Alarmující kniha s názvem „Příběh O“ autorky Pauline Réageové z konzervativního roku 1954 je (nebo spíš ve své době byl) bez nadsázky tabuizovaným sadomasochistickým románem, určeným pouze pro vybrané čtenáře, disponující nadměrnou schopnosti vizuální fantazie… Jinými slovy nic pro zatvrzelé puritány a dotčené feministky

Story of O – nehynoucí knižní legenda

Pařížská fotografka se smyslem pro vkus, mající vlastní byt, kvalitní oblečení i pravidelnou fantastickou dovolenou. I přesto zatouží po jakémsi dobrodružství a nechá se svým milencem jeho připraveným autem (už v něm plní rozkazy muže, nechá si rozervat podprsenku, dotýká se obnaženou vagínou chladivé koženkové sedačky v autě…) dopravit kamsi do jiného světa – do hříšného domu, či spíše zámku v Roissy s dobovými posluhovačkami.

Zde spolu s jinými ženami figuruje jako pohlavně zneužívaná otrokyně v jakési mučírně sexu. Nejdříve je však děvami řádně omyta a nalíčena (bradavky a prsní dvorcenatřely růžovým pudrem, okraje stydkých pysků pak růží a vše bylo řádně naparfemováno).

Tvrdé hrátky, které probudí v každé slast

V historických komnatách utrpení nechybí jakési prvotní BDSM erotické hračky, biče i řetězy nebo masky a kápě, ale především neustále sexuální ponižování a týrání nebo i lesbické akce ku potěše mužů – pánů, kteří jakoby by vypadli z 18. století.

Ti zprvu do žen prsty vklouzávali přes sametové rukavice… Čím dále, hlouběji a do vícero komnat se postupně v příběhu vlivem své sexuální dovednosti a výdrže zachází, tím větší vyvstává dojem naturalistického průniku do hloubky, do samotného lůna ženy. Pravidlem bylo překonání slasti až k slzám, při troše bičování by se to ženám totiž začlo líbit.

Zvrhlý a drásavý sexuální zážitek

A pak je hlavní hrdinka „O“, dobrovolně uvržená v osidlech zvrhlého sexu, svým milencem předána novému pánovi k novým osobitým hrátkám a rituálnímu zasvěcení, přičemž i ona sama rozehraje v realitě hru svých toužebných erotických snů, protože „O“ nakonec není skutečnou obětí proti své vůli, byla a je přece jen obětí lásky k fyzické lásce.

Tato zhmotněná láska v podobě splněných sexuálních tužeb naší sexuální hrdinky, ji transformovala na pouhý či vznešený sexuální objekt, o kterém hovoří všech osm otvorů ležícího těla zvrhlé „O“, vibrujícího dozníváním vzrušení a pomyšlením na vzrušení nové.

Návrat do Roissy znovu boduje

V další knize, která vznikla v roce 1969 – v éře volné lásky, „Návrat do Roissy“ autorka konečně, ale jakoby omluvně osvětluje první knihu o „O“ ve smyslu, kde v té době přišla na tak bujnou erotickou fantazii.

Až doba druhého románu, doba sexuální revoluce, autorku donutila k jeho pokračování. První „Příběh O“, zprvu šířený nelegálně a častokrát zabavový, se stal skandálem i mistrovským dílem francouzské literatury zároveň, po Malém princi Saint-Exupéryho byla a je tato kniha nejčtenějším francouzským knižním dílem.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: