Pás cudnosti (chastity belt v angličtině) se ve středověku používal pro zamezení vniku penisu do vagíny – mladé dívky tak byly ochráněny před znásilněním, ale i před sexem před domluvenou svatbou. Pásy cudnosti se vyráběly i pro muže.

Dnes pásy cudnosti našly své uplatnění v mnoha dominantně-submisivních vztazích v BDSM komunitě.

Pás cudnosti pro muže

Paní (dominantní) například svému otrokovi (submisivní) znemožňuje plnou erekci pevným pásem cudnosti, který je navlečen na penisu a připevněn pod varlaty. Zajištěn je často pomocí zámku – klíč má pouze Paní. Pásy cudnosti mohou na místech, kde se stýkají s tělem submisiva být opatřeny výstupky, či hřeby. Těmto doprovodným znepříjemňujícím prvkům se říká POI, neboli Points of intrigue.

Existují i speciální pro ženy

Pásy cudnosti (nazývané i jako klec) pro ženy mají podobu pevných (často kovových) kalhotek, které jsou taktéž zajištěny pomocí zámku. Mnohé dámské i pánské pásy umožňují vyměšování, takže umožňují dlouhodobé nošení. Pás pro ženu můžete na vnitřní straně obsahovat výraznější výstupky pro dráždění a znepříjemnění nošení.

Tématu cudnosti se týká i celoměsíční svátek, který se jmenuje Locktober – určite doporučujeme nastudovat.

18+ fotky z testování klecí

Znepříjemňují nadrženost

Tato pomůcka zabraňuje masturbaci nebo pohlavnímu styku. Dále může sloužit i při prevenci před znásilněním. Jeho uplatnění bylo největší zejména ve starověku. V dnešní době slouží jen jakou pomůcka pro zpestření vztahu nebo při různých sexuálních praktikách (často BDSM).

4.5/5 - (4 votes)