Na trhu je k sehnání spousta druhů lubrikačních gelů. Který je ale k čemu vhodný a proč? Pojďme se na to společně podívat.

Pro milovníky erotických hraček je lubrikační gel téměř nezbytným pomocníkem. Při hrátkách s vibrátorem nebo masturbátorem se totiž na přirozeném zvlhčování podílí jen jeden člověk, a to nemusí být vždy dostačující. Milostné hrátky se tak mohou stát nepříjemnými nebo dokonce bolestivými.

Lubrikační gely pod drobnohledem naší redakce

I při sexu s prezervativem je lubrikant dobrým parťákem. Některé kondomy jsou sice lubrikované už od výrobce, ale tato lubrikace spíše usnadňuje jejich nasazení. Použitím gelu snižujete možnost protržení a tím pádem i útěku milionů potencionálních dětí. A to v tom lepším případě.

Pokud zrovna neholdujete erotickým hračkám, může být lubrikační gel zajímavým zpestřením sexuálních hrátek. Zvláště pak, zvolíte-li ochucený, hřejivý nebo chladivý.

Lubrikační gel se může hodit i v případech, kdy nedochází k dostatečnému přirozenému zvlhčení pohlavních orgánů. Tato nepříjemnost častěji potkává ženy. Příčinou může být únava, stres, stud, nedostatečné vzrušení nebo dlouho trvající milostný akt. Proto není nikdy na škodu mít v nočním stolku nebo kabelce alespoň malou lahvičku lubrikantu. Možná pak zjistíte, že i masturbace s ním má trochu jiný rozměr.

Žebříček nejlépe hodnocených gelů naší redakcí

#FotkaJménoJaký jeKladyZáporyRecenzeCena od (přibližně)Kde koupit
1.Boom Sexgel PremiumBoom Sexgel PremiumUnikátní kousek, který potěší jak milovníky vysoké kluznosti, tak silikonových gelů. Je totiž netečný vůči hračkám z tohoto skvělého materiálu, takže je výborný coby univerzální zvlhčovač+ Vhodné pro silikonové pomůcky
+ Vysoká kluznost
+ Odolnost proti vodě
+ Jak pro anál, tak vagínu
- Vysoká odolnost proti vymytí (+ i -)Recenze400 Kč
2.HOT Superglide PremiumHOT Superglide PremiumLetitý náš společník, který díky vodnímu základu potěší snad vždy. Jednoduše se vymývá, neutrálně voní a skvěle klouže. Klasika co nezklame.+ - Nemá dávkovačRecenze250 Kč
3.HOT EXXtreme GlideHOT EXXtreme GlideNázvu můžete věřit - extrémní kluznost, která ho předurčuje k análním hrátkám (i s znecitlivěním) je perfektní zástupce speciálních lubrikantů. Ve sbírce vždy najde využití.+ Výborné lubrikační vlastnosti
+ Ekonomický – stačí malé množství
+ Dlouhá výdrž bez nutnosti přimazávat (nevysychá)
+ Obsah přírodních složek
+ Znecitlivující a uvolňující vlastnosti
- Nepoužitelný na erotické hračky
- Znecitlivující složky nečiní olej příliš univerzálním
Recenze300 Kč
4.Pjur Woman BodyglidePjur Woman BodyglideSpecificky laděný gel, který je vhodný primárně pro ženy. Je velmi hypoalergenní, testovaný a s dobrou kluzností díky základu silikonu.+ Dobré dermatologické testy
+ Na vícero použití
+ Cena
- Nedostatečná skluznostRecenze290 Kč
5. Pjur Analyse MePjur Analyse MeDalší zástupce primárně gelů pro anální hrátky. Vysoká kluznost je díky silikonové směsi a zajistí vám rozhodně nerušené analyzování vašeho protějšku.+ Vysoká silikonová kluznost
+ Obsah přírodních olejů
+ Potřeba mála gel
- Horší dávkování
- Špatně se vymývá z textilu
Recenze330 Kč

Lubrikační gely na vodní bázi

Tyto gely patří k těm nejčastěji používaným. Jsou vhodné pro citlivější jedince, ale vsakují se a vysušují, a proto je třeba během akce čas od času trošku přidat. Tato vlastnost ale může být užitečná u těch hraček, u kterých je potřeba, aby na chvíli zůstaly tam, kam je s pomocí gelu umístíte. Mezi ně patří například erekční kroužky, venušiny kuličky a vibrační vajíčka.

Pokud si kupujete lubrikační gel na vodní bázi, doporučuji vybrat si variantu s pumpičkou, která zamezuje vzduchu dostat se do nádoby. Zpomalí to tak vysychání, které se projevuje zejména hrudkovitostí a lepivostí gelu.

Lubrikační gely na vodním základu jsou použitelné pro všechny druhy materiálů erotických hraček. Tyto gely jsou na organické bázi, a proto není vhodné je používat po expiraci. Může se stát, že se v nich po čase objeví bakterie nebo plísně.

Zjistěte kolik stojí ty nejlepší gely na českém trhu
ZJISTIT CENU

Lubrikační gely na silikonové bázi

Silikonové gely vzhledem a vlastnostmi připomínají olej. Jsou tedy mnohem více klouzavé, než gely na vodní bázi. Na rozdíl od oleje je ale můžete používat spolu s prezervativem i s jinými latexovými výrobky. Díky jejich vysoké kluznosti stačí kapka a během sexu se už o gel dále starat nemusíte. Tento druh je díky svým vlastnostem také vhodný pro anální sex. Anální otvor se totiž na rozdíl od genitálií neumí zvlhčovat sám, a proto je zde použití lubrikantu zcela nezbytné.

Mimo jiné vám tento gel dlouho vydrží, protože k dosažení kýženého efektu stačí opravdu jen kapka. Také se téměř nekazí (není organický).

Nemusíte se tedy bát, že ho nestihnete vypotřebovat včas. Tyto gely totiž mnohdy dobře poslouží i nějakou tu dobu po doporučeném datu spotřeby.

Jejich nevýhodou ale je, že se složitěji umývají. Pokud se chcete zbavit mastného pocitu, nestačí se jen otřít. Je lepší tělesné partie omýt intimním mýdlem a hračku desinfekcí na erotické pomůcky (to však doporučuji v každém případě). Tato vlastnost se dá ale i využít ve váš prospěch. Protože gel pouze vodou neopláchnete, můžete si s jeho pomocí zpestřit hrátky ve vodě. Fantasii se meze nekladou.

Silikonové lubrikační gely také nejsou vhodné k použití na některé druhy materiálů, jako je natural skin (napodobenina kůže) nebo starší silikonové hračky (u novějších by to neměl být problém).

A pokud by vám silikonový gel nevyhovoval? Určitě ho nevyhazujte! Je to multifunkční pomocník v domácnosti. Můžete ho používat na masáže a nebo s ním například leštit a impregnovat kožené a koženkové boty.

Ochucené, chladivé a hřejivé lubrikační gely

Ochucené a ovoněné lubrikanty jsou vhodné pro zpestření orálního sexu. Většinou bývají na vodní bázi. Příchuť a parfemace může ale dělat problémy osobám citlivějším na intimní hygienu. Pokud v tomto směru nemáte problémy, zkuste pozvat partnera nebo partnerku na dezert s příchutí jahody, třešně, kokosu nebo manga. Specialitou je i Crème brûlée, vanilkový krém a další gurmánské lahůdky.

Výběr je opravdu velký a každý si jistě najde to své. Snad jen příchuť piva a klobásy stále není nikde k dostání.

Zpestření prožitku zaručují také chladivé a hřejivé lubrikační gely. Hřejivé gely napomáhají prokrvení, a proto zvyšují citlivost pohlavních orgánů. Naopak chladivé gely mírně tlumí a tím oddalují orgasmus. Zkuste překvapit partnera nebo partnerku gelem s touto vlastností a rozhodně vás čeká nezapomenutelný zážitek.

Zjistěte kolik stojí ty nejlepší gely na českém trhu
ZJISTIT CENU

Gely na oddálení ejakulace / urychlení orgasmu

V této oxymorónsky nazvené kategorii jsou opravdu 2 odlišné produkty, ale nejsou tak časté, tak jsme jim chtěli věnovat společný prostor. Tyto speciální gely zpravidla ovlivňují citlivost naší sliznice = a to jak žaludu/penisu, tak vagíny. A každý jinak. Ty, které mají oddálit výstřik u muže způsobují „znecitlivění“, takže déle při sexu vydrží.

Naopak ty co mají urychlit orgasmus (zpravidla jsou to gely výlučně pro ženy) se používají na oblast klitorisu a zvláštně ho dráždí (podle naší testerky je to netradiční mix chlazení a hřejivosti) a tím zvyšuje prokrvení a citelně urychlí nástup vyvrcholení. Částečně účinek těchto gelů mohou nahradit zvlhčovadla pro anál/fisting (níže), případně hřejivé / chladivé, ale žádné z nich nemají tak silný účinek, jako speciální gely čistě pro oddálení nebo urychlení orgasmu.

Lubrikační gely na fisting

Fisting je sexuální praktika, při které se do vagíny nebo análního otvoru vkládá celá pěst (anglicky fist). Chce to ale trochu tréninku, jak ze strany „oběti“, tak ze strany „pachatele“. Fistingové gely bývají na silikonovém nebo kombinovaném (silikonovém i vodním) základě.

Obvykle je v nich přidané i malé množství znecitlivující látky (prokain, lidocain, mesocain nebo benzocaine). Tyto látky se také používají v kondomech napomáhajících oddálení ejakulace.

Díky této vlastnosti a díky faktu, že jsou to ty nejklouzavější gely na trhu, se je nebojím doporučit ani lidem, kteří si chtějí vyzkoušet anální sex, ale přece jen se ještě trochu bojí. Jen pozor, kam si gel nanášíte. Ne všechno chceme mít znecitlivěné. Nebo snad ano?

Lubrikační gely pro elektrostimulaci

Chcete vyzkoušet něco opravdu šokujícího? Pak je elektrosex přímo pro vás. Při této praktice lze přivést svého partnera nebo partnerku na vrchol blaha pomocí erotických hraček, které vytváří více či méně silné elektrické výboje. Můžete k tomu použít speciálně uzpůsobená dilda, anální kolíčky, malá vajíčka a mnoho jiných hraček.

I pro tuto disciplínu jsou k sehnání lubrikační gely. Jsou na vodní bázi a jejich úkolem je zvýšit vodivost a tím i prohloubit prožitek.

Není ani výjimkou, že obsahují drobné plátky pravého zlata.

Fisting ani elektro sex nemusí být aktivita zrovna pro každého, ale pro úplnost článku se mi zdálo nezbytné gely používané k těmto hrátkám zmínit.

Recenzované gely od nás

V redakci jsme recenzovali pár zvlhčujících gelíků, které se dají používat pro erotické hračky, anální hrátky a paradoxně jsme zabrousili i do segment urychlovačů dámských orgasmů 🙂 Chcete vědět, jak jednotlivé gely dopadly? Více v testech:

Kde se dají koupit?

Pokud už máte v lubrikačních gelech jasno, nezbývá než se pro ten svůj zvolený a vyvolený vydat do světa. Gely jsou k dostání v lékárnách a drogériích (tam je ovšem výrazně menší výběr) nebo v sexshopech, kde vám naopak budou přecházet oči nad množstvím nabízených lubrikantů.

Pokud se neodhodláte vydat do kamenného sexshopu osobně, můžete si gel objednat z některého z internetových obchodů. Balíčky bývají anonymního vzhledu, a proto se nemusíte bát, že každý hned odhalí, že si domů nesete malé intimní tajemství. Zde máte tip na ověřeného prodejce kvalitních gelíků.

Klady

Zápory

Vždy zaručí ten nejlepší sex bez zadrhnutí Dávkování
Různé typy základů pro různé použití Rychlejší spotřeba
Mnohdy i bio/přírodní složení
Nezasychají i při delším sexu
Dle báze se dají i jednoduše umýt/vyprat
Existují i voňavé / chutné varianty
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 2 názory

Na vodní nedám dopustit – jak jsou prostě netoxické, dobře se myjí z těla i oblečení a nemají tak výrazný odér jak silikonové = za mě ideální. A neničí žádné hračky, ty silikonové nejsou fajn s silikonovými vibrátory (či čímkoliv z toho materiálu) a oleje zase s latexem třeba. Je toho dost.

Souhlas, vodní máte také v oblibě, zmiňovali jsme to i v redakčním podcastu. :))

Ahoj chci se zeptat zda by byl velký problém kdybych si ten gel EROS namazal na penis co by se stalo??

Dobrý den,
pokud máte na mysli přímo ten fistingový, stalo by se to, že by byl penis lehce znecitlivělý, což nemůže být na škodu při problémech s předčasnou ejakulací.

Hezký den, děkujeme za doplnění do diskuze.

Hezký den, určitě v tom nevidíme problém, vždyť lubrikační gel je přímo určený na kontakt se sliznicemi – tedy přímo vagínou a penisem. Takže jeho využití tímhle směrem je přesně to, co má dělat.

Spolupracujeme: