Dostali jsme do redakce pár kousků zvlhčujících gelů od značky Sasmar, která v ČR není zrovna známá. Lubri gelům jsme se ještě pořádně nevěnovali, tak proč je neotestovat, že? Jaký balíček nám vlastně přišel?

Lubrikační gely značky Sasmar v naší recenzi

Jaké konkurenční produkty máme, abychom je mohli dobře porovnat? Historicky máme nejdelší zkušenost s gely značek Durex a Pepino. Důvody jsou vcelku prozaické – když jsme byli mladší, o sexshopech jsme neměli ani páru, takže jediný zdroj novinek byla drogerie.

A tam jiné lubrikanty (a kondomy) než od těchto značek nenajdete. Co tu máme dále? Glide4You, Fleshlube, Lona (klasická i hřejivá), Shots toys lubrigel, Tenga gel, Fluischi lubrikant a náš nejoblíbenější SuperGlide. Vcelku pořádná konkurence nemyslíte?

Lubrikační gel diskuze

V internetových diskuzích se o jednotlivých gelech dozvíte hromady kladných i záporných vlastností, ale my vždy dáme až na své vlastní testování. Gely jsme tedy rozhodili po redakci (většina z nás měla vždy pár kousků od každého) a čekali na výsledky. Dohromady gely testovali 4 lidé od nás – Petr, Natálie, Afrodita a Alenka. Vcelku vyrovnaný genderový „boj“.

Zjistěte kolik stojí lubrikační gely značky Sasmar
ZJISTIT CENU

Lubrikační gel silikonový

Jsou gely založené na vodní bázi, nebo jsou silikonové? Jsou bezpečné pro kondomy? Jak jsou kluzké oproti ostatním? Chuť? Dermatologicky testované? Vyrobeno z čeho? Na tohle jsme se snažili odpovědět v jednotlivých „medailoncích“ u všech testovaných zvlhčujících gelů.

Jednotlivé kousky a názory „našich“:

Ochucený gel Jahoda (červený)

Lubrikant na vodní bázi, ochucený jahodovým aroma, bezpečný při použití s kondomy (latexový, polyuretanovými a polyizoprenovými), dermatologicky testován.

Naše názory: Chválíme za bezproblémové použití se všemi možnými (i nemožnými) kondomy a testování na hypoalergennost… Ale strháváme za ne/chutné složení – jahody ucítíte jak v nose, tak na rtech, ale rozhodně to není chuť, kterou byste si chtěli užívat při orálním sexu. Zde silně propadá proti srovnatelně drahému Durex Play Jahoda. Na chuti by páni z Francie mohli určitě zapracovat.

Hřejivý gel Warming (oranžový)

Bezpečný ke kondomům, jednouché složení (netoxické a nedráždivé složky) se „speciální“ nespecifikovanou složkou, která zahřívá.

Naše názory: V porovnání s konkurenčními hřejivými gely je výrazně slabší (ale zase nepálí tak, jako kdybyste strčili „cokoliv“ do rozehřáté trouby), ale přijatelný. Oceňujeme netoxické složení z pár základních složek – bez parabenů, olejů, cukrů a parfémů.

Klasický gel Classic (modrý)

Vodní báze, bez ochucení, bezpečný s kondomy a testován dermatologicky.

Naše názory: Velmi kluzký, vydrží poměrně dlouho působit, bezpečný s kondomy – velkým plusem je, že tento Sasmar lubrikační gel je vyroben bez cukru, olejů, chutě, vůně a parabenů. Za nás je Classic dobrým lubrikantem, který snese porovnání i s jinak perfektním SuperGlide gelem.

Gel na podporu početí (růžovo-bílý)

Patentované složení obsahující ionty Kalcia a Magnézie – společně vytvářejí specifické pH prostředí pro vhodné podmínky oplodnění (prostředí zlepšuje šance na přežití a migraci spermií k vajíčku). Stručně a jednoduše – dle výrobce zvyšuje pohyblivost a životnost spermií.

Naše názory: Neměli jsme možnost otestovat, jak moc jsou tvrzení výrobce pravdivá, ale kluznost a jiné parametry gelu jsou skvělé, takže ho můžeme jen doporučit.

Základní Original gel (stříbrno-modrý)

Jediný zástupce silikonových gelů u Sasmaru, je bezpečný s kondomy, neobsahuje oleje, parabeny ani jiné škodlivé alergické složky.

Naše názory: Nejzajímavější lubrikační gel z dnešního testu – silikonové složení zajišťuje dlouhou kluznost (vhodné i pro vodní hrátky) a složení ho předurčuje k dvojímu použití (2v1): jako lubrikační gel a masážní gel. Pro obě aktivity jsme ho vyzkoušeli. Při masáži sice nevyrovná porovnání s čistým panenským kokosovým olejem, ale ten zase neplní funkci 2v1. Doporučujeme.

Jak se vám líbila naše recenze? Máte zkušenosti s lubrikanty značky Sasmar? Nebo jaké značky a typy lubrikantů používáte? Napište nám do komentářů…

Klady

Zápory

Bezpečné složení Chuťově nedobrá jahodová příchuť u 1 gelu
Vhodné i s kondomy
Vodní i silikonová báze - vybere si každý
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU Další inspirace
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 5 názorů

Zdravím, poradím ti dobrý lubrikant, ale… ten jen zlepší tu situaci při sexu – neměla bys nejdříve vyřešit ten gynekologický problém, nebo jeho dozvuky?

Jinak tenhle skvělý je například SuperGLide 100 ml – máme ho od Slona viz boční panel doporučené sexshopy, pak i Sasmary z dnešní recenze nejsou marné, hlavně jejih dermatologicky testované složení by mohlo pomoci hodně citlivým ženám.

Pak jakýkoliv od Pjuru – asi nejkvalitnější na světě – dívej se po „na vodní bázi“ – silikonový byste asi nevyužili – takže Pjur Nude a další.

On ten Durex taky není špatný, ale složením jsou třeba Pjury šetrnější a přirozenější pro sliznici (jsou hypoalergenní).

On to není nějaký problém silikonový/vodní – jen silikonový má delší výdrže, větší kluznost, ale nejde lehce umýt, když jím něco potřísníš (textil), tak se budeš nenávidět, vodní méně klouže, ale dá se lehce smýt..

Jaký máš názor na lubrikanty, resp. který by sis vybral, kdyby sis ho kupoval pro sebe??
Měla jsem nějaký gynekologický problém a od té doby je sex bolestivý, zkoušeli jsme si pomoct lubrikovanými kondomy, ale to moc nepomáhá a ještě je to nechutné (ano, už jsem zažila sex bez kondomu a je to 1000x lepší). Zkusili jsme lubrikant a výrazně to pomohlo… bez něj úplně ne.. Zkusím to probrat s doktorkou na kontrole, ale do té doby se nechci vzdát sexu.

Já to prvně chtěla zkusit, jestli to bude vůbec něco platné a koupili jsme to první, co nám v drogerii přišlo pod ruku – od Durexu, ale konkrétní si nevzpomenu

tak na složení jsem fakt nekoukala, ale myslím, že tenhle zrovna nebyl na té vodní bázi..

Ale kokosový olej je taky 2v1-schválně ho zkuste i jako lubrikant (je i lehce antimykotický). Jen teda asi nebude ideální na ty kondomy….

Díky, zkusíme – právě s těmi kondomy by mohl být poměrně fatální problém:)

No tradičně se nedoporučují silikonové oleje a silikonové hračky, protože prokazatelně narušovaly (naleptávaly) povrch hraček a dost ho tím degradovaly. Ale je otázka, jestli to stále platí u těchto nových generací gelů – stálo by to za otestování – díky za tip:) dáme vědět.

Díky za recenzi – mám v oblibě vámi zmíněný Glide4You, ale ten poslední Original silikonový nezní vůbec špatně. Potřebovali bychom něco, co rychle nezasychá:) ale aby to nedělalo neplechu se silikonovými hračkami.

Spolupracujeme: