praktik.

Footfisting probíhá tak, že dominantní osoba si natáhne na chodidlo kondom (není nutností) a poté postupně zasouvá své chodidlo do análního otvoru nebo vagíny.

Velký důraz věnujte hygieně, aby došlo k zabránění případného přenosu infekce.

Spolupracujeme: