Vím, že menstruační kalíšky nejsou pro všechny. Mnohé ženy se jich bojí nebo je považují za vrcholně nehygienické, ale já je miluji.

Nechápu, jak jsem mohla tolik let žít bez nich. Pro mě je to nejkomfortnější pomůcka při menstruaci a to jsem vyzkoušela jak tradiční vložky nebo tampony, tak také menstruační kalhotky nebo houbičky.

Trocha cviku

Přiznávám, že manipulace s kalíškem chce trochu cviku, jelikož je důležité správné zavedení a vyjmutí chce taky malinko zručnosti. Ale nic, co by se nedalo lehce naučit.

Stačí málo a budete s kalíškem nejlepší kamarádi.

Eko a výměna

Velkou výhodu spatřuji v několika věcech. Kalíšek je ekologický, jelikož ho lze nosit v podstatě celou dobu menstruace a to i při silných dnech. Můžete ho vyměňovat až po několika hodinách, je vždy po ruce a má dlouhou životnost.

K čištění doporučuji dezinfekci na erohračky, případně v redakci dříve testovali UV sterilizátor, ba i parní, jestli se nepletu.

Sada menstruačních kalíšků mi přijde jako skvělý nápad, jelikož v tom, v čem se většina žen plete při první koupi, je právě velikost. Zároveň lze použít menší kalíšek při slabší menstruaci, zatímco větší kalíšek při menstruaci silnější.

To je moc pěkná výhoda tohoto setíku = ale spíše původně očekávala, že to je pro situaci, kdy vám jedna velikost nesedne.

Zjistěte kolik stojí Intimfitness sada menstruačních kalíšků
ZJISTIT CENU

VIDEO z redakčního focení:

Co materiál

Materiál, ze kterého jsou oba kalíšky vyrobené, je poněkud tužší a je potřeba si na něj zvyknout. Každý výrobce si zvolí vlastní tuhost silikonu, takže je to produkt od produktu. Manipulace je však s porovnání s jinými kalíšky (tohle jsou již moje třetí kalíšky) rovnocenná. A proč jich potřebujete více? Ne všechny vám sednou, ale jinak potřebujete jich více na výměnu.

Stopka je trochu užší a kratší, tedy pro některé nebude vytahování úplně lehké, ale opět to není nic, na co by se nedalo zvyknout. Osobně jsem si hodně rychle zvykla a budete mít to stejně.

Doporučuji?

Kalíšky plní svoji funkci dobře, jsou snadno omyvatelné, zavádění je jednoduché.

Pokud ještě žádný nemáte a trochu tápete ve velikosti, vřele doporučuji.

Klady

Zápory

Dlouhá životnost Tužší materiál
Lze použít opakovaně Kratší stopka
Nositelnost i několik hodin
Výběr ze dvou velikostí
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: