Dvě slovíčka, značící před a po. Předehru před samotným sexuálním aktem a dohru po něm. Jaká předehra je nejvhodnější a je vůbec potřeba? A dohra? Není to jen nepotřebné pouhopouhé slovo?

Milostná předehra – jak na ni?

Dalo by se začít tím, že obě dvě praktiky, ať už jedna nebo druhá, dodávají vztahu a erotice na intimnosti. Pouhý zásun a výsun asi nebude bavit donekonečna nikoho, i když rychlovky vůbec nejsou špatné, to ani náhodou… Ale mít je každý den, to omrzí a pak se stává sex nudou a zevšední.

Jak si udržet kvalitní sex po dlouhou dobu, v dlouholetém partnerském svazku? Otázka není jednoduchá a není na ni jednoduchá ani odpověď. Určitě je zapotřebí mnoho objevování a zkoušení nových praktik či sexuálních pomůcek, nové nápady a inovace, plnění přání a tužeb partnera, občasné vyjití si vstříc.

Nemusíte mít chuť každý den, každou hodinu. Bohatě postačí, pokud dáte přednost kvalitě před kvantitou. Já osobně bych uvítala rozkošnickou luxusně promilovanou noc jednou týdně, než párminutové rychlovky každý den. Ale každý to má jinak. Milion lidí, milion chutí…

Jak nažhavit a rozpálit

Předehra je vítaná obzvláště u žen. Nažhaví, roztouží a pak je možné cokoli. Nesmí být ovšem zase až moc dlouhá, to je potom už také nuda (ano, člověk aby se v nás ženách vyznal). Dvouhodinové orální uspokojování není potřeba, ale nějakou chvilku takové dráždění potěší.

Stačí vypnout televizi a popustit uzdu fantazii. A dělat to co je oběma příjemné. Předehra je sice příjemná, ale je jistým způsobem i důležitá. Při předehře dochází k „nabuzení“ k sexu, vyplavování těch správných hormonů a následnému prokrvení pánevní oblasti a zvlhčení poševního vchodu. Pak víme, že bez jakékoliv přípravy na povel to prostě nejde.

Několik tipů na oživení vaší erotické předehry / foreplay:

Nápad na dezert (nejlépe po romantické večeři): ozdobte si partnera dobrůtkami a pak je z něj mlsejte (nebo se můžete navzájem krmit). Další tip: při slunečném dni si na výlet vyražte naostro, uvidíte, že se tenhle rajc určitě vyplatí!

Vyzkoušejte například sólovou předehru, která spočívá v tom, že každý s partnerů se bude nacházet v jiné místnosti. Je jen na vás, jak si sami se sebou budete hrát, ale v určitý moment / na čase a ostatním se předem dohodnete/ se jeden z vás odebere do roztoužené náruče partnera a pak stačí jen zúročit nabytou sexuální energii.

Svazování je něco, čím až zbytečně moc párů opovrhuje. Je jen na vás, pojmete-li to, jako něžnou záležitost nebo hříšnou noc plnou dominance. Rozhodně se ale v případě, kdy je jeden partnerů napospas oddán touze druhého partnera, objeví nové a neprozkoumané aspekty vašeho vzrušení.

A i erotický sen se může ve vašem hnízdečku lásky stát skutečností. Ten z vás, kdo je rétoricky zdatnější svého partnera seznámí se svou představou ideálního milování, nevynechává žádné barvité detaily a v momentě, kdy příběh končí, to skutečné dobrodružství teprve začíná. Ten, který celou dobu bedlivě poslouchal, teď provede vše, co mu utkvělo v paměti a přesně v tom pořadí, v kterém to bylo řečeno. Výsledek vás jistě překvapí.

Možnost jak si zpestřit, nebo zatraktivnit předehru je hraní rolí. Malé divadélko, které má navnadit, uvolnit, jemně rozdráždit. Za klasiku, by se dalo považovat hraní si na sestřičku a pacienta, popřípadě sestřičku a doktora.

Kráska v nesnázích a hrdinný zachránce. Proč nedopřát ženě princeznovskou roli, kdy bude zachraňována princem na bílém koni? Anebo ještě lépe, znásilněna zlým pirátem?

I s hračkami se můžete rozehřát..

Ani pouta či bičíky nejsou na škodu. Každý má tyto hračky spojené se SM praktikami, ale to nemusí být vždy pravda. Skvělou předehrou může být právě spoutání rukou a zavázání očí. Místo mučení může být partnerovy dopřána nesmírně příjemná masáž.

Nebo partnera či partnerku pozlobte hračkou. I vibrátor může být skvělou masážní pomůckou. Vibracemi můžete jemně dráždit partnerovi erotogenní zóny masírovat jej a pro něj se zvýšenými smysly se to může stát zdrojem skvělého stimulu.

Jemnými vibracemi začít na šíji a krční páteři, pak přejít na bradavky. Vibrace dokážou s bradavkami úplné divy. Část podbřišku nad ohanbím je skvělým místem pro vibrace či jen letmé dotyky, kdy partner bude očekávat víc a přitom bude jen masírován.

Nenechte ji/ho vychladnout a užijte si dohru

Co se dohry týče, mazlení, povídání si a objímání se dokáže po uspokojivém vyvrcholení také potěšit. Tedy rozhodně potěší partnera víc, než vaše otočení se na bok a následné chrápání. Těch pár minut se obětovat dá a efekt mají neskutečný.

Pokud vám na partnerovi záleží, určitě by bylo vhodné o váš vztah pečovat a věnovat mu dostatek času a nadšení zkoušet nové a nepoznané. Jistě, pokud zrovna vyjímečně nemáte chuť, netřeba se nutit. Rozumný partner to pochopí a počká si, až na vás opět přijde. Hlavní je si důvěřovat si a zkoušet jak osvědčené, tak nepoznané. Drobná špetka nového koření dokáže sex pěkně okořenit!

Neopomíjejte předehru. Že se vám nelíbí sladké mazlení, neznamená, že se vám to nebude líbit jinak. Hlavně popustit uzdu fantazii a hurá do postele!