Cvičíme, chodíme do posilovny a celkově se snažíme zdokonalit svá těla, abychom se cítily dobře a vypadaly sexy. Ovšem na jisté partie stále zapomínáme – na pánevní dno. Posílené pánevní dno je prevence před inkontinencí, zjednoduší to těhotenství i samotný porod, ale hlavně zajistí lepší sex i silnější a delší orgasmus.

Existuje hned několik metod k posílení pánevního dna: Kegelovy cviky, ben wa balls, venušiny kuličky a vaginální činka. A právě vaginální činku jsme si pořídili k recenzi.

Není činka jako činka

Činka je závažíčko, které je celé pokryto lékařským silikonem. Díky tomu je na dotek hladká a velice příjemná. Ovšem na silikon se také velice snadno zachytává prach, takže před použitím je dobré ji umýt – stejně jako po jejim použití.

Tvarově připomíná kapičku (někdo tomu říká ergonomický tvar), která má napomáhat snazšímu zavedení do těla. Ale upřímně lékařský silikon není úplně klouzavý mazeriál a při zavádění činka trochu drhla. Tento „problém“ vyřešila kapka lubrikantu na vodní bázi :).

Pár čísel:

  • Váha 55 gramů
  • Délka 15 cm
  • Šířka 2 – 2,5 cm

Kapičkový tvar ocení především slečny, které s činkou teprve začínají – snadněji se zavádí a jde i lépe vyndat (k tomu slouží i silikonové očko, kterým provlečete prst a činku jednoduše vytáhnete).
Příjemně mě překvapilo, že činka ze mě nevyklouzávala. Respektive ne tak moc, jak jsem čekala :). I to mě povzbudilo k dalšímu cvičení.

Na váze záleží – i u vaginální činky

Vaginální činka Tulipán (Layla – Tulipano Kegel Ball) váží pouhých 55 gramů. To ji řadí mezi lehčí „posilovací náčiní“. Například Whoop.de.doo. venušiny kuličk (základní verze), které jsme pro vás také testovali, váží o 10 gramů více. A právě váha činky je jedním z parametrů, které vám pomůžou s výběrem. Čím lehčí činku si pořídíte, tím snadněji ji udržíte.

Zjistěte kolik stojí vaginální činka
ZJISTIT CENU

Takže vaginální činku Tulipán rozhodně doporučuji začínajícím cvičitelkám. Ty, které už mají s posilováním zkušenosti, tato činka moc nenadchne. Pro pokročilejší doporučuji „dvojitý tulipán“, který najdete na stejném e-shopu jako tento recenzovaný model.

Jak s ní cvičit?

S vaginální činkou můžete cvičit aktivně a pasivně. Při aktivním používání stahujete svaly pánevního dna (podobně, jako když chcete zadržet moč). Pasivně cvičíte tak, že činku zavedete do svého těla a už s ní nic vědomě neděláte. Toto cvičení není tak účinné jako aktivní varianta, ale lepší něco než nic 😉

Ideální je, když činku budete používat alespoň 2x týdně, stačí jenom pár minut. Výhodou je, že při použití činky se můžete věnovat jakékoliv jiné činosti: chůzi, úklidu nebo čtení knížky. Nijak vás prostě neomezuje.

A na závěr recenze…

Vaginální činka je skvělá zdravotní pomůcka, která vám pomůže k lepším prožitkům při sexu. Velice snadno se udržuje – stačí omýt vlažnou vodou a použít dezinfekci nebo je také možné ji vyvařit.

Činku Tulipán rozhodně doporučuji dívkám a ženám, které s posilováním pánevního dna nemají žádné zkušenosti – činka je lehká a nemusíte se tak obávat, že by vyklouzla. Ale myslím, že nebude zklamaný nikdo, kdo si ji pořídí :).

Klady

Zápory

Lékařský silikon Silikon trochu drhne při zavádění
Dobrá cena
Citelná váha
Jemný ženský tvar
Poutko na konci
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

Díky za tip, ještě jsem se dívala na ten náročnější model (snad dvojitý Tulipán), ale pro začátek bude asi vhodnější tenhle kousek a když se bude dařit, tak přidám, nebo spíše přejdu na ten náročnější a těžší. Snad ty svaly po porodu trochu posílím 😉

Máte pravdu, to je ideální postup – začít zlehka a poté až přidat 🙂 přejeme hodně štěstí a gratulujeme k prckovi.

Spolupracujeme: