Podcasty (a nejen ty o sexu) jsou rozhodně novým médiem, které bychom neměli opomíjet. Naposlouchali jsme je všechny a připravili pro vás přehled nejzajímavějších podcastů nejen o sexu, ale i vztazích, sexualitě, … Přehled je napříč českými, ale i slovenskými podcasty.

Povídání a rozhovory o erotice, vztazích, …

LASCIVNÍ PODCAST

Nemůžeme začít u toho, který je nám nečekaně nejbližší = a to je náš vlastní redakční podcast. Začali jsme s ním teprve koncem 2023, ale máme s ním velké plány. Alternativně oproti ostatním ho chceme založit na dialozích členů naší redakce – v základu Petra a Aly, ale chceme postupně přizvat i další testery, redaktorky a další členy naší Lascivní rodinky. A na témata, která nemáme tak hluboce zažitá, si určitě pozveme hosty.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

ŠIMRÁNÍ

V podcastu Šimrání se díky Markétě a hostům dozvíte mnoho pikantních informací o sexu, alternativních vztaích a jiných hrátkách. Šimrání přináší mnoho zajímavých témat a rozhovorů s rozmanitými hosty, ať už je to gigolo, polyamorici, nebo autorka české beletrie. Dílů je už přes 100.

Markétu jsme vyzpovídali i v rámci našeho webu i podcastu: „Nepřestávám žasnout nad otevřeností hostů, které si nesmírně cením.“

První díl:

Rozhovor s námi:

Kde poslouchat:

Další informace:

Rozhovor s Markétou v Lascivním podcastu:

VYHONIT ĎÁBLA

Mezi jeden z velice oblíbených podcastů se sexuální tematikou patří podcast s názvem Vyhonit ďábla. Svou popularitu získaly mladé autorky Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková již během prvního roku od uvedení, kdy v roce 2020 vyhrály anketu Podcast roku společnosti Active Radio v kategorii autorské podcasty. Jejich podcasty poslouchá průměrně okolo 40 tisících posluchačů.

Samy autorky uvádí, že se snaží o „vyhánění sexuálních tabu“. Podcast Vyhonit ďábla je populární zejména mezi ženami, protože zde častou naleznou právě ženský pohled autorek na oblast sexuality, který vnáší jinou perspektivu.

Autorky se věnují vtipným rozborům seriálů a filmů (např. Harry Potter, Twilight, Sex Education, Bridgertonovi), najdete na jejich kanálu různé rozhovory, kontroverzní témata (ženská obřízka, sex v těhotenství a po porodu), ale i vážnější tématiku (např. problematika mužské erekce). Zkrátka repertoár podcastu Vyhonit ďábla je natolik rozmanitý, že si na své přijde snad každý posluchač.

Autorky rovněž vydaly knihu se stejným názvem jako má jejich podcast.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

ZHASNI Český rozhlas

Trochu starším podcastem, který vycházel během roku 2017, a jedná se o projekt Českého rozhlasu s názvem Zhasni. Jedná se o devítidílnou podcastovou sérii věnující se sexu a intimitě mladých lidí. Cílem seriálového podcastu je zmapovat lidskou sexualitu. Jedná se převážné o příběhy a různé zpovědi.

Posluchačům tento podcast nabízí příběhy věnující se asexualitě, sexu v těhotenství, prožitkům skupinového sexu, zážitkům ze seznamovacích aplikací až po BDSM. Autoři se snažili vytvořit intimní prostor, kde lze otevřeně hovořit o tom, co si většinou lidé nechávají pro sebe.

Jednou z tvůrkyň je moderátorka Radia Wave Bára Šichanová. Tento podcast byl představen na festivalu Prix Bohemia Radio a jedná se o vůbec první podcast Českého rozhlasu.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

LOVE is on the AIR

Jeden z dalších poměrně známých a oblíbených podcastů. Vystupuje zde Doktorka Nikita a Docent Zach, kteří rozebírají témata jako je sex, láska, přátelské i partnerské vztahy. Sami zmiňují, že už nemohli jen tak přihlížet české společnosti, jak se pere se svými vztahy.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

UŽ BUDU

Podcast české tanečnice burlesky Zoryi Blue pro vás odhaluje peprná témata a klade otázky, na které se ostatní stydí zeptat. Formát je typicky rozhovorový, takže každý díl představuje většinou 1 nového hosta. Pravidelně vychází vždy v pátek v dopoledních hodinách – podcast má i podobu videa díky službě Blesk Premium.

První díl

Kde poslouchat:

Další informace:

SEXUÁLNA VÝCHOVA

Mezi podcasty, kterým zní slovenština, patří Sexuálna výchova. Autorky podcastu Michaela Chrkavá a Vala Frazova, alias Miška a Vala přinesly na Slovensko před 2 roky, který tam do té doby neměl obdoby. Podcast Sexuální výchova byl na světě sotva den a už předbíhal na streamovacích platformách zaběhlé stálice a stále se drží na předních příčkách.

Miška a Vala spolu rozebírají sex, nahrávají livestreamy o sexuálních hračkách, jsou aktivní i na IG účtu. Dívky se však věnují i tématům mimo sex (např. hormonální antikoncepce nebo správná velikost podprsenky). Témata jednotlivých dílů jsou velice rozmanitá, takže potěší téměř každého posluchače.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

NAOSTRO

Podcast Naostro tvoří dva kamarádi po třicítce, kteří se rozhodli, že svět obohatí o sarkasmus, svůj pohled na život a nevyžádané rady. Jeden z nejnovějších dílů se věnuje hodnocení profilů na internetových seznamkách.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

V.POSTELI.PODCAST

Autory podcastu V posteli jsou Dominik a Sára, kteří spolu rozebírání různá společenská témata – sex, masturbaci, nahotu, vztahy a další. Se svými posluchači mluví otevřeně, bez jakýchkoliv tabu, snaží se jim přinést zajímavé informace a především jejich pohledy.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

ŠEPTEM

Podcast Šeptem se vysílá od února 2020 a jeho autorkou je Bára Šichanová. Bára se věnuje především soukromým příběhům, otevřeným rozhovorům nebo zpovědí z oblasti lásky, sexu a intimity. Dozvíte se zde z čeho má kdo v posteli strach, o dopadu porna na náš sexuální život, detaily o životě s HIV, o násilí ve vztazích a mnoho dalšího.

První díl:

Kde poslouchat:

HODINA DĚJEPICHU

Jedná se o humorný podcast časopisu Reflex zabývající se historií sexu, erotiky a sexuality napříč celou lidskou kulturou a historií. Podcastem vás bude provázet redaktor Reflexu, scénárista, komik a publicita, Jan Studnička. A dále se zde seznámíte také s Terezou. A Tereza, ta je hezká. Dozvíte se zde o tématech, jako je vztyčování falických obelisků ve starověkém Egyptě až po aférky v Oválné pracovně.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

PŘIROZENÍ

Duo Jan Sedláček a Petr Soukup z vlastního pohledu komentují svůj život, rozebírají trendová témata kolem vztahů, sexuality a hlavně z perspektivy mužů.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

3VPOSTELI

Netradiční český podcast o polyamorii, soužití ve 3 (dospělých) a pár dětí k tomu. Podcast tvoří Filip, Nikola a Ellen o svém společném soužití v rámci FFM vztahu. Podtitul podcastu je: My dva? My tři! A kolik nás je? Pět. Aneb život jedné konsenzuálně nemonogamní rodiny.

První díl:

Kde poslouchat:

Další informace:

Erotika v audio nahrávkách

ROZTOUŽENY.cz

S tímto podcastem uděláte nejlépe, pokud se hezky uvelebíte a necháte si vyprávět rozmanité erotické audio povídky pro ženy. Povídky jsou poměrně krátké, okolo 5 – 10 minut. Cílem podcastu Roztouženy.cz je podpořit ženské sebevědomí a zlepšit vnímání ženské sexuality ve společnosti.

Na českém internetu je kvalitních audio erotických povídek opravdu velice málo, což se snaží tento počin změnit. Část nových povídek je zamčeno pro platící odběratele v rámci Roztouženy Prémium.

První díl:

Představení Premium v Lascivním podcastu:

Kde poslouchat:

Další informace:

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 13 názorů

Super, našel jsem tohle na Googlu a rovnou si poslechl první díly od všech – už to mi dalo nějaký vjem o co go! Pokud najdete další, dejte vědět na socky, rád si je znovu poslechnu a zařadím co mi sedne…

Díky moc! Jasně, až narazíme na další, rádi seznam rozšíříme, musíme si pomáhat. 🙂 Podcasty jsou stále niche aktivita, takže každý posluchač se počítá!

Díky za ty úvodní díly a přehled na 1 místě – na Spotify jsou sice typicky v sekci Sexualita, ale ne všechny, takže je docela hledačka to přes klíčová slova a trpělivost najít v knihovně.

My mockrát díky za vás, že věnujete svůj čas právě seuxálním podcastu a vzdělávání celkově o sexu! :)) Díky za všechny autory, co tu máme!

Strašně mě baví ten rozdíl vizuálu a audia – jak někoho si představuji po xx hodinách poslechu a pak mi to nesedí k tomu obličeji, či tělům – jak to máte vy?

Zdravíme,

máme to naprosto stejně = ale osobně mám nejraději neznat vizuál/obličej těch, které posloucháme. Pak je o to zábavnější narazit někde na fotku či videu s daným aktérem, že tahle bych danou osobu vůbec nečekal k tomu hlasu, co mám naposlouchaný. A díky tomu, že je neznám osobně/vizuálně, neruší mě to tolik při poslechu, kdy můžu vnímat jen hlas.

Kam vám mám posielať tipy na ďalší ročník? Som si istý, že existuje niekoľko SK, ktoré tu nemáte – vďaka

Zdravíme, děkujeme mockrát! Klidně na přes sekci Kontakt se nám ozvěte, nebo jestli nechcete psát e-mail, napište nám je sem do komentářů, editorka Martina už to přijme a zpracuje. :)) Děkujeme za tipy na další sex-casty – i ze Slovenska!

Některé dost přes hranu mého vkusu, musím si dsot vybírat jaké si kousky pustím, rozhodně si vybírám dle nadpisů, to se nedá stihnout = jak si vybíráte vy, poradíte?

Zdravím,

když mluvím čistě za sebe, tak když si najdu autora, který mluví o mém tématu, co mě zajímá, začnu od nultého dílu u něj a poslouchám všechno. I když je to roky staré, vidím díky tomu jeho vývoj, jak se měnily názory, témata, hosti, … a to se snažím jak posluchačsky, tak profesně zkoumat, abych si z toho nejvíce vzal. :)) Ale bere to dost času, jsou toho desítky hodin.

Takže pak už mi je ne/zajímavost nadpisu, jméno protistrany, … jedno, protože mě zajímá i jak a na co se ptá autor, na ten celek. 🙂

Poradna a tipy z praxe kolem hraček mě dost bavily- jen tak dál!!!!

Vzhledem k datu, kdy jste to posílal, tak myslíte asi naši epizodu o sexporadně – ta hodně trenduje, to uznáváme. Díky a budeme pokračovat. 🙂

Placené i free díly – máte tipy, které má smysl si předplácet? Zajím se v nich tolik neorientuji.

Zdravíme Olo – to bude čistě subjektivní, doporučili bychom vám si postupně poslechnout ty free díly, co jsou venku od jednotlivých aktérů/autorů a navnímat, co vám nejvíce sedne. My si platíme Markétino Šimrání. I to může být tip pro vás – koncepčně je to čistě rozhovorový formát. Takže 120 dílů = cca 120 rozhovorů s různými lidmi z sex-scény.

děkujeme za doplnění, když byl příspěvěk původně publikovaný, byly tu jen 4 kousky po čase jsem se vrátil a pěkně to přibylo na 12, jen tak dál, stíháte vše poslouchat opravdu?

Upřímně – snažíme se, ale ne vše se dá hlavně historicky tak rychle naposlouchat. Ale ne všechny ze seznamu jsou dodnes aktivní, ale přijde nám je škoda vyškrtnout, protože i jejich původní tvorbě je za nás zajímavá = když se mluví o sexu, je to za nás lépe, než když se nemluví. Proto se snažíme i ostatní podcasty doporučovat, ten náš nebude kdovíjak geniálně skvělý, aby ho museli poslouchat všichni. Ale celkově je dobře i pro nás, když se lidé více otevřou. 🙂 A jestli to bude s naším redakčním podcastem, nebo ne, to už je ve výsledku jedno. Tak jako tak si k nám cestu najdou. 🙂

Takže celkově nestíháme, ale snažíme se to postupně dohnat – už jsme odpovídali v jiném komentáři, že když nás někdo tematicky zaujme, snažíme se jeho podcasterovskou tvrobu naposlouchat od jeho prvopočátků – klidně roky zpět. Ať ho navnímáme, vidíme tu změnu v natáčení, konceptu, výběru případných hostů ,… a v tom se můžeme také inspirovat pro náš vlastní podcastový pořad o sexu.

Ahojky, díky za tyhle tipy, ani mě nenapadlo, že nějaké podcasty o sexu existují, celkově v poslouchání mluveného slova mám problém se soustředit, ale tyhle mě zaujaly – už budu, ten váš, šimrání od markéty = díky!

Zdravíme z redakce – děkujeme mockrát za vaši zkušenost. Byla pro nás samotné také překvapením, protože jsme nečekaně žili v bublině. A v ní to bylo běžné, ale celkově podcasty jako takové jsou pořád malý obor, natož podcasty o sexu, vztazích, intimitě či erohračkách, to je vyloženě speciálka.

A osobně to mám také = podcast nemůžu poslouchat v práci, ani v Lascivní redakci, potřebuji se soustředit a ty hlasy v „hlavě“ mě ruší. Takže to mám na procházky venku, když jdu k autě, občasně v autě, … třeba při sportu je to super. Nějakém individuálním – běh třeba = tam nemůžete svojí nepozorností udělat sobě či ostatním tolik příkoří = v lese typicky běhám. Takže doporučím vám najít si „me time“ = čas kdy budete mít prostor jen pro sebe a vzdělávání se díky podcastům. Upřímně i nám po +10 letech v sex/audlt oboru nás to osvěžuje a otevírá témata a předsudky, které jsme nečekali upřímně. 🙂

Dejte pak vědět za čas, který či které nakonec více posloucháte, co se vám líbí, nelíbí = budeme my i ostatní podcasteři řádi za každou zpětnou vazbu a připomínky!

Přirození je hodně zábavné, Vyhonit už jim moc nerozumím jak jsem starší, ten váš neznám, tak dám vědět potom. Ale díky za ten článek z mailu, asi ho máte publikovaný déle, ale až teď jsem se s ním potkal a přidal jsem jich pár do Spotify.

Chápeme a díky moc za váš pohled. 🙂 Ano, článek je staršího data, ale postupně ho aktualizujeme o nové kousky, na které (typicky v Apple podcasts, ale předpokládáme, že budou dostupné na všech platformách) v rámci redakce narazíme. A dejte pak vědět, jestli máme něco zlepšit.

Ahoj, aspoň má nějaké do startu = je mi příjemnější něco anonymně poslouchat do uší, než procházet nějaký explicitní web (bez urážky!!). dik

V pořádku, non taken, dává to smysl – vždy když potkáváme venku někoho se sluchátky, přemýšlíme, co asi má v uších = je to něco hudebního, nebo něco explicitního jako sex-edu podcasty? :))

I tak nás těší, že jsme vám pomohli najít ty první do sbírky a na poslech.

Super, našel jsem pár nových, které jsem neznal! Jen tak dál, určitě je sdružujte na 1 místě.

To nás těší, určitě budeme poslouchat i dál českou a slovenskou scénu, abychom měli ucelený přehled o sexuálně-edukativních podcastech. :-))

Díky za další tipy, ale upřímně Vyhonit ďábla nedokážu poslouchat díky slovníku těch slečen = to je neskutečný bizár, jak si tahle nová generace myslí, že má smysl mluvit… Nu což, je tu hromada dalších, které má smysl poslouchat. :-))

Děkujeme za zpětnou vazbu – tohle hodnocení ponecháme subjektivně na každém posluchači, každému sedne něco jiného. Třeba jim náš (možná budoucí) podcast sedne časem lépe. Uvidíme. 🙂

Spolupracujeme: