Během své praxe v sexshopu jsem několikrát narazila na problematiku sexu v těhotenství. Převážně muži se ptali na možné potíže s tím spojené s obavy, aby partnerce a dítěti neublížili.

Musím dopředu upozornit, že při jakýchkoliv problémech týkajícího se těhotenství je vždy dobré obrátit se na ošetřujícího gynekologa či porodníka.

Pravdou ale je, že většina žen si sex při těhotenství mnohem více užívá. Pro mnohé je snadnější dosáhnout orgasmu. A provozovat postelové hrádky je možné až do porodu. Dítěti to nijak neublíží a pravdou je, že mnoha mužům se kulatá bříška čekajících maminek velmi líbí.

Pozor na sexování při prvním trimestru

Jediným obdobím, kdy sexuální hrátky nemusí být právě příjemnou kratochvílí, je první trimestr. Tedy období od početí do čtvrtého měsíce těhotenství. Nejedná se o nebezpečí poškození děťátka, to je velmi dobře chráněno, a pokud se pár nehodlá věnovat drsnějším a hrubějším praktikám, nehrozí žádné nebezpečí.

Problémem jsou spíš ranní nevolnosti a celková unavenost ženy. Budoucí maminka si teprve na svůj stav zvyká a na sexuální hrátky nemá ani chuť ani energii.

Zde hrozí případné nebezpečí jedině neodbytnému partnerovi pádem domácího vybavení na hlavu.

Druhý trimestr = libido dráždí a chce víc

Kolem čtvrtého měsíce již bývá těhotná žena poměrně v pohodě a začíná se jí vracet chuť, některé začíná ovládat a pociťují posedlost sexem. Hormony dělají své a spousta žen v druhém trimestru se cítí jako by byly nadopované, chtějí to pořád a neustále.

Sex si naplno užívají a vychutnávají, díky prokrvení pánve a vaginy si navíc sex užívají mnohem intenzivněji, než-li před těhotenstvím.

S postupujícím a rostoucím bříškem dochází k tomu, že některé polohy se stanou nevhodnými. Svým způsobem to je ale motivace k experimentování a zkoušení nových poloh. Různé polohy i tlak bříška pak působí na styk jinak a díky většímu prokrvení pánevní oblasti může dojít k nečekaným a velmi příjemným zjištěním, co se dráždění týká.

V této době je nejlepší zvolit mazlení a různé jemnější hračky/pomůcky, partner by se měl stát citlivějším a vnímavějším, nastávající maminka mu to jistě hned jak bude moci, pravděpodobně po šestinedělí, vrátí a častokrát i s úroky.

Třetí trimestr je už hodně o něžnostech

Existují výjimky, které se musí v touze uskromnit a to jsou ženy, jejichž těhotenství je rizikové, vícečetné nebo kterým to lékař nedoporučí.

Určitě je potřeba brát ohled na výběr poloh a hlavně vyhnout se tvrdšímu pojetí sexu, ale v zásadě platí, že to co dělá dobře mamince, dělá dobře miminku.

Ve třetí fázi již žena opět moc zájmu o sexuální radovánky neprojevuje, její mysl se soustřeďuje na budoucího potomka a na zajištění potřeb pro něj. Navíc si se stále se zvětšujícím bříškem nepřipadá atraktivní a má ze sebe pocit, že je neohrabaná.

Doporučované polohy, které jsme zkoušli

Mezi velmi protěžované a oblíbené metody patří tak zvaná „na pejska“. Při této poloze žena klečí s široce roztaženýma nohama a rukama je zapřená před sebou. Muž do ženy vniká ze zadu. Výhodou je, že bříško je naprosto volné, není nikdy tlačeno a ani žena nemá problémy s dýcháním.

Velmi vhodnou polohou je i poloha „na koníčka“, kdy muž leží na zádech a žena si ho lidově řečeno osedlá. Výhodou této polohy je že je velmi variabilní. Žena se může otočit k muži zády a už dochází k jinému dráždění.

Vhodné polohy jsou i kdy partneři leží na boku a muž do ní proniká ze zaduneboli lžička. Obrovskou výhodou je opět množství variant této polohy, kdy nedochází k útisku bříška.

Pokud jde o „klasické“ polohy typu misionářská, je důležité dbát na to, aby nedošlo k tlačení na bříško nebo jinému obdobnému omezování. V pokročilém stádiu těhotenství navíc tato poloha přestává být vhodná i z důvodu „tíhy“ bříška, pod kterou maminky mívají problém s dýcháním.

Pomůže i na pánevní dno?

Nakonec ještě jedna informace, kdy dokonce odborníci tvrdí, že sexuální aktivita je prospěšná pro pozdější snadný průběh porodu, protože pravidelný sex pomáhá ke zpevnění pánevního svalstva. A navíc sperma obsahuje hormon prostaglandin, který změkčuje děložní hrdlo.

Takže pokud očekávající maminka během těhotenství vyloženě netrpí sexuálním nechutenství – hurá milovat se!

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: