Podcasty (a nejen ty o sexu) jsou rozhodně novým médiem, které bychom neměli opomíjet. Naposlouchali jsme je všechny a připravili pro vás přehled nejzajímavějších erotických podcastů. Přehled je napříč českými, ale i slovenskými podcasty.

Povídání a rozhovory o erotice, vztazích, …

VYHONIT ĎÁBLA

Mezi jeden z velice oblíbených podcastů se sexuální tematikou patří podcast s názvem Vyhonit ďábla. Svou popularitu získaly mladé autorky Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková již během prvního roku od uvedení, kdy v roce 2020 vyhrály anketu Podcast roku společnosti Active Radio v kategorii autorské podcasty. Jejich podcasty poslouchá průměrně okolo 40 tisících posluchačů.

Samy autorky uvádí, že se snaží o „vyhánění sexuálních tabu“. Podcast Vyhonit ďábla je populární zejména mezi ženami, protože zde častou naleznou právě ženský pohled autorek na oblast sexuality, který vnáší jinou perspektivu.

Autorky se věnují vtipným rozborům seriálů a filmů (např. Harry Potter, Twilight, Sex Education, Bridgertonovi), najdete na jejich kanálu různé rozhovory, kontroverzní témata (ženská obřízka, sex v těhotenství a po porodu), ale i vážnější tématiku (např. problematika mužské erekce). Zkrátka repertoár podcastu Vyhonit ďábla je natolik rozmanitý, že si na své přijde snad každý posluchač.

Autorky rovněž vydaly knihu se stejným názvem jako má jejich podcast.

Kde poslouchat:

Další informace:

ZHASNI Český rozhlas

Trochu starším podcastem, který vycházel během roku 2017, a jedná se o projekt Českého rozhlasu s názvem Zhasni. Jedná se o devítidílnou podcastovou sérii věnující se sexu a intimitě mladých lidí. Cílem seriálového podcastu je zmapovat lidskou sexualitu. Jedná se převážné o příběhy a různé zpovědi.

Posluchačům tento podcast nabízí příběhy věnující se asexualitě, sexu v těhotenství, prožitkům skupinového sexu, zážitkům ze seznamovacích aplikací až po BDSM. Autoři se snažili vytvořit intimní prostor, kde lze otevřeně hovořit o tom, co si většinou lidé nechávají pro sebe.

Jednou z tvůrkyň je moderátorka Radia Wave Bára Šichanová. Tento podcast byl představen na festivalu Prix Bohemia Radio a jedná se o vůbec první podcast Českého rozhlasu.

Kde poslouchat:

Další informace:

LOVE is on the AIR

Jeden z dalších poměrně známých a oblíbených podcastů. Vystupuje zde Doktorka Nikita a Docent Zach, kteří rozebírají témata jako je sex, láska, přátelské i partnerské vztahy. Sami zmiňují, že už nemohli jen tak přihlížet české společnosti, jak se pere se svými vztahy.

Kde poslouchat:

Další informace:

SEXUÁLNÍ VÝCHOVA

Mezi podcasty, kterým zní slovenština, patří Sexuální výchova. Autorky podcastu Michaela Chrkavá a Vala Frazova, alias Miška a Vala přinesly na Slovensko před 2 roky, který tam do té doby neměl obdoby. Podcast Sexuální výchova byl na světě sotva den a už předbíhal na streamovacích platformách zaběhlé stálice a stále se drží na předních příčkách.

Miška a Vala spolu rozebírají sex, nahrávají livestreamy o sexuálních hračkách, jsou aktivní i na IG účtu. Dívky se však věnují i tématům mimo sex (např. hormonální antikoncepce nebo správná velikost podprsenky). Témata jednotlivých dílů jsou velice rozmanitá, takže potěší téměř každého posluchače.

Kde poslouchat:

Další informace:

NAOSTRO

Podcast Naostro tvoří dva kamarádi po třicítce, kteří se rozhodli, že svět obohatí o sarkasmus, svůj pohled na život a nevyžádané rady. Jeden z nejnovějších dílů se věnuje hodnocení profilů na internetových seznamkách.

Kde poslouchat:

Další informace:

V.POSTELI.PODCAST

Autory podcastu V posteli jsou Dominik a Sára, kteří spolu rozebírání různá společenská témata – sex, masturbaci, nahotu, vztahy a další. Se svými posluchači mluví otevřeně, bez jakýchkoliv tabu, snaží se jim přinést zajímavé informace a především jejich pohledy.

Kde poslouchat:

Další informace:

ŠEPTEM

Podcast Šeptem se vysílá od února 2020 a jeho autorkou je Bára Šichanová. Bára se věnuje především soukromým příběhům, otevřeným rozhovorům nebo zpovědí z oblasti lásky, sexu a intimity. Dozvíte se zde z čeho má kdo v posteli strach, o dopadu porna na náš sexuální život, detaily o životě s HIV, o násilí ve vztazích a mnoho dalšího.

Kde poslouchat:

HODINA DĚJEPICHU

Jedná se o humorný podcast časopisu Reflex zabývající se historií sexu, erotiky a sexuality napříč celou lidskou kulturou a historií. Podcastem vás bude provázet redaktor Reflexu, scénárista, komik a publicita, Jan Studnička. A dále se zde seznámíte také s Terezou. A Tereza, ta je hezká. Dozvíte se zde o tématech, jako je vztyčování falických obelisků ve starověkém Egyptě až po aférky v Oválné pracovně.

Kde poslouchat:

Další informace:

ŠIMRÁNÍ

V podcastu Šimrání se dozvíte mnoho pikantních informací o sexu a lidech. Šimrání přináší mnoho zajímavých témat a rozhovorů s rozmanitými hosty, ať už je to gigolo nebo autorka české beletrie.

Kde poslouchat:

Další informace:

Erotika v audio nahrávkách

ROZTOUŽENY.cz

S tímto podcastem uděláte nejlépe, pokud se hezky uvelebíte a necháte si vyprávět rozmanité erotické audio povídky pro ženy. Povídky jsou poměrně krátké, okolo 5 – 10 minut. Cílem podcastu Roztouženy.cz je podpořit ženské sebevědomí a snažit se zlepší vnímání ženské sexuality ve společnosti. Na českém internetu je kvalitních audio erotických povídek opravdu velice málo, což se snaží tento Podcast změnit.

Kde poslouchat:

Další informace:

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: