Poppers je slangový termín pro rekreační drogu oblíbenou v homosexuální komunitě. Základ této drogy tvoří lehce nažloutlá tekutina s nasládlým zápachem prodávající se v malých skleněných ampulkách, které mají objem okolo 10 – 50 ml.

Co to je?

Prostřednictvím inhalace této tekutiny je možné pocítit krátkodobé stavy euforie spolu s pocity uvolnění hladké svaloviny.

Pocity spojené s inhalací poppers/fun love je možné přirovnat k účinkům známého rajského plynu.

Jak funguje

Účinek se projevuje během několika sekund a odeznívá během poměrně krátké doby (okolo 2 – 5 minut). Využití poppers (jinak nazývané i jako Amys) je oblíbené především mezi homosexuály.

Protože během inhalace dochází také k uvolnění rektálního svěrače, což umožňuje snadnější a méně bolestivé proniknutí do pasivního partnera. Dalším účinkem je také intenzivnější a delší orgasmus.

Má vedlejší účinky?

Spolu s užíváním poppers se může pojit i mnoho vedlejších účinků – bolesti hlavy, krátké výpadky vědomí, dočasné oslepnutí a snížená obranyschopnost. Nitráty se doporučuje pouze inhalovat, polknutí může být životně nebezpečné.

Při kombinaci s žaludečními šťávami dochází k chemické reakci a následně vzniku prudce jedovatého kyanovodíku. Spolu v kombinaci s pokožkou mohou vznikat alergická reakce, záněty nebo vyrážky.

V České republice NENÍ Poppers pro rekreační účely povolen.

Spolupracujeme: