Praha po roce znovu uvítala větší erotickou akci – v pořadí už 16. Tentokrát se nejednalo o veletrh, ale festival, takže svého se měli dočkat spíše milovníci stripů a erotických show než nepřeberného výběru novinek ze světa erotických hraček. Užili si své?

Erotický festival 2012 v lascivním reportu

Akce probíhá ještě do sobotní noci (24. listopadu 2012) v Národním domě na Vinohradech, takže ji můžete navštívit. Reportáž reflekuje dění na pátečním festivalovém dnu.

Pompézní historický Národní dům s množstvím zrcadel, zlaceného dřevěného obložení a křišťálových lustrů by mi seděl k luxusnímu erotickému butiku, který přijímá pouze privátní klientelu a je uzavřený všem ostatním… Plný tajemství, luxusu a nezhýralého utrácení za lepé děvy. Jak se tento úžasný prostor popral s festivalem erotiky?

Obsah především!

Na programu bylo množství show rozdělených do 2 sekcí – hlavní pódium a boys zóna. Ladies zóna neměla tištěný program, ale také se tam odehrávaly stripy, rozhovory a další aktivity.

Dopoledním ženským stripům na hlavní scéně chyběl sex-apeal natolik, že jsem koutkem oka sledoval kousky profi ski a snb jezdců na obrazovce u Redbull baru.

K jednotlivým akcím z programu, které jsem zhlédl během pátečního programu: Duo strip – aneb jak se prstí vagína 2 centimetrovými gelovými nehty – asi lahoda.

Dominantní show Madam Anett a její komtesky Palomy mě opravdu, ale opravdu zklamala. Vše bylo nahrané, subince/komtese jsem nevěřil její submisivitu, na pódiu si kráčela jak modelka a ne jako podřízená na vodítku. Domině jsem její zaměření věřil o to méně, ač byla celá oděná v latexu/lacku. Vše nahrané, výprask „kočkou“ na zadek, jen tak aby se neřeklo, dráždění přes oblečení, strap-on jen přes oblečení, celé odfláklé.

Mohlo se udělat mnohem zajímavěji, uvěřitelněji – využít například BDSM nábytek z BDSM zóny o patro níž. S tou byl také problém, protože pořadatelé ji „utopili“ v prvním patře a nedivil bych se, že o ní řada návštěvníků ani nevěděla.

Je to možná překvapivé, ale nejzábavnější stripy dne měli pánové Maxim a Sabri. Za mě je nepřekonala ani soutěž Miss Strip. Součástí programu byla i „perverzní“ básnířka Inge z Hor, která ve volném čase jako relaxaci skládá básně pochybné kvality:

Následoval velký křik, když Winter udělal Fik, fik, fik…
Obstarožní panna Anna, dělá si to ráda sama.

NeoTantra se neuvěřitelně táhla a na tuto akci nebyla úplně vhodná. Z hlasu hlavního aktéra mám ještě noční můry… Zatím obsah nebyl nijak vybočující z řady běžných stripů a autoerotiky.

U čeho se mohlo omdlít a také se stalo? U BDSM show Madam Iris. Oděná v koženém korzetu si na pódium přivedla silnějšího suba s koženou maskou na hlavu a zakrytého operační rouškou. Nikdo nevěděl, co se bude dít, jen moderátor nás varoval, že to není pro slabší povahy a že možná poteče i krev.

Sub se položil na lehátko a po potřebné lubrikaci byl jeho penis, před zraky návštěvníků, cévkován poměrně silnou kanylou. Tím ale show nekončila. Sub si měl ještě něco vytrpět. Jeho šourek postupně Paní Iris napouštěla „fízákem“ (fyziologickým solným roztokem, který je pro tělo neškodný, časem ho samo zpracuje). Abnormálně se tedy zvětšil jeho objem. Stejný postup se opakoval i u jedné bradavky – ta byla poté propíchnuta několika jehlami.

Celé vystoupení se odehrávalo na vyvýšeném pódiu a především při „opečovávání“ penisu suba nikdo nic neviděl – kamery byly z druhé strany. Až při propichování a napouštění bradavky viděli návštěvníci vše. V ten moment se jeden postarší muž skácel do mdlob. Naštěstí stačilo jen pár chvil a probudil se v rukou rychle reagujícího davu a ochranky. Nic se mu nestalo, takže program nemusel být přerušen.

Na BDSM aktivity na festivalu jsem byl zvědav, ale nejsem si jist jejich kvalitami. BDSM zóna obsahovala pár kousků dřevěného nábytku jak ze středověké mučírny a menší krámek. První tvrdší show dne (zmíněná Madam Anett) byla velikým zklamáním, kvůli přehrávání a neuvěřitelnosti.

Praktiky kliniku v druhé akci zase nemohli všichni docenit. Užili si nejspíše fajnšmekři, ale lidé, kteří do BDSM nevidí, mohli být zděšeni a odrazeni od prozkoumávání této tematiky. Což je rozhodně škoda. Show nebyla úplně vhodná pro masu – mnohem zajímavější a divácky poutavější by bylo například svazování lany (bondage) a následný d/s sex. Škoda promarněné šance ukázat něco lákavého a tajemného z této scény.

Festivaly/veletrhy podruhé, potřetí?

Pořadatel se evidentně chtěl vymezit vůči minulým erotickým akcím v ČR – neustále nám bylo vrýváno do paměti, že se jedná o 1. erotický festival v ČR. Nejspíše nechtěl navázat na ne příliš úspěšné minulé erotické veletrhy – viz reportáže.

Složení návštěvníků festivalu se od těch minulých ročníků moc nezměnilo: spoustu samotných mužů, pár párů a několik početnějších skupinek kamarádek. Dopoledne to vypadalo s návštěvností veletrhu poměrně tristně: menší stádo postarších mužů – hostesek v bílém bylo více, než žen návštěvnic. Odpoledne a hlavně večer to s návštěvností bylo mnohem lepší (lidem skončila práce a šli se bavit do města – na festival).

Oceňuji, že se festivaly/veletrhy rok od roku snaží o něco nového na českém poli – tentokrát boys/ladies zóna (před 2 roky mistrovství v sexu, miss strip apod.).

Škoda, že akce v Boys zóny nebyly tak vytížené a návštěvníci se zdržovali spíše v hlavní části u pódia. Možná to měl na svědomí moderátor v „Boys“, který v mezerách mezi programem zpíval písně Petra Muka…

Bylo matoucí, že nebyla jasně dořešena koncepce této zóny – pro gaye/heteráky? Do ladies zóny mohly jen ženy, tedy ty, které nepříslušely k médiím. Redaktorka Novinky.cz vpuštěna nebyla – ač žensky a sličně rozhodně vypadala. Omyl či úmysl?

Obchůdkům byl věnován mnohem menší prostor než v minulých letech, ale dalo se to čekat změnou směru celé akce – od veletrhu k festivalu. Pro obchodníky bylo škoda, že byli „utopeni“ v části 2. patra, kam lidé vlastně nemuseli ani přijít, když se drželi u hlavního pódia. Tam kde byli, se bohužel nedělo nic akčního, co by přilákalo větší množství návštěvníků.

Marně vzpomínám na pravidelné stripy a pěnové show na minulých ročnících, které dokázaly k prodejním stánkům přilákat davy lidí. Nesmyslně byly mezi stánky s ero zbožím zařazeni vystavovatelé s běžným oblečením, medovými perníčky, či elektronickými cigaretami. Připadal jsem si jak na tržnici.

Ve večerních hodinách se na festivalu pohybovala i známá pornoherečka Tarra White (která minulé veletrhy i z části moderovala), která v ten den neměla představení (bylo jen v sobotu), ale slavila večer své narozeniny na „PIN ME UP“ párty.

12. díl redakčního podcastu, neboli jsou ero-festy rajcovním zážitkem? Provázejí Petr a Aly:

Resumé

Co na letošní 1. festival sexu říkám? Změna koncepce celé erotické akce se nedala přehlédnout – méně obchodů, více akce. Je dobře, že pánské i dámské stripy se odehrávaly především na hlavním pódiu – udrželo si tedy pozornost obou pohlaví… I vpasování BDSM tematiky do programu kvituji nadšením. Provedení však nestálo za nic. Příště by bylo vhodné mít lepšího dramaturga, který by jednotlivé show lépe vybral.

Co dostanete za 350 Kč (v předprodeji) a 390 Kč na místě? 12 hodin plných stripů, autoerotiky a lascivních show. K tomu přihoďte pár obchůdků s hračkami LELO, We-Vibe, či erotickými polštáři Loverator. Za přijatelnou cenu poměrně dost obsahu, až na menší výpadky v programu a delší mezery v kvalitě.

Je ale rozhodně co zlepšovat na dalších ročnících… Bude znovu nový pořadatel, nebo některý z těch minulých se pustí do oživení erofestivalu/veletrhu v ČR?

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 8 názorů

Dobrý den,

z pátečního programu mě nezaujalo právě moc účinkujících, jen ti, které jsem zmínil.

S kamerou máte pravdu – při pátku s ní měli problémy. Kameraman stál za vámi, ale obraz se nepřenášel po celou dobu.

Je pravda, že na to, že jim spoustu účinkujících odřeklo vystoupit (předpokládám, že na poslední chvíli jak už to v podobných chvílích bývá) se jim zvládlo obdivuhodně zaplnit mezery v programu.

Přesto mají co zlepšovat a jsem zvědav jak se s formátem festivalu (či veletrhu hraček, který by měl dle mě větší smysl) poperou v dalším roce.

Už jen tipy zmíněné komentujícícmi jsou poměrně dost podnětné a povýšily by akci na lepší úroveň.

Dobrý večer Petře,

můj komentář na téma mé „kolegyně“ je asi zbytečný.. Snad jen komerční a to velmi.
Bohužel jsem neměla možnost ovlivnit čas a místo provedení.. (každou chvilkou se mě zmocňovala obava, že z pódia já, nebo lehátko spadne).
Každý tady spílá pořadatelům, že celá akce byla špatná, ale diváci bohužel neví, že spoustu účinkujících své vystoupení odřeklo, takže se muselo improvizovat. Osobně před pořadateli smekám za jejich obdivuhodnou flexibilitu a odolnost vůči stresu.
Praktiky jsem volila takové, se kterými se obyčejný člověk nemůže běžně setkat, ale přesto jsou docela vyhledávané. Navíc jsem každý den dělala něco jiného, takže bylo docela obtížné i z té rozmanitosti něco vybrat, aby se vůbec někoho zaujalo. Na nějaké plácání po zadku už není nikdo zvědavý.
Bylo mi líto, že nebylo nic vidět, ale apelovala jsem na kameramana, aby mi stál za zády a vše natáčel. Ale nestalo se tak. Na další den jsem si dohlédla na to, aby bylo vše dle mých představ, takže si diváci „užili“ jehliček za oba dny.
Má výtka patřila tomu, že bylo spoustu jiných účinkujících, kteří byli báječní a na ty jste si nevzpomněl…

Ahoj jel sem 450km a doufal že to bude stat zato ale byl jsem natolik sklaman že už nikdy nenavštivim Pražsky festival jestli se to da takhle nazvat.Vim že zorganizovat je těžke takou akci ale to co pořadatele předvedli nestalo za nic.Doufam že se pouči a napravi co spackali anebo nedělejte už raději nic,at lidi nejsou sklamani.

Absolvoval,jsem všechny EV v Praze a můžu zodpovědně prohlásit,že po loňském Robertově fiasku,to byl další hřebíček do rakve těchto veletrhů…V hlavním sále bylo vedro k zalknutí a tma,jako v pr…
P.S.Vrcholem všeho bylo,to,že pořadatelé ještě chtěly po fotografech snímky do jejich archívu!!!Přitom akreditaci mě a dalším fotografům nedaly…Chyběla valná část lidí z erotické branže!!!Což jest u tohoto veletrhu velký průser!!!

Dovolte, abych také vyjádřil svůj názor.
Podle mě je velkou chybou pořádat festival, místo veletrhu. Znám spoustu lidí, co chodili na veletrh jen kuli nakupování. Kde jinde máte možnost si vše osahat a koupit se slevou a řekněme si na rovinu dneska je mnoho produktů s cenou kolem 2000 Kč,to už je důvod k pečlivému výběru. Striptýzových show je všude dost, kdo má partnera tohle nevyhledává. To co by mělo být na veletrhu je prezentace jednotlivých firem, třeba prezentace novinek fleshlight, kterých je letos dost. Stále na našem trhu chybí vybavení, které je v americe běžně k dostání. Veletr by měl nabídnout něco netradičního,co návštěvníky zhaujme a příláká jako např. erotické realistické panny za 100 000 a pod. Takže podle mě vždycky chyběla kvalitní nabídka..bohužel Dále bych více zapojil návštěvníky do dění. Na minulých ročnících se mi líbila sexambulance, kdysi tam byl myslím stánek věnovaný pohlavním chorobám. Osobně jsem pro pořádání veletrhu s odvážnějším programem i možnostmi zapojení pro návštěvníky.

Milý Petře,

z Vašeho článku jsem rozpačitá. Když je show hraná, je špatně provedená. Když je realistická, je také špatná. Nevím tedy, podle jakých měřítek posuzujete show.
Připouštím, že BDSM show, byla více tvrdší, ale kde jinde uvidíte to, co do BDSM světa také patří? Nikde.
Bylo pro mne těžké vymyslet něco, co by nebylo jednotvárné, a aby to zaujalo. Jak vidno, podařilo se, protože jste mi věnoval rozsáhlý komentář, byť nepříliš pozitivní, ale ani slůvkem jste se nezmínil o jiných účinkujících…
Píšete, že postarší muž zkolaboval?? Varovala jsem přes ústa moderátorova, že to není pro slabší povahy. A když už jste schopen si zjistit, čím plním šourek, tak jste si mohl zjistit veškeré příčiny kolapsu.
Odsoudit a kritizovat umí každý, ale jen málo kdo by vložil rok trvalého úsilí, aby zorganizoval něco podobného, nebo sebral odvahu a postavil se na pódium…

Dobrý den,

předně děkuji za vaši zpětnou vazbu. Vaší show vůbec nevyčítám, že byla realistická (díky bohu zato, po předvedení show od vaší „kolegyně“), spíše to kvituji. Jen mi neseděl klinik mezi dalšími vstupy – striptýz, autoerotika, kouzelník apod.

Nemám nic proti tomu, že show byla tvrdší (propichování, cévkování, skrotální infuze). To, že u vaší show omdlel pán (jsem si vědom, že všichni byli varováni, že show je tvrdá a může téci i krev) se nedalo prostě ovlivnit. Stalo se.

Jsem rád, že se BDSM může prezentovat i ostatním lidem, ale nejsem si jist, jestli šlo o vhodnou praktiku – rozhodně se ale skvěle vybudovalo napětí při tom, když jste na subovi „pracovala“ a diváci pod pódiem nic neviděli. Jeho následné odhalení stálo zato – bylo zábavné sledovat úžas/zděšení v očích kolemstojících.

Nepochopil jsem vaši výtku „ale ani slůvkem jste se nezmínil o jiných účinkujících…“ Myslím, že dalším účinkujícím (ale ne všem) byl věnován určitý prostor v mé reportáži.

Petr

Polistopadový sexuální kartel se evidentně vyčerpal a nedokázal se přeorientovat po pádu bankovního systému bílé civilizace.

Možná tou hlavní show byl volební výprask ODS – a nečtěte to, prosím, tak, že „i to toho tahám politiku“: sexuologické VIP se na ni jednostranně vázaly, takže uvidíme v budoucnu…

Děkuji za Petrovu recenzi, resp. za ušetřených 350/390 korun!

Tuto akci !!!!VŘELE NEDOPORUCUJI !!!! Snad nejhorší co sem kdy zažil. Na venek pompézní a reklamou vyzdvižená show, ale uvnitř žalostná ubohost. Za vstupné 400,- vám zde nabízí celkem neuvěřitelný počet 6-ti stánku se zbožím, z toho jeden prodává perniková srdce,druhý erotické prádlo které nechtějí prodávat ani na trznicich a třetí s AVON kosmetikou. Korunu tomu však nasazuje 120kg slečna v doprovodu dvou puberťaček společnou onanií ze které jsem se málem pozvracel. Pozitivně se dá mluvit snad jen o Wc a šatně. Kde je ta doba, kdy byl partnerem akci NEI REPORT.

V podstatě s vámi souhlasím – letošní ročník nebyl nijak vydařený – ale ohledně těch stránků to berte tak, že nejde o veletrh, ale festival, takže ty stánky byly jen doplňkem a ne hlavní náplní jako v minulých letech. Moje reportáž, také není nejpozitivnější, ale „snaha se cení“:

Spolupracujeme: