Výraz cosplay je zkrácená verze anglických slov „costume play“ , neboli kostýmová hra. Sexy cosplay je tedy označení pro kostýmové hry se sexuálním podtextem.

Jak to funguje

Principem fungování kostýmové hry je převlékání lidí do kostýmů filmových hrdinů. Předlohy ke kostýmům můžou být sci-fi nebo animované postavy, hrdinové z počítačových her atd. Co nejdokonalejší kostým je výrazným prvkem napodobování, zdaleka však ne jediným.

Herec ztvárňující určitou postavu se kromě kostýmů snaží napodobit její mluvu, často používá stejné výrazy. Důležité je co nejvěrnější napodobení chování a zvyků. Někteří aktéři se do své role tak zaberou, že přejímají za své i oblíbené jídlo ztvárňované postavy, její názory na svět, celkový životní styl.

Lascivní podcast – témata Cosplay a role-play Petra a Aly z redakce:

Kde se cosplay vzalo

Cosplay bylo původně rozšířeno v Japonsku a ostatních asijských zemích. Pro tamní obyvatele je charakteristická velká obliba animovaných příběhů a kolektivní prožívání příběhů animovaných hrdinů. Z asijských zemí se Cosplay postupně rozšířilo do USA, do Evropy a do celého světa.

VIDEO / podcast o cosplay od Hodiny dějepichu

Co cosplay lidem přináší

V první řadě zábavu. Stylizace do nějaké postavy může pro řadu lidí představovat únik z reálného světa do světa fantazie, odpočinutí si od každodenních starostí. Ztotožnění se s animovanou nebo jinou postavou, napodobení jejího vzhledu a chování, vyžaduje značnou míru empatie a kreativity. Při cosplay se tříbí fantazie a hravost. Stylizace do konkrétní postavy stmeluje okruh fanoušků s podobnou vášní, a přispívá tak k navazování a utužování sociálních vztahů.

Podívejte se na konkrétní převleky/kostýmky...
ZJISTIT CENU

Kostýmy a rekvizity

Kostýmy a rekvizity jsou pro cosplay základním kamenem. Možnosti jejich pořízení jsou různé. Nejjednodušší možností je objednat si již hotový kostým přes internet. Mnoho hráčů však dává přednost vlastní výrobě.  Jejich kostým je tak originální a na rozdíl od kupovaného si mohou ten svůj domácí vypilovat do nejmenšího detailu.

Už samotná tvorba kostýmu a rekvizit je pro ně součást hry. Postup výroby si často dokumentují pomocí videa nebo fotografií. Ti nejzapálenější hráči neváhají naučit se novým řemeslným dovednostem, jen aby jejich rekvizity vlastní výroby byly co nejvěrnější.

VIDEO z redakčního rozbalování škrabošky

Převleky a role v sexu

Hraní rolí a používání různých masek a převleků doprovází lidstvo již od dávných časů. V lidové tvorbě jsou zachyceny případy, kdy muž využíval ženský převlek, pokud chtěl proniknout k vytoužené dívce a připravit ji o počestnost. Objevuje se i maska na očích skrývající identitu jednoho nebo obou z milostného páru. V řecké mytologii jsou popisovány převleky a proměny olympských bohů za účelem proniknutí k objektu zájmu. Cosplay lze tedy považovat za moderní verzi tohoto fenoménu.

Sexy cosplay

Sexy cosplay je ztvárňování rolí pomocí kostýmů, nápodoby chování a zvyků za účelem dosažení sexuálního vzrušení. Vzrušen může být samotný aktér již z pouhé představy, že se mění v někoho jiného a své vzrušení přenáší do vztahu. Druhým případem sexuálního vzrušení je osoba těšící se na sex se svou oblíbenou postavou.

Postavy v sexy cosplay

Velká část herců jsou mladé Asiatky, ale postupně je dohání i Evropanky a Američanky. Společné pro kostýmy těchto krásek jsou přiléhavost zdůrazňující ženské tvary a provokativní délka kostýmů.

Převleky jsou dovedené k dokonalosti pomocí svůdných doplňků, které podtrhují rozvernost, dráždivost, hravost a tajemný příslib smyslných zážitků. Mezi herci se samozřejmě nacházejí i muži. I u nich je kladen důraz na podtržení sexuálně přitažlivých předností.

Podívejte se na konkrétní převleky/kostýmky...
ZJISTIT CENU

Co je moderní

Stále populární jsou postavy ztvárňující ženy-bojovnice. Nesmrtelným vzorem je kostým hlavní hrdinky z filmu Rudá Sonja. Mezi animovanými postavami stojí za zmínku pokémoni. Své místo na špičce si udržují i postavy zvířat stylizované do ženských sexy kostýmů, často se opakující je Spiderwoman, Batwoman nebo Catwoman. Osvědčenou klasikou jsou různé variace na Sněhurku a Karkulku. Početné příznivce mají postavy ze seriálu Zaklínači.

Konkrétní ukázky erotického cosplaye

https://twitter.com/RinzjeBaby/status/1285217526771679232?s=20
https://twitter.com/Gunaretta_Cos/status/1282396851573084162?s=20
https://twitter.com/Gunaretta_Cos/status/1283116788776079364?s=20
https://twitter.com/QQueencosplayer/status/1285190068911501312?s=20
https://twitter.com/BreathtakingCos/status/1285126015480664065?s=20

FOTKY z redakčního rozbalování sady pro roleplay kočičky

Kam pro inspiraci

Oblíbené postavy jsou všude kolem nás. V knížkách, ve filmech hraných i animovaných, v počítačových hrách. Jak si však vybrat postavu nejen sympatickou, ale i s dostatečným sexuálním nábojem? Jak postavu původně nevinnou přetavit do sexuálního symbolu? Vhodným místem pro hledání nápadů je twitter.

Na twitteru existuje mnoho takto zaměřených profilů – redakce Lascivní.cz pro vás sbírá ty povedené v seznamu Sexy cosplay. Kromě popisu postavy je zpravidla uvedena i fotografie.

Nenechávejte si své výtvory pro sebe

Podařilo se vám skvěle ztvárnit oblíbenou postavu? Jste hrdi na svůj kostým? Chtěli byste posloužit jako vzor pro další lidi, kteří v této oblasti třeba právě začínají? Neváhejte se pochlubit se svými fotkami na specializovaných webech. Pro prezentaci peprnějších fotografií poslouží weby patreon.com a olnyfans.com. Můžete zde sdílet nejen fotografie, ale i videa a třeba i videonávody s radami pro méně zkušenější.

Klady

Zápory

Velký výběr Nemožnost osobně vyzkoušet
Podstatná část skladem
Filtrace dle velikostí a barev
Diskrétní zásilka
Vícero druhů plateb
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
Sexshop.cz Růžovýslon.cz MHsexshop.cz Spoutaná.cz Sexíčekshop.cz

Spolupracujeme: