Tucking, česky též někdy do češtiny přeloženo jako „zakasávání“, je specifickou technikou, při které lze vizuálně skrýt penis i varlata tak, aby nebyly patrny přes oblečení.

Účelem tohoto postupu je vytvořit iluzi dámského klína. Proto se tato technika používá ve sféře travesti show, mezi drag queens a v některých případech rovněž i u transgender osob, případně u jedinců nebinárních.

Praktikována bývá tato metoda rovněž u mužů s dysmorfofobií. Zároveň může jít rovněž o snahu o desexualizaci. Příčinou může být pocit prudérie, ale i falofobie. Další cílovou skupinou, která se této praktice věnuje, bývají taktéž vyznavači cosplay či transexuality.

Pro inspiraci se podívejte na rozhovor s naší trans/sissy testerkou.

Jak se tucking provádí

Jedna z metod provádění tuckingu spočívá ve vtažení penisu dozadu mezi nohy a současném zatlačení varlat nahoru do tříselného kanálu. K zajištění penisu a varlat na místě mohou někteří praktikující používat obzvláště těsné spodní prádlo a trikot, který je vybaven popruhem.

Další praktikou je zploštění nebo stažení pomocí lepicí pásky.

Ta se používá k upevnění genitálií podél perinea a pokud možno mezi hýžděmi.

Pro tento účel existuje i speciální spodní prádlo, které se nazývá gaff. Dostupné je však hlavně v zahraničí. V Česku je tucking velmi málo probádanou problematikou, ke které existuje i minimum relevantních informací.

Jaká jsou rizika tuckingu! POZOR!

Mezi hlavní rizika tuckingu, na která lékaři upozorňují, patří především jeho vliv na plodnost. To platí zejména, pokud jej provádíte pravidelně.

Důvod tkví primárně v tom, že spermie pro svůj zdárný vývoj potřebují cca o 2 °C méně než odpovídá běžné tělesné teplotě, tedy asi 37,5 °C. Proto jsou varlata běžně v šourku uložena mimo tělo.

Tucking by však neměl být žádným způsobem nepohodlný, nebo dokonce bolestivý.

Z tohoto důvodu se doporučuje začít jej provádět pozvolna. Mírně nepříjemné pocity však zaznamenány být mohou. Rovněž je proto vhodné provádět jej nejprve tam, kde se dotyčná osoba cítí komfortně, tedy nejlépe doma.

Spolupracujeme: