Travesti show je představení, ve kterém vystupují muži převlečení na ženy. Muži mají bohaté kostýmy, paruky, líčení a napodobují známé zpěvačky, herečky, tanečnice nebo moderátorky.

Travesti na celém světě!

Jedná se o celosvětově oblíbený typ zábavy. Ačkoliv se původně etablovala z klubů, v současné době se travesti show řadí mezi legitimní součást showbyznysu. Některé travesti skupiny (např. Hanky Panky) nabízejí i celovečerní kostýmově-divadelní program, vhodný program pro pobavení v kulturních domech či divadlech.

Takto sestavený program se často objevuje na plesech, městských slavnostech nebo na firemních večírcích.

Většina travesti umělců vystupuje na plný playback a imituje vystoupení slavných žen.

České travesti skupiny

Jednou z nejznámějších českých travesti skupin je Screamers. Až do roku 1995 byla travesti show pouze klubovou zábavou. O rok později vznikla první oficiální kabaretní scéna v Praze. V roce 1997 založil Ladislav Černý, Lukáš Vyvlečka a Jaroslav Krameš skupinu Screamers.

Ke skupině se připujeje ještě čtvrtý herec Alexandr Gabčo. V srpnu 1998 se skupina rozšířila o dalšího člena.

Od října roku 2000 vystupuje skupina se šesti členy.

Travesti skupina Screamers je jediným souborem, který se věnuje divadelní formě estrády na profesionální úrovni. Během své dosavadní činnosti vydali již 9 DVD, knihy s názvem Muži na podpatcích aneb skupina Screamers a Bonmoty Banánové Haliny.

V roce 2010 okouzlili také mnohé diváky svým vystoupení v semifinále talentové soutěže Česko Slovensko má talent.

Spolupracujeme: