Jaké mohou být zkušenosti letitého páru s českými swingers setkáními? Jak může ovlivnit vztahy sdílení partnera přímo před vámi? Co si společně předem domluvit a dá se na ten zážitek nějak připravit? Přímo na to odpovídá dnešní autentická výpověď, kterou jsme dostali od čtenářů našeho magazínu.

Úvodem

Proč jsme se vlastně rozhodli sepsat naše dosavadní zkušenosti se swingers a sexem ve víc než dvou lidech? Kolem tohoto tématu je spousta předsudků a mnohdy úplně nesmyslných. Rádi bychom tedy předali naše poznatky a dojmy založené na skutečných prožitcích.

Většině lidí tohle odvětví erotiky asi stejně nic neříká a říkat nebude, ale najde se méně početná skupinka, která o tom uvažuje. Právě těm bychom chtěli věnovat tenhle článek. Třeba jim pomůže rozhodnout se, jestli se do těchto vod opravdu chtějí pustit nebo ne.

Komunikací ve vztahu ke swingers? Lascivní podcast Petra a Aly:

Něco o nás

Poznali jsme se ve svých osmnácti letech, ona v podstatě bez zkušeností s jakoukoliv erotikou, on již několik partnerek měl, ale šlo vždy jen o klasiku bez nějakých větších úchylek.

V současnosti se nám pomalu, ale jistě blíží desáté výročí a musíme říci, že co se erotiky týká, bylo to opravdu úžasných deset let, během kterých jsme si užili spoustu fantastických věcí. Pokud bychom měli vyzdvihnout dvě věci, které nám k tomu pomohly, tak je to určitě otevřená a naprosto upřímná komunikace společně s velkou dávkou vzájemné tolerance.

On:

Po zkušenostech z předchozích vztahů jsem od začátku nesliboval žádnou věrnost až za hrob, protože mi bylo jasné, že to neumím a umět nebudu. Naopak jsem varoval, že nějaká nevěra se časem prostě vyskytnout může. Co také může kluk v 18 slíbit, že ano. Nikdy nemůže vědět, kam se jeho „spodní mozek“ nasměruje za rok, za dva….

Žádný tvor příbuzný člověku prostě monogamní není a pro člověka to také není přirozené. Je mi jasné, že většině dam teď prolétlo hlavou, jak by partnera který přišel s něčím takovým okamžitě vyrazily. Já mám štěstí, že takovou ženu nemám. (pozn. K žádné nevěře za ty roky nedošlo. Jen pro upřesnění, za nevěru považujeme sex s někým jiným, bez vědomí a souhlasu partnera.)

Ona:

Nikdy jsem nezastávala názor, že nevěra je neodpustitelná a je okamžitým důvodem k rozchodu. Když mi přítel předložil výše zmíněné varování, přijala jsem ho a snažila se s tím nějak srovnat. I když jsem tvrdila, že jsem s tím v pohodě, někdy jsem se neubránila nepříjemným myšlenkám a trochu žárlivosti.

sexy dívka ve tmě

Proč to vlastně vyprávím

Jak jsme postupně spolu zkoušeli různé sexuálních praktiky, začali jsme se víc bavit o tom, jaké by to bylo přibrat k hrátkám někoho dalšího a mně to začalo vzrušovat. Když jsme začali chodit na swingers party, cítila jsem, jak ze mě břemeno žárlivosti a přemýšlení, zda není někde spokojenější, začalo pomalu padat.

Až jsem nakonec zažila ten osvobozující pocit, kdy tyto myšlenky a obavy zmizely úplně. Když byly pryč, já našemu vztahu věřila najednou víc než před tím. S klidným svědomím můžu prohlásit, že náš vztah tyto zkušenosti upevnily.

Jak jsme začínali

Průběžně jsme si hráli, experimentovali a hlavně si povídali o tom, jak se nám co líbilo a co zkusit příště. Postupně jsme se dopracovali k BDSM hrátkám, které se nám velmi zalíbily, a bez nichž si to už dnes ani nedovedeme představit. Oba si umíme užít jak submisivní, tak dominantní roli a oddat se plně tomu druhému.

To podle našeho názoru také velmi pomohlo vzájemné důvěře a odbourání ostychu. Je vcelku zajímavé, jak dlouho spolu někteří lidé dokážou žít, ale přesto se jeden před druhým svým způsobem stále stydí. To sem ale úplně nepatří.

Časem, odhadem tak po čtyřech letech vztahu, samozřejmě došlo na žertování na téma zapojení nějaké pěkné kamarádky do našich hrátek. Od žertování přešlo k vážnější debatě a od té už byl jen kousek k činům. Jelikož žádná příhodná kamarádka po ruce nebyla a samotného kamaráda jsme zatím nehledali, došli jsme k závěru, že nejlepší bude dojít se podívat na nějakou swingers párty.

Jaký klub vybrat?

Přečetli jsme si co se jen dalo, prošli webovky jednotlivých klubů, zhodnotili situaci a nakonec se dostali k dilematu, jaký klub vybrat. V podstatě každý klub má ve svých pravidlech, že nikdo nikoho a do ničeho nesmí nutit a NE znamená vždycky NE.

Není se také třeba bát, že se na vás hned u vchodu někdo vrhne. To nás pro začátek trochu uklidnilo. Bylo tedy ještě třeba zvážit, jestli menší nebo větší akci. Rozhodlo se začít nějakou menší akcí, a tak jsme si vybrali klub Gotika v jižních Čechách (naneštěstí momentálně nefunguje).

On: Aby se neřeklo, že do toho někoho tlačím. Nechal jsem takticky komunikaci s klubem na samičce. Ta neváhala a volala. Za chvíli jsme měli domluvenou naší první párty.

Nádherná sexy černoška

Nervozita před první swingers párty

Nervozita před párty pochopitelně byla a čím víc se termín akce blížil, tím její míra gradovala. Když už jsme ale jednou něco domluvili, nechtěli jsme couvnout a necouvli jsme. Na párty jsme skutečně dorazili a co si budeme povídat, byli jsme strašně nesví a vůbec jsme netušili co vlastně čekat.

Uvítání majitelem klubu bylo velmi milé, následně nás předal své partnerce, která nás provedla malým, ale velmi útulným klubem a zopakovala pravidla, které jsme již ze stránek znali.

Popis klubu prozatím necháme stranou, fotky se na internetu nechají dohledat a ty řeknou víc než slova. Snad jen jeden detail. Oproti ostatním klubům, kde jsou menší stolky od sebe oddělené, je v Gotice v podstatě jen jeden dlouhý stůl a lavice kolem. Výhoda (jak pro koho) tohoto uspořádání je, že dříve či později jste vtaženi do debaty ostatních.

Ať už chcete nebo nechcete.

Někteří se už na místě znali

Některé páry se tam evidentně spolu již dobře znali a bavili se o všedních věcech. Postupně jsme se přidali i my. Atmosféra byla velmi uvolněná a zatím nic moc nenasvědčovalo tomu, že vlastně jde o swingers.

Po čase se první odvážlivci přesunuli do sauny, kde probíhala debata v podobném duchu jen již bez oblečení. Musíme říci, že tenhle postupný úvod nám naprosto vyhovoval. Po sauně se páry začali trousit do ložnice rozdělené na dvě velké postele. Dodali jsme si odvahy a vyrazili také.

Zpočátku jsme jen koukali na ostatní, jak si již užívali. Někdo jen v páru, někdo s výměnou lehkých dotyků s ostatními a někdo s plnou výměnou partnerů. Postupem času jsme si uvědomili, že nám nahota v přítomnosti cizích lidí přijde naprosto normální a to že si kousek od nás užívá někdo další je úplně normální věc.

Všechno vypadalo poklidně, harmonicky a příjemně. Nebylo tedy na co čekat a přidali jsme se také.

Jak šel čas

Na první párty jsme se dostali jen k výměně dotyků s jiným párem. Bylo to nesmírně vzrušující, ale na poprvé úplně dostatečné. Rozhodně to v nás ale zanechalo zážitek na celý život a chuť prožít to znovu a intenzivněji.

Jak jsme již psali, už na první swingers jsme si zvykli na nahotu v přítomnosti cizích lidí a ten pocit byl opravdu osvobozující. Po pár hodinách jsme se bavili jako dobří známí o všem možném, aniž bychom znali jméno jeden druhého a o chvíli později jsme si vedle sebe užívali milování. Milování ne lepší, ale prostě úplně jiné než soukromí vlastní ložnice.

Na dalších akcích jsme se osmělovali víc a víc. Vždy když byla chuť se s někým sblížit, začínali jsme tak, jak jsme to odkoukali. Nejdříve letmým dotykem a v případě souhlasné nebo žádné reakce jsme pomalu pokračovali dál. V případě, že došlo k odstrčení ruky nebo jiné nesouhlasné reakci jsme se stáhli a o další kontakt se nepokoušeli.

NE je prostě NE

Nemusí v tom být nic osobního. Třeba si dotyční chtějí užít akci jen jako pár nebo voayeři, na tom nezáleží. NE se prostě musí respektovat a nebrat jakkoliv osobně.

Když se řekne NE v sexu

První výměna partnera

Ovšem lidí, kteří přišli za výměnou partnerů, se vždy několik najde. Netrvalo tedy příliš dlouho a při jedné návštěvě jsme se dostali i k tomu.

Bylo to na poprvé velmi zvláštní a pořád jsme po sobě vzájemně koukali, jestli to ani jednomu z nás nevadí, ale žádný náznak negativity neproběhl. Byl to skutečně intenzivní zážitek, o kterém jsme potom ještě mnohokrát mluvili a vždy jsme se shodli na tom, že to bylo skvělé. Svým způsobem i osvobozující od zažitých předsudků.

Vyzkoušeli jsme si sex s někým jiným, ale ani jeden z nás neměl pocit, že by to snad nějak mělo ohrozit náš vztah.

Právě naopak. Vzájemnou důvěru to spíš posílilo. Viděli jsme, že si můžeme užít sex s jinými lidmi, uspokojit své tělesné touhy a navenek pokračovat v naprosto normálním vztahu, aniž by okolí cokoliv poznalo.

Samozřejmě, že jsme tyto svoje dojmy rozebírali i s některými jinými swingery, s kterými jsme si za tu dobu již vytvořili přátelský vztah a vídáme se s nimi čas od času i jinde než na párty. Většina z nich je o něco starší než my a i jejich soužití trvá déle. Pro některé je to jen příjemné povyražení, některým to dokonce, podle jejich slov, zachránilo manželství. Kdo ví.

Hlavně se domluvte!

Otevřená komunikace je nesmírně důležitá věc. Pokud se chystáte na swingers párty nebo na setkání s jinými lidmi za účelem intimností, jasně si stanovte meze, kam zajít. Zastáváme názor, že v sexu není špatného nic, s čím všichni zúčastnění souhlasí a dělají to dobrovolně.

To že zrovna nám se to nelíbí, není důvod k tomu, aby to bylo všeobecně považováno za špatné. Špatné je, když činnost, kterou by si lidé měli užívat, někdo dělá z donucení a proti své vůli.

Nejste-li si jistí, kam až chcete nechat situaci zajít, domluvte si spolu signály, hesla, cokoliv, čím dáte tomu druhému najevo, že tohle už pro vás není příjemné a je třeba ubrat nebo skončit.

Ten druhý by to měl samozřejmě bezvýhradně respektovat. To co bylo zpočátku krásné a příjemné se může zvrhnout v něco co jen tak nepřebolí a o to asi stojí málokdo.

V každém případě spolu neustále komunikujte a nespěchejte!

Zkušenosti všeho druhu

Předem by stálo za to zmínit, že my se účastníme párty které jsou výhradně pro páry (ale mohou přijít i samotné ženy). Různé kluby pořádají i akce kam mají přístup samotní muži, ale to není nic pro nás. Naše zkušenosti pochází především z výše zmíněného klubu Gotika a pražského Fantasy. Ty až na výjimky pořádají akce jen pro páry.

Abychom trochu navázali na předchozí povídání, je dobré zmínit jeden ne tak příjemný poznatek. Můžete se setkat i s páry, kde na první pohled žena nejeví příliš snahu a vůli být v kontaktu s kýmkoliv jiným nebo vyvíjet jakoukoliv aktivitu, zato muž se sápe téměř všude.

Někdy z toho máme pocit, že žena je tu pod nátlakem a vůbec na takovém místě nechce být.

Dělá to vše nejspíš jen proto, aby od partnera měla pokoj, a těší se, až odsud zmizí. Tento typ účastníků naprosto odmítáme, protože nás prostě nebaví.

Buď si budeme užívat všichni, nebo nikdo

Alternativou toho je placená společnice nebo kamarádka, která se od muže oddělí ihned po vstupu a muž pak operuje na vlastní pěst, zatímco žena sedí u baru. Takové chování na akcích pro páry bereme jako podvod a kontaktu s takovými lidmi se také vyhýbáme.

Nutno říci, že takové „páry“ jsme opakovaně nepotkali. Jestli jim majitelé klubu doporučili příště již nechodit nebo sami poznali, že takhle se jim nedaří, nevíme. Třeba jsme měli jen štěstí a vybrali si příště jinou akci než oni.

Takovou zajímavostí na okraj jsou milenecké páry. Oba mají doma manžela či manželku, kteří k tomuhle druhu zábavy nejsou, tak se chodí bavit spolu s milencem/milenkou. Není to moc obvyklé, ale víme i o takových případech kde to funguje.

Doma se o tom ale pravděpodobně neví.

Jak je to s věkem na párty?

Věkové rozmezí účastníků se může značně lišit klub od klubu a akce od akce. My se setkali s rozmezím od 20 do cca 50 let. Patříme většinou k těm mladším, ale věkový rozdíl příliš nevnímáme. Buď jsme si vzájemně sympatičtí nebo nejsme. Užili jsme si úžasné chvilky s lidmi z obou konců tohoto spektra a neměnili bychom nic z toho.

Co se týká fyzického vzhledu, rozmanitost je obdobná. Vysocí, malí, hubení nebo při těle, prostě od každého něco. Nám na tom zase tak moc nezáleží. Nejednou se nám stalo, že pár, který nám původně nepřišel nijak zvlášť atraktivní a nebyl mezi ostatními nijak výrazný, vyzařoval při milování něco co nás upoutalo, přidali jsme se k nim a byl to úžasný večer.

Prostě jak praví jedno anonymní moudro: „Královna swingers není ani nejmladší ani nejkrásnější.“

Nestyďte se a řekněte co chcete

Pokud už se nacházíte na swingers, dostali jste se už i do postele a jste rozhodnuti vyzkoušet něco s jinými lidmi, je ten pravý čas odhodit stud a obavy. Pokud se vám a zdůrazňujeme vám oběma, někdo líbí, směle do toho. Nestyďte se je oslovit nebo zkusit alespoň malý dotek.

Případně zkuste pro začátek navázat třeba jen oční kontakt. Lidem, co se vám líbí, se můžete líbit stejně tak vy, ale stejně tak se i stydí něco začít a to je přece škoda tímhle skončit. Nejhorší, co se může stát je to, že budete odmítnuti. S tím se dá žít. V opačném případě ale můžete i díky nenápadnému začátku prožít neopakovatelný večer.

Stačí se zkrátka nebát a udělat první krok.

Domluvte si signály na ANO/NE

Stejně tak jako domluva na signálech ukončujících hrátky, není od věci si domluvit předem i signály „ano, to se mi líbí, zkusíme to“ a „ne, tyhle nebrat“. Znovu opakujeme, je víc než dobré dělat jen a pouze to, co chtějí všichni zúčastnění.

Pokud se chcete jít na párty pouze podívat a aktivně se nezapojovat, směle do toho. Rozhodně ne všichni vždy účastní sexu. Téměř vždy se nejde někdo, komu stačí chodit pozorovat dění a nasávat atmosféru. To je v pořádku.

Chcete si užít sex jen s tím, s kým jste přišli? Proč by ne, i pro vás se v klubu najde místnost pro takové účely.

sex s olejem...

Bojíte se, že tam potkáte někoho známého?

Pravděpodobnost je malá, ale když už se to stane, jste všichni na stejné lodi.

Nikdo z účastníků nestojí o narušení soukromí a pořizování jakýchkoliv záznamů je přísně zakázáno. Videa, která kolují internetem, jsou vesměs práce herců z akcí k tomu určených.

Bojíte se převahy mužů?

Bojíte-li se (především ženy), že tam bude velká převaha mužů, vyberte si akci, na kterou mohou jen páry. Většina klubů má u každé akce napsáno komu je povolen vstup.

Swingers nebo párty v soukromí?

Rozhodujete se, jestli začít na swingers párty nebo v soukromí? Jde samozřejmě začít i v soukromí s někým z přátel, což my osobně úplně nedoporučujeme. Případně se zkusit přes internet seznámit s jinými podobně zaměřenými lidmi.

Buďte v tomto případě ale připraveni na to, že se setkáte s ohromným množstvím více či méně rafinovaných podvodníků, kteří z vás budou chtít vytáhnout fotky, kontakty a kdo ví co ještě.

Případně si i domluvíte schůzku a oni nepřijdou nebo to na poslední chvíli zruší. To vše se může stát.

Neříkáme, že se takto nedají najít spřízněné duše. Jde to, ale je to těžší. O těchto našich zkušenostech napíšeme třeba někdy jindy.

Závěrem

Když jsme začínali, sami jsme nevěděli, jestli chceme plnou výměnu partnerů, jestli něžnější část našeho páru je bisexuální jen trochu nebo bude svolná ke všemu. Postupem času, krok po kroku jsme se dostávali dál a dál. Pokud jsme si nebyli něčím jistí, vyříkali jsme si to a pokračovali.

Po několika letech zkušeností můžeme říct, že plná výměna partnerů nás baví, tedy jen za předpokladu, že jsme poblíž jeden druhého. Žádné oddělené akce. Holky si spolu mohou hrát, jak se jim jen zachce, většinou i k velké spokojenosti mužského osazenstva.

S některými páry, které jsme na párty potkali jsme si dohodli i schůzku doma, kde jsme vyzkoušeli třeba BDSM praktiky ve více lidech. Bylo to zase trochu jiné, ale rozhodně ne méně vzrušující.

Přemýšlíte-li o tom, jestli swingers zkusit, seberte odvahu a jděte do toho.

Vykašlete se na to, co někdo považuje za mravné nebo nemravné. Nikdo kolem vás to vůbec nemusí vědět a nic jim do toho není. Mějte mysl otevřenou a důvěřujte si. Třeba se při první návštěvě jen podíváte a řeknete si, že to není nic pro vás. Třeba vám to ale ukáže úplně jiný pohled na svět.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: