S tímhle gelem máme asi největší zkušenosti – narazili jsme na něj před lety u Růžového slona a upřímně… neměli jsme moc důvodů ho měnit za jiný. Snad jen pro nějaké specialitky typu anální hrátky, fisting či trápení protějšku chladivým či hřejivým efektem.

Dnes to nebude moc dlouhé… proč?

Dnešní recenze nebude asi moc vyčerpávající, protože se jedná o gel. Lubrikační gel na vodní bázi – tedy dobře se čistí/umývá, nezanechává mastné stopy po sobě na textilu, … A je plně bezpečný při používání s erotickými hračkami s jemnějším/citlivějším povrchem – třeba se silikonem. A samozřejmě, jak už mnozí odtušili, je bezpečný i s běžně prodávanými kondomy.

Složením by se nedal považovat za BIO kousek (máme jiný v testech s těmito ambicemi), ale je bez barviv a parfémů. Tedy čistý, jednoduchý lubrikant. Pokud vás to zajímá, netestoval se tento zvlhčující gel na zvířatech.

Konzistencí je příjemně vazký, ne nijak extra tekutý, ale zase ne jako pasta na zuby = za nás ideální průnik pro univerzální použití.

Jak se dá všelijak používat:

 • vagína ANO
 • masturbace ANO,
 • anál ANO i NE (jsou lepší zástupci),
 • masáž spíše NE (na krátké promnutí bradavek ANO, ale na delší určitě NE – doporučujeme masážní svíčky či přímo oleje pro erotickou masáž, ne gel, pokud to není NURU).

Detailně proč ANO či NE

Tenhle gel bych doporučil jako základní model pro každou sexuchtivou domácnost. Když není jó nálada na začátku pro delší předehru, poslouží skvěle pro klasický sex či masturbaci s hračkami.

Pro vaginální hrátky se taky dá použít, ale tam bych, když budete mít možnost, dal přednost vyloženě análním gelům (však proto taky existují). Více zvlhčující, nezasychají, mají vyšší kluznost a mnohdy i třeba znecitlivují či dezinfikují… to se u análních hrátek cení.

Co mu můžu vlastně vytknout?

Snad jen dávkování – to je historicky jen formou vytlačení gelu z tuby. Tedy nečekejte žádný přesný dávkovač, který by zrovna tomuhle gelu skvěle seděl. Dávkování je tedy věc zkušenosti, abyste už dle stisku tuby dostali ven jen to, co opravdu potřebujete…

Za mě je to lety osvědčená klasika, u které bych se moc nerozmýšlel, jestli ano, nebo ne. V době psaní článku se cena pohybovala kolem 300 Kč za 100 ml gelu. Jsou levnější gely, ale kdo by chtěl na citlivou část svého těla (a dovnitř) dávat něco extra levného? Asi nikdo rozumný. Proto u gelů bychom nešetřili a bez váhání bychom vzali tenhle gel, který patří cenově do nižší střední třídy, ale výkonově je na tom skvěle.

Klady

 •  

  Příjemná kluznost

 •  

  Nezanechává stopy

 •  

  Neutrální vůně

 •  

  Poměr cena/výkon

 •  

  Vodní základ

Zápory

 •  

  Nemá dávkovač

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

DO OBCHODU