Pokud jste ještě neslyšeli o takzvaných Kegelových cvicích, honem to napravte, více se dozvíte například TADY. Jedná se o cvičení zaměřené na pánevní svaly, kterému se můžete věnovat klidně i při povalování na gauči. Nepotřebujete k němu sice žádné náčiní, ale upřímně, kuličky MINI BO dost pomáhají.

K čemu jsou cvičební kuličky?

Kegelovy cviky mají za cíl zpevnění pánevního svalstva. Ve stáří oceníte, že díky pravidelnému praktikování se vám například lépe drží moč, ovšem i v mládí mají svá využití. Mužům mohou zajistit lepší výdrž při sexu a ženy naučí pomocí svírání pánevního svalstva zlepšit celkový prožitek sobě i partnerovi.

Právě ženy mají v tomto ohledu výhodu, že cvičení jim mohou usnadnit kuličky, díky nimž nemusí zatínat svaly naprázdno, ale spíš se snaží zabraňovat vypadnutí této cvičební pomůcky. Už z toho zcela jasně vyplývá, že jsem kuličky pochopitelně nezkoušel já, ale jednalo se o společnou práci mě a mé ženy.

VIDEO z rozbalování

Kuličky nejsou pohromadě. V krabičce se nachází sada celkem pěti kousků, sestávající z měkkého pouzdra s „provázkem“ pro uchycení kuliček a čtyř kuliček samotných.

Už při letmém osahání bylo jasné, že nejsou všechny stejně těžké a krátké pátrání na internetu odhalilo následující hmotnosti:

 • modrá kulička – 15 g
 • oranžová kulička – 25 g
 • růžová kulička – 35 g
 • fialová kulička – 55 g

Jakou váhou máte cvičit?

Jak vidno, člověk si tedy může vybrat, jakou váhu má dnes chuť „vzpírat“ a s postupujícími zkušenosti se cvičením hmotnost zvyšovat. Rovnou se zde hodí zmínit jedna důležitá informace. Pokud hledáte klasické venušiny kuličky, toto není výrobek pro vás! Neobsahují totiž v sobě žádná pohyblivá tělíska vyvolávající při pohybu otřesy. Jedná se o na pohled podobný, ale přesto odlišný typ výrobku.

Co se vzhledu týká, zde vyjádřím ryze ženský názor, že výrobek je doslova pěkný. Elegantní, vesele barevný a současně s tím nenápadný. Dokonce i drobná krabička, ve které byl zavřený, je decentní a asi by moc nelákala pohled případného slídila. Velmi důležité je také zmínit, že jsou opravdu příjemné na dotek. Použité materiály působí mezi prsty jemně.

Kuličky jsou v zásadě určeny pro použití v jednom člověku. Už to, že je máte zavedené, pomáhá při cvičení samo o sobě, ale také je můžete zavést, a zatímco rukou se je snažíte vytáhnout, pánevními svaly tomu zabraňujete. To jde o dost lépe ve dvou a můžete si z toho udělat hru spojenou s kontrolou, jak dobře mezitím žena cvičila.

Sama mě vyzvala, abych zkusil kuličky vytáhnout ven, zatímco má svaly uvolněné nebo zatnuté. Musel jsem uznat, že jí pomůcka s tréninkem pomohla opravdu bravurně, protože zatímco v prvním případě byly za chvilku venku, v druhém jsem měl co dělat. (Snad netřeba říkat, co se s touto nabytou schopností dá pak dělat.) Hra samotná spočívala pak v tom, že když se mi kuličky povedlo vytáhnout, dal jsem je zpět, přičemž jsem je „za trest“ posunul o kousíček hlouběji ne nutně prsty. Ostatně, zavedené kuličky a „mělký“ zásun se ukázaly jako dobré alternativní využití výrobku.

MINI BO mají mimochodem menší rozměry. Každá kulička má průměr jen tři centimetry a zavést šly velmi snadno. Když byla žena rozpálená, nebyl potřeba ani lubrikant. Jako se nejedná o výrobek pro milovnice venušiných kuliček, stejně tak nečekejte v tomto ohledu nějaké extrémní zaplnění. V první řadě to je přece jenom cvičební pomůcka a její rozměry jsou přizpůsobeny zamýšlenému použití.

Co s kuličkami po vyndání? Ačkoliv při použití drží v pouzdru pevně, vyndat jdou rychle a snadno. Co se čištění týká, jde téměř samo, protože výrobek se v zásadě skládá ze samých hladkých povrchů. Jakákoliv nečistota se nemá kde uchytit.

Stručně a jasně, pokud máte zájem vyzkoušet Kegelovy cviky, MINI BO se vám může stát cenným pomocníkem. A i pokud ne, využití se pro ně rozhodně najde.

Klady

 •  

  Vzhled po všech stránkách

 •  

  Různé hmotnosti kuliček

 •  

  Snadné čištění

Zápory

 •  

  Ani jeden jsme na žádné nepřišli

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

DO OBCHODU