Footjob označuje sexuální praktiku, kterou řadíme pod footfetiš (v češtině aretifismus) a dále pod parcialismus (tj. fetišismus na konkrétní části těla).

Nohy, jako střed sexuálního vesmíru

Partner je sexuálně vzrušován a drážděn pomocí nohou. Jedná se spíše i pomocnou techniku k navození sexuálního vzrušení a součást předehry, ovšem pro vášnivé footfetišisty může footjob představovat vrchol sexuálního zážitku. Nejčastěji je footjob praktikován na penisu muže.

Aneb práce nohou… Honění penisu pomocí nohou je poměrně náročnější než ručkami, ale o to zajímavější. Na stisk stále stejných rukou si můžete zvyknout, nožky jsou zase trochu jinačí, méně stisknou.

Jak si footjob nejvíce užít?

Většinou leží partner na zádech, partnerka čelem k němu, nohy ploskami obepnou penis a napodobují klasické kopulační pohyby – podobně jako při klasickém honění. Doporučujeme pro ozvláštnění lehce navlhčit/naolejovat plosky – krásně pak klouzají po penisu.

Tento typ footjobu je označován jako solejob. Některé muže více vzrušuje, pokud provádí žena footjob se silonkami, s ponožkami nebo i s botami na nohou.

V případě bot se jedná o formu shoe fetišismu (v češtině retifismus).

Hrátky nohou nemusí být vždy jemné…

Za footjob lze považovat také praktiku známou jako stepping (trampling), při které je na mužův penis a genitálie vyvíjen tlak pomocí šlapání. Stepping lze provádět bosou nohou, podpatky nebo i jinou obuví.

Velice oblíbenou aktivitou je tzv. sandaljob, tedy footjob prováděný pomocí nohou v letní obuvi – sandálech.

Footjob je samozřejmě možné provádět i na ženském těle, často bývají nohou drážděny bradavky nebo vaginální oblast. Muži však většinou používají jen jednu nohu nebo například jen palec u nohy, což se nazývá toejob.

Spolupracujeme: