Bonding: humorný a uvolněný seriál od Netflixu, který ukazuje sexualitu v mnoha podobách a pomáhá divákům najít normálnost i v neobvyklých věcech

Seriál Bonding je určený hlavně pro mladou generaci a nabízí trochu jiný úhel pohledu na sex a experimentování. Humornými i vážnými epizodami ze života univerzitní studentky, která má poněkud netradiční brigádu, provádí diváky mladá herečka Zoe Levin.

Netflix tak posunuje hranice toho, co je a není z oblasti sexu na televizní obrazovce ještě normální a boří další sexuální tabu.

Hodnocení: CSFD.cz – 72 %

Zoe Levin jako Tiff, vysokoškolská studentka a také jako domina

Právě Zoe s nádechem vtipu dokáže ve své roli umně balancovat na hranici toho, co diváka baví a co už je trapné. I ty nejbizardnější scény zvládá s grácií, a navíc i přes netradiční prostředí, ve kterém se pohybuje, si dokáže zachovat profesionální přístup a zdravý úsudek o tom, co už se tolerovat nemůže (viz. otevřený boj se svým univerzitním učitelem, který obtěžuje naivní a nezkušenou spolužačku).

Postava dominy Tiff už v první sérii před zraky diváků krásně dospívá a vysílá do světa mladým lidem jedno důležité poselství za druhým.

Pro ni je zásadní to, že se přestala stydět před svými spolužáky za to, čím si vydělává na studium a šla s pravdou ven, a to i s tím rizikem, že ji budou soudit.

Ona sama svoji práci bere jako službu lidem, kteří mají jen fantazie spojené se sexem trochu jiné, než je „zavedená norma“ a chtějí si své fantazie uskutečnit, aniž by tím někomu ubližovali. Nabité zkušenosti může uplatnit i ve studiu psychologie.

Mladá herečka Zoe Levin se dostala k hraní už ve 13. letech a pochopila, že herectví je právě to, co chce v životě dělat.

Za svým snem šla z Chicaga do Los Angeles, kde studovala komunikaci a umění na Loyol Marymount Univerzity.

První větší seriálovou příležitost dostala v projektu Red Band Society v roce 2014. Má za sebou také pár filmových rolí, například Hujavské prázdniny, Čas sklizně, Palo Alto, Nezapomenutelné prázdniny.

VIDEO trailer:

Další lehce provokativní postava na scéně: kamarád Pete

Scenárista a režisér Rightor Doyle se rozhodně nehodlal spokojit s pouhou postavou dominy v roli „sociální pracovnice“, která pomáhá lidem plnit jejich sny. K Tiff přidal ještě pomocníka, který dostává stejně podstatný prostor jako mladá domina.

Touto postavou je spolužák ze střední, se kterým měla Tiff v minulosti malou aférku ještě v době, kdy tápal ve své sexuální orientaci. Pete je gay. Role se s úspěchem ujal Brendan Scannell, a právě tento nehezký zrzek vnesl do seriálu svou vážností potřebnou dávku humoru.

Pete se dlouho snažil prorazit jako komik, ale jeho snaha vždy končila u toho, že sledoval své kolegy při vystoupení při vystoupení a nenašel odvahu předstoupit před publikum.

Teprve netradiční brigáda, kdy začal dělat z finančních důvodů „asistenta dominy“, pro něj znamenala v životě velký posun, uvolnil se, a aniž by si to uvědomil, tak získal sebevědomí a přestal se schovávat. Když si v průběhu děje našel přítele, který ho neodsuzuje za to, co dělá, konečně v jeho kariéře komika dochází ke zvratu a Pete má odvahu začít vystupovat.

A co více, dokonce svá komická vystoupení staví na získaných zkušenostech ze spolupráce s Tiff. Otevřenost, se kterou přichází, z něj sundala „morální okovy“ a jeho vystoupení je zábavné a uvolněné, což se hostům představení líbí a Pete sklízí konečně dlouho očekávaný úspěch.

Zajímavá studie vztahů

Zajímavé vedlejší dějové linky seriálu jsou milostné vztahy, které mají tito dva přátelé Tiff a Pete. Je příjemné sledovat, jak jsou opatrní a jak se postupně svým láskám citově otevírají a s překvapením zjišťují, že nejsou odsuzovaní, ale vzájemné sdílení jim přináší pocit svobody a uvolnění.

Netflixovské boření tabu

Seriál otevřeně vypráví o lidech, kteří potřebují k pocitu štěstí a uspokojení trochu jiné prostředky a nebojí se své leckdy bizardní fantazie realizovat. Pokud svým chováním nikoho neohrožují, není nezbytně nutné je odsuzovat a nad jejich životním stylem moralizovat.

Vlastně je jedno, zda chce někdo výprask, aby pocítil bolest, nebo má rád latexové oblečky, či ho vzrušují chodidla anebo k pocitu euforie potřebuje plyšové kostýmy, svazování nebo lechtání. Pokud najdou spřízněné duše, jsou to šťastlivci. Ti ostatní si za své radovánky jednoduše zaplatí.

O seriálu a scénáristovi

Seriál je natočený celý v New Yorku. Začínající režisér a scénárista má za sebou pár hereckých rolí v seriálech a filmech.

V roce 2019 si zahrál v komediálním krimi seriálu Barry, který se potkal s velkým diváckým úspěchem.

Seriál rozhodně nenudí a jeho krátké epizody se stopáží 14 až 22 minut jsou právě ideální pro zlepšení nálady, když den nestojí za nic. Ve většině případů ovšem jedna epizoda nestačí! Ještě štěstí, že jich natočili 15 (7 epizod 1. série z roku 2019 a nově 8 epizod 2. série pro rok 2021).

Pro seriálové fanoušky je to příležitost, jak si udělat pikantní víkend a nechat se třeba inspirovat.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: