Někteří z nás se nechtějí vázat a zbytek života si užívat monotónní sexuální život s jedním partnerem. A právě pro takové jsou určené swingers párty.

Swingers sex – co to vlastně je?

Swingers (někdy nepřesně překládáno jako skupinový sex) označuje souhrnně sexuální aktivity, které se odehrávají mezi třemi a více lidmi. Pro sexuální chování odehrávající se mezi třemi a více lidmi se rovněž používá označení swinging. Při swingers si páry vzájemně vyměňují svoje sexuální partnery za účelem náhodného sexu.

Samotná výměna partnerů se označuje jako wife swapping nebo partner swapping.

Pokud však mluvíme o sexuální aktivitě ve třech (neboli triolismu) – tedy jednoho muže a dvou žen nebo výjimečně i dvou mužů a jedné ženy, jedná se o tzv. švédskou trojku. V porno průmyslu se pro sex ve třech využívá označení gangbang.

Swingers párty a kde je vlastně najít?

Na těchto akcích se seznamují neznámí lidé. Potud by se daly tyto párty považovat pouze jako seznamovací akce. Ale se swingers souvisí i to, že jestli si lidé rozumí, tak se spolu přímo na místě párty pomilují.

Proto se tyto akce pořádají většinou v uzavřených prostorech přímo uzpůsobených pro swingers – dostatek postelí, bazén/vířivka, sauna apod.

Základní pravidla ve swingers klubech

Na swingers párty v konkrétním klubu vždy platí přesně stanovená pravidla a není možné si dle libosti užívat podle své chuti s kýmkoliv chcete. Častým jevem v průběhu swingers párty je tzv. kandualismus (anglicky cuckold) – tedy sexuální styk partnerky s jiným mužem, ovšem za souhlasu a přihlížení jejího partnera.

Klasická swingers party probíhá většinou „poklidně“, pokud nechcete souložit, nemusíte.

Pokud si představujete jednu velkou obří místnost a mnoho souložících párů, jste na omylu. Většinou ve swingers klubu najdete prostor, kde si lidé povídají, popíjejí a zároveň oddělený prostor, kde se lidé intimně sbližují. Jakýmsi stejnokrojem pro swingers párty je podobně jako třeba v sauně prostěradlo.

Mezi obecná pravidla na swingers párty patří

 • Pokud uslyšíte NE, opravdu to znamená NE.
 • Na swingers párty je povolen vstup od 18 let, páry nebo samotné pouze ženy.
 • Vstupné se pohybuje okolo 1 000 Kč za pár, samotné ženy mají vstup zdarma.
 • Při sexuálním styku se zpravidla používá kondom.
 • Horní věková hranice pro účastníky nebývá stanovena.
 • Obtěžování hostů swingers párty je nepřípustné.
 • Je zakázáno pořizování jakýchkoliv fotek nebo videozáznamů.
 • Předpokládá se dodržování mlčenlivosti.
 • Soukromí bývá akceptováno.
 • Používání erotických pomůcek není běžné.
 • Onanování mužů nebývá zvykem.

Na swingers párty můžete také vyzkoušet několik možných výměn partnerů

 • Lehká výměna – znamená výměnu partnerů, kteří se vzájemně užívají líbání, mazlení, hlazení nebo orální sex.
 • Úplná výměna – znamená, že si páry užijí sexuální styk se vším všudy.
 • Naostro – tato výměna nebývá moc častá, jedná se totiž o sex bez ochrany.

Nemorální užívání si života?

Swingers bývá někdy mylně označována pojmem grupáč. Ovšem na swingers party jsou na rozdíl od grupáče vždy jasně daná pravidla a není tak možné si sexuální radovánky užívat podle své chuti s kýmkoliv. Na swingers party se můžeme často setkat s kandaulismem (tj. cuckold), kdy si žena užívá sex s cizím mužem, ovšem za souhlasu a přihlížení svého partnera.

Před lety se začínaly i v České republice objevovat swingers párty. Jenže většinou šlo o uzavřenou společnost lidí, která málokdy mezi sebe někoho vpustila. Hlavním účelem swingers party je především pobavit se, poznat nové lidi, popřípadě se souhlasem další osoby zkusit něco nového a nevšedního.

Šlo o privátní sešlosti milovníků sexu v jejich osobních domech/bytech. V současnosti už je situace poměrně odlišná.

České swingers akce – kde je najít?

Pokud zadáte do vyhledávače slovní spojení „swingers klub“, tak zjistíte, že na tom ČR není zas tak špatně. Klubů zaměřených speciálně na swingers je tu poměrně dost, takže každý si jistě vybere.

Co bývá zakázáno/povoleno na swingers párty?

Samozřejmě pro návštěvu musíte souhlasit s jejich pravidly každý klub má vlastní pravidla pro své návštěvníky, ovšem některá pravidla bývají ve všech klubech stejná:

 • Mohou se účastnit pouze osoby starší 18 let.
 • Účastník musí být zcela zdravý (nesmí mít jakékoliv pohlavní nemoci, dokonce ani žádnou jinou akutní infekci – např. chřipku).
 • Je zakázán vstup v podnapilém stavu nebo pod vlivem drog.
 • Účastník nesmí jakýmkoliv způsobem obtěžovat ostatní návštěvníky (např. agresivní nebo žárlivé chování).
 • Vyjádření „NE“ musí být respektováno.
 • Focení nebo pořizování jakéhokoliv audio záznamu je zakázáno.
 • Účastníci party mají povinnost zachovat mlčenlivost o dění na party i o ostatních účastnících.

Ve swingers klubech mají party většinou předem danou specifikaci – například swingers party pouze pro manželské páry, gaye, lesbičky nebo třeba podle věkové kategorie.

Někdy bývá dovoleno například vstupu jen v páru a samostatným ženám. Sice se jedná o určitou diskriminaci samotných mužů, ale bez tohoto pravidla by na swingers párty bylo zbytečně moc testosteronu.

Velkým překvapením je, že na swingers párty nechodí jen nezadaní lidé. Velmi často je navštěvují i páry, které si buď chtějí užít s jiným/jinou pod dohledem svého partnera, nebo je vzrušuje okolní atmosféra a věnují se jen sami sobě.

VIDEO: jak může vypadat nezávazná erotická párty (přes 4 minuty)

Můžete, ale nemusíte se zapojovat do orgií

Samozřejmě při návštěvě swingers párty se nemusíte věnovat pouze jednomu člověku, který vám padne do oka, ale všem. Můžou tak vzniknout zajímavé propletence, kdy si každý užívá s každým a na různá „tabu“ se zapomíná. Ona vlastně žádná tabu neexistují, vždyť když se někomu něco líbí, tak proč by se měl nechat omezovat?

Jak to vypadá v zahraničí?

O tom, že swingers se mezi lidmi těží velké popularitě, svědčí také například to, že ve Velké Británii založili manželé tzv. swingers hotel Paradise. Kapacita hotelu je 16 párů a jeden víkend v hotelu vyjde přibližně na 120 liber (v přepočtu okolo 4.000 korun).

Komentáře od čtenářů

Michal Faron: Moc se mi to líbí a doporučuji

Petra: Naprosto s Vámi souhlasím. Pokud nemáte pevný vztah, bude pouze hůř. Je to o důvěře a vzájemném respektu. My jsme byli už vícekrát na erotických masáži ( chodíme sem ) spolu a taky je to celkem divoký. Nám to prostě sedlo a náš vztah se přitom zlepšuje.

Pavla: Sice pozoruhodně přesně popsané o co jde, ale chybí zásadní informace, že swingers párty navštěvují zoufalí jedinci nespokojení se svým sexuálním životem a podle toho to tam taky vypadá. Páry s kvalitním sexuálním životem tam chodit nepotřebují.

Kačenka: Dovolím si nesouhlasit. Včera jsem jednu navštívila s manželem a bylo to velmi kultivované, bez výměny partnerů a nepřipadalo mi, že by páry byly nespokojeny samy se sebou Ba naopak. Téměř všichni se uvolnili, ženy vzdychaly a jeden orgasmus střídal druhý a další. Velmi dobrá zkušenost.

Petr: Děkujeme za zpětnou vazbu – také nemáme pocit, že by byli nespokojeni a neužívali si to.

Aly: Hezký den, děkujeme za váš názor, ale osobně si dovolím nesouhlasit. Z mých zkušeností chodí na swingers právě páry s kvalitním sexuálním životem a pevným vztahem. Chějí jednoduše vyzkoušet něco jiného, co by jim rozšířilo jejich sexuální obzor. Nevidím důvod, proč tyto lidi nazývat zoufalcemi. Je to téměř totéž jako nazývat zoufalcemi páry, kteří používají erotické hračky :).

Jana a Ondra: S partnerem jsme nedávno navštívili jeden nejmenovaný podnik na území našeho hlavního města (rozumějte Prahy). Neměli jsme sice moc odvahu, plést se do hrátek ostatním párům, ale přesto jsme si tu eroticky nabitou atmosféru naprosto užili a při nejlbižší příležitosti tam zajdeme znovu. Třeba se dostaví i odvaha zkusit něco nového a zašpásovat si s i s jinými páry.

Yn168: Abych řekl pravdu, tak swingers na české úrovni neznám. Mám zkušenosti hlavně ze zahraničí, kde jsem dlouhou dobu žil a studoval. A musím uznat že nic lepšího než si zařádit (bezpečně) s lidmi, co milují sex, stejně jako já. Pokud máte odvahu a blízko nějaký swingers klub, tak do toho jistě běžte. V životě se má vyzkoušet všechno ne?

Pavla: Někdo tam může zažít slušné trauma

Aly: A někdo také ne, je to o zkušenosti a zážitku.

Kačenka: Mám stejnou zkušenost a příště také zvažujeme se k některému páru připojit, zatím bez výměny partnerů.

Spolupracujeme: