Letošní veletrh se sice konal na Výstavišti v Holešovicích jako minulý rok, ale v jiném pavilonu. Rozlohou šlo o 1900 metrů čtverečních. Tato akce se konala od 16. do 17. prosince. Letos veletrh pořádala jiná organizace – je zajímavé, že pořadatel předchozích 15 veletrhů v Česku to odpískal. Naštěstí se akce ujal někdo jiný a mediální hvězdou se stal Robert Rosenberg, který celý veletrh uváděl.

Sex Expo 2011 v Praze – report

Nejdříve pár slov k nešvarům. Nevyužitý potenciál plátna na promítání na hlavním pódiu – celou dobu se promítaly záběry a fotky z příprav propagačních materiálů s Cynthii Vellons, Carlou Cox, Tarrou White a Robertem Rosenbergem.

Nešťastná výška pódia – bylo v obležení novinářů s fotoaparáty – a ať mnozí diváci stáli v první řadě, tak některé detaily z dolních partií striptérek neviděli. Minulý ročník toto měl vyřešené lépe – pódium bylo sice stejně vysoké, ale před pódiem bylo spoustu židlí na sezení – všichni tedy seděli a ti co se nevešli, stáli za nimi. Naštěstí pořadatelé Sex-Expa pochopili tento nešvar a novináři byli „vyhnáni“ za hrazení.

Možná jsem špatně hledal, ale nenašel jsem šatnu – takže celý den jsem u sebe nosil mokrý kabát (v průběhu dne venku pršelo). Nemůžu tvrdit, že je to chyba organizátorů (šatny), protože jsem se výslovně na ni nezeptal. Ale mnozí další měli celý den na veletrhu v ruce své svršky.

Poslední výtku bych měl k nedostatku židlí, či jiných sedacích míst v areálu. Jedině kousek vedle pódia byl delší stůl s asi 10 židlemi. Když si vezmete, že veletrh začínal v 10 hodin a končil těsně před desátou hodinou večerní, tak je to 12 hodin na nohou – což není příjemný zážitek. Někteří šťastlivci si mohli sednout na kovovou konstrukci samotné budovy, které vykukovaly zpoza plátna, jež zakrývalo všechny zdi. Bylo to dost nouzové řešení – a vešlo se sem asi cca 7 lidí.

Abych jen nehaněl, tak musím pochválit program – každou hodinu (vzácně i půlhodinu) se na hlavním pódiu odehrávala jedna akce podle programu:

10:00 – Celkové zahájení veletrhu a výstavy fotografií
11:00 – Nina strip
12:00 – Live Show Amateur
13:00 – Strip – Cynthia Vellons
14:00 – Strip – Carla Cox
15:00 – Módní přehlídka
16:00 – Lesbi show – Cynthia Vellons + Carla Cox
17:00 – Miss Strip Eliminace
18:00 – Pánský strip – California Dreams
18:30 – Strip Nikol Vanila
19:00 – Tombola + Live show
20:00 – Finále Miss Strip
20:30 – Live show – Niko
21:00 – Strip – Tarra White
21:30 – Travesti show

V programu se míchaly jak amatérky, tak profesionálky, takže šlo o příjemnou podívanou. Možná bude chyba u mě, ale „nehla“ se mnou ani jedna z účinkujících slečen – podobně jsem to měl i na minulém ročníku, takže rozhodně nešlo o to, že by slečny neuměly své řemeslo.

Nejvíce mě však zaujala Electra show, která převzala pár věcí z burlesky – velmi příjemné zpestření „klasických striptýzů“. Chválím i zařazení pánského striptýzu, ne že bych ho ocenil já, ale že v programu bylo i něco pro „dámy“. Tentokrát jich v publiku moc nebylo – samozřejmě spoustu partiček mužů, poměrně dost párů, a naštěstí i menší skupinky slečen 🙂

V pátek bylo poměrně málo návštěvníků – v sobotu se to podle přátel (kteří tam dorazili) mnohem zlepšilo. Fotky v tomto článku byly pořízené v pátek přibližně v poledne – proto na nich prakticky nikdo není – v tu dobu návštěvníci spíše přicházeli.

Veletrh erotických/sexuálních hraček

Mezi jednotlivými show na hlavním pódiu si mohli návštěvníci projít stánky vystavovatelů. Samozřejmě zde bylo několik stánků s erotickými hračkami (Sexicek.cz, Cunarny.cz, Sexshopik.cz a další). Potěšilo mě, že měli vystavené zboží s tzv. „veletržní cenou“. Pod tímto označením by jistě mnozí čekali, že bude výrazně navýšená – jenže nebylo tomu tak u všech vystavovatelů. Mezi klasikami jako Fun Factory a Lelo jsem objevil i novou značku – PicoBong.

Jedná se o novou značku, která spadá pod luxusní švédské LELO. Švédi chtěli nabídnout i levnější zboží, které bude využívat skvělé materiály z kterých je většina LELO vibrátorů a zároveň bude elegantní. První šestice zboží byla vystavena na veletrhu a rozhodně jde o zajímavé kousky. Hned jsem jeden koupil (anální kolíček PicoBong Tano) a recenzi máte zde: PicoBong Tano.

Součástí veletrhu byla výstava dvou profesionálních fotografů – známého Jana Saudka a Henryka Mrejzka. Fotografie pana Saudka byly mnohokrát propírané v médiích, takže není k nim moc co říci. Výstava „děl“ fotografa Mrejzka byla poměrně surová – žádné přeumělkované snímky, prostě dráždivá sexualita.

Příjemným zpestřením byla módní přehlídka – původně jsem čekal lascivní prádélko s množstvím krajek, ale když jsem si přečetl název přehlídky (Plastic Fashion), věděl jsem, že o krajky nepůjde. Milovníci obtáhlých šatečků z PVC a průhledných materiálů jistě výskali radostí. Jednotlivé modely na sobě nosily slečny, které v meziprogramu rozjížděli tanečky u tyče na druhé straně haly u svého stánku. Některé z nich se také zúčastnily MISS STRIP 2011. Některé striptérky si zaslouží rozhodně potlesk – neznám mnoho lidí, kteří dokážou mrštně vylézt na vrchol 3metrové tyče a ještě u toho dělat naučené sexy pohyby.

Užili si i milovníci pornohvězd

Mnohé z návštěvníků zaujala malé akce, které se děly vždy mimo hlavní program – například autogramiáda Tarry White. Jednou z těchto menších „aktivit“ byl i airbrush na lidské tělo – bodypainting. Drobná blonďatá slečna na sebe nechala nanášet barvu, až se z ní stala „lesní víla“ – podél páteře měla vzorek leopardí kůže a na zbytku těla zelenou „kůži“ se zvýrazněnými listy javoru. Jméno „umělce“, který mohl za její proměnu v dryádu, jsem nepostřehl, ale byl z colorshock.cz – rozhodně doporučuji.

Pomyslným vrcholem programu byla stejně jako minulý rok show Tarry White. Tentokrát na pódium přišla zahalená v černo-zlatých šatech s dlouhým „tím dlouhým co mají nevěsty“, korzetem a maskou na obličeji. Postupně samozřejmě odkládala své svršky a zůstal jí jen korzet. Tarra je známá, že do svých show zapojuje i diváky. Tentokrát znovu použila její oblíbené kostky ledu, které si předávala při vášnivých polibcích s diváky, nebo skleněné dildo, kterým se nechala obšťastňovat od někoho z publika.

Zlepšení v rámci mezí – snad příště…

Celkově hodnotím letošní veletrh jako pozitivní posun oproti minulým rokům (viz Reportáž z erotického veletrhu 2010). Měl však své mouchy, za které mohl snad narychlo vytvořený koncept celé akce, která se neplánovala dlouho. Určitě bych příští rok dal přednost znovu veletrhu od stejného pořadatele jako letos – bylo jednotné vstupné na jedno hlavní pódium – ne jako minulý rok extra příplatek za druhé ohraničené pódium.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: