Kegelovy cviky představují formu cvičení, kterou lze zpevnit a procvičit svaly, které se nacházejí v oblasti močové trubice, pochvy a konečníku (tzv. svaly pánevního dna). Cviky jsou pojmenované podle amerického gynekologa Arnolda Kegela, který je vyvinul v roce 1948.

Kdo vlastně tyto cviky pro vagínu vymyslel?

Arnold Henry Kegel byl americký gynekolog, který se během své dlouholeté praxe setkal se ženami s rozličnými problémy, které se v tehdejší době řešily striktně chirurgicky. Nejčastěji se jednalo o prolapsy pochvy, problémy s inkontinencí po porodech a ochablými svaly v oblasti pánve. Tyto události jej vedly k uveřejnění metody cvičení vedoucí k posílení pánevního dna.

U žen toto posilování může vést ke snadnějšímu dosažení orgasmu a zvýšené vzrušivosti. U mužů lze dosáhnout oddálení erekce nebo větší intenzity erekce.

Jak se dá cvičit výdrž v sexu?

Cviky se provádějí zatínáním svalstva pánevního dna, jako když pomocí svalů chcete zadržet proud moči a jejich následné uvolnění. Kegelovy cviky je možné nacvičovat přímo při močení nebo i mimo něj. Připravili jsme pro vás ucelený seriál o praktickém posilování pánevního svalstva právě pomocí Kegelových cviků. Jednotlivé díly probírají nejdříve dechové cvičení, které je důležité pro zvládnutí všech klíčových cviků a dále konkrétní cvičení pro posílení svalstva pánevní oblasti.

Velice důležité je cviky provádět pravidelně, nejlépe alespoň třikrát denně v intervalu třiceti až čtyřiceti stahů a povolení. Nejprve začínáme s krátkými stahy, postupně zvyšujeme jejich délku až na deset sekund. Důležité je nezatínat jiné svaly a nezadržovat při cvičení dech.

Další možností pro cvičení svalů pánevního dna pomocí Kegelových cviků patří tzv. venušiny kuličky.

Přínosy Kegelových cviků pro ženy:

 • zpevnění ochablých svalů pánevního dna po porodu – v průběhu šestinedělí slouží cvičení rovněž jako prevence inkontinence, dále poslouží proti prolapsu pochvy, dělohy a pánevních svalů,
 • léčba inkontinence – lze snadno léčit díky posílení svalů pánevního dna,
 • prevence proti hemeroidům,
 • zúžení široké pochvy – styk je díky tomu intenzivnější a těsnější, také orgasmus může být výrazně intenzivnější,
 • zkvalitnění sexuálního života.
Zjistěte kolik stojí intimní posilovač
ZJISTIT CENU

Přínosy Kegelových cviků pro muže:

A jak Kegelovy cviky pomůžou pánům? Díky nim se vám podaří oddálit ejakulace. Během sexu bude také větší vaše erekce a celkově si stejně jako ženy budete v posteli více užívat. Cvičení pro muže je mnohem jednodušší, než u žen. Doporučuje se trénovat stahy pánevního svalstva při močení.

Zkrátka pánové trénujte zastavování proudu moči pomocí stahů svalstva v podbřišku.

Hlavní benefity:

 • oddálení ejakulace – mizí obavy z předčasné ejakulace,
 • pozitivní vliv na mužskou sexuální kondici a výdrž,
 • podpora erekce – pokud jsou zdvihací svaly správně posíleny, penis stojí pevněji, díky cvičení je pánevní dno muže lépe prokrveno,
 • prevence erektilní dysfunkce,
 • rehabilitace po operaci prostaty – cvičení pánevního svalstva napomáhá regeneraci a urychluje návrat do sexuálního života,
 • léčba inkontinence.

VIDEO z rozbalování sady na posilování

Pomůcky pro zesílení pánevního dna

Příznivé účinky na vnitřní svalstvo pochvy mají erotické/zdravotní pomůcky typu ben wa či venušiných kuliček.

Spoustu užitečných pomůcek / hraček pro tento typ cvičení jsme testovali v redakci, takže si můžete vybrat už z prověřených značek a modelů.

Klady

Zápory

Diskrétní dodání Musíte si počkat 1-2 dny na zásilku
Posílení dna vzrušivě i bez
Velký výběr napříč druhy
I netypické značky
Designované typicky ženami
Prokazatelný vliv na pánevní zdraví
Možné nosit i na veřejnosti

Spolupracujeme: