Dostali jsme do redakce pár kousků zvlhčujících gelů od značky Sasmar, která v ČR není zrovna známá. Lubri gelům jsme se ještě pořádně nevěnovali, tak proč je neotestovat, že? Jaký balíček nám vlastně přišel?

Lubrikační gely značky Sasmar v naší recenzi

Jaké konkurenční produkty máme, abychom je mohli dobře porovnat? Historicky máme nejdelší zkušenost s gely značek Durex a Pepino. Důvody jsou vcelku prozaické – když jsme byli mladší, o sexshopech jsme neměli ani páru, takže jediný zdroj novinek byla drogerie.

A tam jiné lubrikanty (a kondomy) než od těchto značek nenajdete. Co tu máme dále? Glide4You, Fleshlube, Lona (klasická i hřejivá), Shots toys lubrigel, Tenga gel, Fluischi lubrikant a náš nejoblíbenější SuperGlide. Vcelku pořádná konkurence nemyslíte?

Lubrikační gel diskuze

V internetových diskuzích se o jednotlivých gelech dozvíte hromady kladných i záporných vlastností, ale my vždy dáme až na své vlastní testování. Gely jsme tedy rozhodili po redakci (většina z nás měla vždy pár kousků od každého) a čekali na výsledky. Dohromady gely testovali 4 lidé od nás – Petr, Natálie, Afrodita a Alenka. Vcelku vyrovnaný genderový „boj“.

Lubrikační gel silikonový

Jsou gely založené na vodní bázi, nebo jsou silikonové? Jsou bezpečné pro kondomy? Jak jsou kluzké oproti ostatním? Chuť? Dermatologicky testované? Vyrobeno z čeho? Na tohle jsme se snažili odpovědět v jednotlivých „medailoncích“ u všech testovaných zvlhčujících gelů.

Jednotlivé kousky a názory „našich“:

Ochucený gel Jahoda (červený)

Lubrikant na vodní bázi, ochucený jahodovým aroma, bezpečný při použití s kondomy (latexový, polyuretanovými a polyizoprenovými), dermatologicky testován.

Naše názory: Chválíme za bezproblémové použití se všemi možnými (i nemožnými) kondomy a testování na hypoalergennost… Ale strháváme za ne/chutné složení – jahody ucítíte jak v nose, tak na rtech, ale rozhodně to není chuť, kterou byste si chtěli užívat při orálním sexu. Zde silně propadá proti srovnatelně drahému Durex Play Jahoda. Na chuti by páni z Francie mohli určitě zapracovat.

Hřejivý gel Warming (oranžový)

Bezpečný ke kondomům, jednouché složení (netoxické a nedráždivé složky) se „speciální“ nespecifikovanou složkou, která zahřívá.

Naše názory: V porovnání s konkurenčními hřejivými gely je výrazně slabší (ale zase nepálí tak, jako kdybyste strčili „cokoliv“ do rozehřáté trouby), ale přijatelný. Oceňujeme netoxické složení z pár základních složek – bez parabenů, olejů, cukrů a parfémů.

Klasický gel Classic (modrý)

Vodní báze, bez ochucení, bezpečný s kondomy a testován dermatologicky.

Naše názory: Velmi kluzký, vydrží poměrně dlouho působit, bezpečný s kondomy – velkým plusem je, že tento Sasmar lubrikační gel je vyroben bez cukru, olejů, chutě, vůně a parabenů. Za nás je Classic dobrým lubrikantem, který snese porovnání i s jinak perfektním SuperGlide gelem.

Gel na podporu početí (růžovo-bílý)

Patentované složení obsahující ionty Kalcia a Magnézie – společně vytvářejí specifické pH prostředí pro vhodné podmínky oplodnění (prostředí zlepšuje šance na přežití a migraci spermií k vajíčku). Stručně a jednoduše – dle výrobce zvyšuje pohyblivost a životnost spermií.

Naše názory: Neměli jsme možnost otestovat, jak moc jsou tvrzení výrobce pravdivá, ale kluznost a jiné parametry gelu jsou skvělé, takže ho můžeme jen doporučit.

Základní Original gel (stříbrno-modrý)

Jediný zástupce silikonových gelů u Sasmaru, je bezpečný s kondomy, neobsahuje oleje, parabeny ani jiné škodlivé alergické složky.

Naše názory: Nejzajímavější lubrikační gel z dnešního testu – silikonové složení zajišťuje dlouhou kluznost (vhodné i pro vodní hrátky) a složení ho předurčuje k dvojímu použití (2v1): jako lubrikační gel a masážní gel. Pro obě aktivity jsme ho vyzkoušeli. Při masáži sice nevyrovná porovnání s čistým panenským kokosovým olejem, ale ten zase neplní funkci 2v1. Doporučujeme.

Jak se vám líbila naše recenze? Máte zkušenosti s lubrikanty značky Sasmar? Nebo jaké značky a typy lubrikantů používáte? Napište nám do komentářů…

Klady

 •  

  Bezpečné složení

 •  

  Vhodné i s kondomy

 •  

  Vodní i silikonová báze - vybere si každý

Zápory

 •  

  Chuťově nedobrá jahodová příchuť u 1 gelu

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

DO OBCHODU