Prsní dvorce, v anatomii označovány latinsky jako areola představují kruhovou oblast na prsu okolo bradavky. Zabarvení prsních dvorců je narozdíl od okolní kůže tmavší.

K čemu slouží dvorce na prsou?

V prsních dvorcích žen jsou umístěny vývody mléčných žláz, jejichž funkce je stěžejní během kojení. Každý prsní dvorec obsahuje přibližně 15 až 20 vývodů mléčných žláz.

Zjistěte kolik stojí pomůcky na trápení bradavek
ZJISTIT CENU

Barva prsního dvorce je u každého člověka rozdílná. Liší se zejména podle typu kůže a zbarvení může být od světle růžové až po tmavě hnědou. Lidé se světlejším typem kůže mívají i světlejší dvorce, naopak lidé s tmavým typem kůže mívají tmavší i prsní dvorce, které u některých osob mohou být až černé. U některých lidí může být prsní dvorec nevýrazný, skoro neznatelný.

Dvorce během těhotenství

Během těhotenství získávají prsní dvorce žen tmavší barvu. Hlavním důvodem je snadnější orientace kojenců. Tato změna bývá u některých žen nevratná. Ale nemusí to být na škodu, protože pro hodně mužů může být žena s tmavšími dvorci (a tedy pravděpodobně životně zkušenější) sexuálně vzrušivější než lolitka s růžovoučkými dvorečky.

Kde se dají koupit pomůcky pro ně

Stimulovat celou oblast můžete nejen prsty či jazykem, ale pomůžete si i specializovanými erotickými hračkami. Z naší redakční zkušenosti nejlépe vychází malé podtlakové pumpičky, které se soustředí na oblast právě dvorců/bradavek, popřípadě svorečky, které stisknou a drží právě identickou část ňader.

Zde případně máte výhody a zápory, popřípadě námi otestované internetové české obchody, které obě varianty nabízí.

Klady

Zápory

Nejen šperk, ale i trestná pomůcka Některé nemají regulaci stisku
Zvyšují citlivost bradavek Intenzita bolesti může být pro někoho přes čáru
Typicky nerezové krásné provedení
Dají se využít i pro elektrosexuální stimulace
Za spojující řetízek můžete partnera/ku ovládat
Nejen pro dámy, ale pány
Jemnější varianty mají i zvonečky, řetízky
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
Sexshop.cz Flagranti.cz Sexshop51.cz Spoutaná.cz Růžovýslon.cz

Zesvětlování dvorců

V některých zemích (např. v Japonsku) je tmavnutí dvorců pro ženy znakem stáří a ke zesvětlení používají různé mastičky.

Spolupracujeme: