Stag and vixen je označení netradičního sexuálního fetiše v rámci párů. V čem spočívá a co všechno od ní můžete čekat?

Co je stag and vixen

Doslovně bychom mohli původní anglický termín přeložit jako „jelen a liška“, český ekvivalent se však prakticky nepoužívá.

Podstatou této aktivity je situace, kdy muž sleduje s potěšením svou partnerku při sexu s jinými muži. V tomto případě je však muž dominantního založení. Tím se liší od cuckoldingu, kdy je muž naopak v roli submisivní a bývá partnerkou ponižován a zesměšňován.

V případě vztahu stag & vixen se naopak v submisivní pozici nachází partnerka. Ponižování nicméně nutně součástí sexuálních aktivit být nemusí.

Jaká jsou další specifika vztahu stag and vixen

Prakticky tak můžeme říci, že muž v tomto případě nachází uspokojení v tom, že jeho žena je žádoucí i pro jiné protějšky.

Vzhledem k tomu, že se v tomto vztahu neobjevuje aspekt ponížení a vyjádření dominance a submise, platí také, že muž do tohoto vztahu přizvaný nemusí nutně být mladší, přitažlivější či lépe obdařený.

Z toho zároveň vyplývá i skutečnost, že na rozdíl od cuckolda, který se zpravidla nechce do sexuálních aktivit angažovat, může být v tomto případě muž i aktivním účastníkem. Cuckold eventuálně může být zapojen do předehry nebo být „donucen“ druhému muži poskytnout orální sex, ale zpravidla k tomuto není vyzván.

Přímá účast na intimnostech však není podmínkou.

Žena může mít také sex s jinými muži bez přítomnosti svého partnera a posléze ho o tom otevřeně informovat.

Proč některé lidi láká vztah stag and vixen

Mnozí muži se však o další sexuální aktivity s jinými lidmi (včetně jiných žen) nezajímají, jednoduše jim stačí se dívat. To souvisí s mužským egem a potřebou sebeprezentace. Takový muž jednoduše má potřebu ukázat, že na to „má“, že si může dovolit po svém boku mít náležitě atraktivní partnerku.

Vědci navíc spatřují v tomto chování biologické příčiny: Takový jedinec prokazatelně má lepší erekci, silnější ejakulaci i vyšší počet spermií.

Jedná se o přirozený mechanismus, kdy se jednoduše snaží být lepší než jeho konkurent.

Stejně tak můžeme říci, že tato praxe posiluje důvěru ve vztahu. Jednoduše je pár nucen komunikovat spolu i o situacích a z toho vyplývajících pocitech, které nejsou úplně běžné.

Jaké jsou hranice tohoto vztahu

V rámci rozdělení rolí na stag and vixen má žena pochopitelně stejný požitek ze své pozice, kdy je mužem sledována.

Úlohy v principu mohou být v tomto vztahu nastaveny i opačně, kdy je sledujícím žena, ale v praxi je toto uspořádání méně časté.

V principu však lze tvrdit, že takovéto vztahy nejsou automaticky polyamorní nebo otevřené. Vždy je zásadní předcházející vzájemná komunikace a stanovení hranic. K praktikování vztahu stag and vixen tak dochází výhradně v předem určených situacích, kdy s tímto všichni aktéři souhlasí.

Sexuální aktivity s další osobou bez souhlasu protějšku mohou být i v tomto typu vztahu považovány za nevěru.

Zásadní je tak především důvěra a otevřenost.

Stejně tak platí, že se všichni zainteresovaní ocitají v tomto nastavení dobrovolně. Mít sex s kýmkoli jiným je ryze svobodné rozhodnutí a je nepřijatelné, aby k tomuto byl někdo objektivně nucen nebo se cítil být nucen. Pamatujte, že máte právo kdykoli odmítnout a vzít svoje rozhodnutí zpět.

Partner musí respektovat ústupek i na poslední chvíli.

Spolupracujeme: