Praha po roce znovu uvítala větší erotickou akci – v pořadí už 16. Tentokrát se nejednalo o veletrh, ale festival, takže svého se měli dočkat spíše milovníci stripů a erotických show než nepřeberného výběru novinek ze světa erotických hraček. Užili si své?

Erotický festival 2012 v lascivním reportu

Akce probíhá ještě do sobotní noci (24. listopadu 2012) v Národním domě na Vinohradech, takže ji můžete navštívit. Reportáž reflekuje dění na pátečním festivalovém dnu.

Pompézní historický Národní dům s množstvím zrcadel, zlaceného dřevěného obložení a křišťálových lustrů by mi seděl k luxusnímu erotickému butiku, který přijímá pouze privátní klientelu a je uzavřený všem ostatním… Plný tajemství, luxusu a nezhýralého utrácení za lepé děvy. Jak se tento úžasný prostor popral s festivalem erotiky?

Obsah především!

Na programu bylo množství show rozdělených do 2 sekcí – hlavní pódium a boys zóna. Ladies zóna neměla tištěný program, ale také se tam odehrávaly stripy, rozhovory a další aktivity.

Dopoledním ženským stripům na hlavní scéně chyběl sex-apeal natolik, že jsem koutkem oka sledoval kousky profi ski a snb jezdců na obrazovce u Redbull baru.

K jednotlivým akcím z programu, které jsem zhlédl během pátečního programu: Duo strip – aneb jak se prstí vagína 2 centimetrovými gelovými nehty – asi lahoda.

Dominantní show Madam Anett a její komtesky Palomy mě opravdu, ale opravdu zklamala. Vše bylo nahrané, subince/komtese jsem nevěřil její submisivitu, na pódiu si kráčela jak modelka a ne jako podřízená na vodítku. Domině jsem její zaměření věřil o to méně, ač byla celá oděná v latexu/lacku. Vše nahrané, výprask „kočkou“ na zadek, jen tak aby se neřeklo, dráždění přes oblečení, strap-on jen přes oblečení, celé odfláklé.

Mohlo se udělat mnohem zajímavěji, uvěřitelněji – využít například BDSM nábytek z BDSM zóny o patro níž. S tou byl také problém, protože pořadatelé ji „utopili“ v prvním patře a nedivil bych se, že o ní řada návštěvníků ani nevěděla.

Je to možná překvapivé, ale nejzábavnější stripy dne měli pánové Maxim a Sabri. Za mě je nepřekonala ani soutěž Miss Strip. Součástí programu byla i „perverzní“ básnířka Inge z Hor, která ve volném čase jako relaxaci skládá básně pochybné kvality:

Následoval velký křik, když Winter udělal Fik, fik, fik…
Obstarožní panna Anna, dělá si to ráda sama.

NeoTantra se neuvěřitelně táhla a na tuto akci nebyla úplně vhodná. Z hlasu hlavního aktéra mám ještě noční můry… Zatím obsah nebyl nijak vybočující z řady běžných stripů a autoerotiky.

U čeho se mohlo omdlít a také se stalo? U BDSM show Madam Iris. Oděná v koženém korzetu si na pódium přivedla silnějšího suba s koženou maskou na hlavu a zakrytého operační rouškou. Nikdo nevěděl, co se bude dít, jen moderátor nás varoval, že to není pro slabší povahy a že možná poteče i krev.

Sub se položil na lehátko a po potřebné lubrikaci byl jeho penis, před zraky návštěvníků, cévkován poměrně silnou kanylou. Tím ale show nekončila. Sub si měl ještě něco vytrpět. Jeho šourek postupně Paní Iris napouštěla „fízákem“ (fyziologickým solným roztokem, který je pro tělo neškodný, časem ho samo zpracuje). Abnormálně se tedy zvětšil jeho objem. Stejný postup se opakoval i u jedné bradavky – ta byla poté propíchnuta několika jehlami.

Celé vystoupení se odehrávalo na vyvýšeném pódiu a především při „opečovávání“ penisu suba nikdo nic neviděl – kamery byly z druhé strany. Až při propichování a napouštění bradavky viděli návštěvníci vše. V ten moment se jeden postarší muž skácel do mdlob. Naštěstí stačilo jen pár chvil a probudil se v rukou rychle reagujícího davu a ochranky. Nic se mu nestalo, takže program nemusel být přerušen.

Na BDSM aktivity na festivalu jsem byl zvědav, ale nejsem si jist jejich kvalitami. BDSM zóna obsahovala pár kousků dřevěného nábytku jak ze středověké mučírny a menší krámek. První tvrdší show dne (zmíněná Madam Anett) byla velikým zklamáním, kvůli přehrávání a neuvěřitelnosti.

Praktiky kliniku v druhé akci zase nemohli všichni docenit. Užili si nejspíše fajnšmekři, ale lidé, kteří do BDSM nevidí, mohli být zděšeni a odrazeni od prozkoumávání této tematiky. Což je rozhodně škoda. Show nebyla úplně vhodná pro masu – mnohem zajímavější a divácky poutavější by bylo například svazování lany (bondage) a následný d/s sex. Škoda promarněné šance ukázat něco lákavého a tajemného z této scény.

Festivaly/veletrhy podruhé, potřetí?

Pořadatel se evidentně chtěl vymezit vůči minulým erotickým akcím v ČR – neustále nám bylo vrýváno do paměti, že se jedná o 1. erotický festival v ČR. Nejspíše nechtěl navázat na ne příliš úspěšné minulé erotické veletrhy – viz reportáže.

Složení návštěvníků festivalu se od těch minulých ročníků moc nezměnilo: spoustu samotných mužů, pár párů a několik početnějších skupinek kamarádek. Dopoledne to vypadalo s návštěvností veletrhu poměrně tristně: menší stádo postarších mužů – hostesek v bílém bylo více, než žen návštěvnic. Odpoledne a hlavně večer to s návštěvností bylo mnohem lepší (lidem skončila práce a šli se bavit do města – na festival).

Oceňuji, že se festivaly/veletrhy rok od roku snaží o něco nového na českém poli – tentokrát boys/ladies zóna (před 2 roky mistrovství v sexu, miss strip apod.).

Škoda, že akce v Boys zóny nebyly tak vytížené a návštěvníci se zdržovali spíše v hlavní části u pódia. Možná to měl na svědomí moderátor v „Boys“, který v mezerách mezi programem zpíval písně Petra Muka…

Bylo matoucí, že nebyla jasně dořešena koncepce této zóny – pro gaye/heteráky? Do ladies zóny mohly jen ženy, tedy ty, které nepříslušely k médiím. Redaktorka Novinky.cz vpuštěna nebyla – ač žensky a sličně rozhodně vypadala. Omyl či úmysl?

Obchůdkům byl věnován mnohem menší prostor než v minulých letech, ale dalo se to čekat změnou směru celé akce – od veletrhu k festivalu. Pro obchodníky bylo škoda, že byli „utopeni“ v části 2. patra, kam lidé vlastně nemuseli ani přijít, když se drželi u hlavního pódia. Tam kde byli, se bohužel nedělo nic akčního, co by přilákalo větší množství návštěvníků.

Marně vzpomínám na pravidelné stripy a pěnové show na minulých ročnících, které dokázaly k prodejním stánkům přilákat davy lidí. Nesmyslně byly mezi stánky s ero zbožím zařazeni vystavovatelé s běžným oblečením, medovými perníčky, či elektronickými cigaretami. Připadal jsem si jak na tržnici.

Ve večerních hodinách se na festivalu pohybovala i známá pornoherečka Tarra White (která minulé veletrhy i z části moderovala), která v ten den neměla představení (bylo jen v sobotu), ale slavila večer své narozeniny na „PIN ME UP“ párty.

Resumé

Co na letošní 1. festival sexu říkám? Změna koncepce celé erotické akce se nedala přehlédnout – méně obchodů, více akce. Je dobře, že pánské i dámské stripy se odehrávaly především na hlavním pódiu – udrželo si tedy pozornost obou pohlaví… I vpasování BDSM tematiky do programu kvituji nadšením. Provedení však nestálo za nic. Příště by bylo vhodné mít lepšího dramaturga, který by jednotlivé show lépe vybral.

Co dostanete za 350 Kč (v předprodeji) a 390 Kč na místě? 12 hodin plných stripů, autoerotiky a lascivních show. K tomu přihoďte pár obchůdků s hračkami LELO, We-Vibe, či erotickými polštáři Loverator. Za přijatelnou cenu poměrně dost obsahu, až na menší výpadky v programu a delší mezery v kvalitě.

Je ale rozhodně co zlepšovat na dalších ročnících… Bude znovu nový pořadatel, nebo některý z těch minulých se pustí do oživení erofestivalu/veletrhu v ČR?