Dříve než jsem to čekal (jak jsem předestíral v minulém článku o „tři-déčku“), tak se mi do rukou dostal nový produkt japonské Tengy. Je to honítko 3D. Název není potřeba více popisovat – stačí se podívat na okolní fotografie a jistě pochopíte, kam autoři míří.

Umělá vagína ve 3D struktuře?

Čistě bílý materiál (antibakteriální elastomer) působí až sterilně a neosobně. Je to rozdíl oproti realisticky zpracovaným a tělně barevným „Fleshlightům“. Honítko za design získalo letos ocenění Red Dot Design 2012 – toto význačné ohodnocení v historii erotických pomůcek získalo jen pár dalších výrobků (například Fun Factory Delight). 

Každý preferuje něco jiného a mně tento futuristický vzhled honítka maximálně vyhovuje. Honítko je téměř bez zápachu z výroby. Použitý materiál je velmi pružný, takže „obejme“ snad všechny velikosti penisu. Původ z Japonska se nezapře – základní délka je 12 cm.

Jak se honítko Tenga 3D používá? Vnější až designový skvost se po otočení naruby stane důmyslným dráždítkem. Vidíte všechny ty výrazné výstupky na povrchu honítka? Otočením naruby se dostanou dovnitř a budou příjemně dráždit při masturbaci.

VIDEO z rozbalování v naší redakci:

Doporučuji před každým použitím ohřát v teplé vodě – styk penisu se studeným silikonem není nejvzrušivější pocit – napoprvé jsem to bohužel okusil. Po zahřátí je stimulace mnohem příjemnější – k lubrikaci doporučuji gely na vodní bázi – ty silikonové by mohly materiál poškodit.

Oceňuji pohodlné čištění (které se od modelu Flip Hole stalo snad nutností každé Tengy) – stačí honítko obrátit naruby a pod tekoucí vodou ho očistit – přidáním pár kapek mýdla nikdy nic nezkazíte.

Pár čísel:

 • Délka 12 cm (materiál je natolik pružný že zvládne dvojnásobek)
 • Průměr 4,5 cm (v nejširším bodě)
 • 5 druhů (Pile, Spiral, Polygon, Module a Zen)

Pak stačí nechat oschnout na jakékoliv podložce a můžete ho uklidit na stojánek. Dávejte pozor, aby podložka nebyla například chlupatá deka – povrch pomůcky velmi „rád“ chytá všemožná vlákna – po chvíli by se z futuristické pomůcky mohla stát návnada na medvědy. Dodávání hračky společně se stojánkem je skvělý krok – nemusíme tak řešit skladování.

I se stojánkem

Honítko po řádném vyčištění a osušení jen nasuneme na stojánek a přikryjeme průhledným poklopem. Vespodu černého stojánku je ukryt návod a jedna dávka lubrikačního gelu – obal gelu je bohužel neuzavíratelný, takže je opravdu jen na jedno použití.

Druhy nádherných umělých 3D vagín:

 • Pile (množství trojúhelníkových výstupků, které jsou velmi výrazné)
 • Spiral (jednotlivé snopečky spirál vás dráždivě obejmou)
 • Polygon (jemné plochy ocení především ti, kteří mají problémy s předčasnou ejakulací)
 • Module (kostičky, kostičky a ještě jednou kostičky – Tenga opravdu přináší nové zážitky)
 • Zen (klidné a něžné rýhy vás sice uklidní, ale dlouho vás nenechají si užít vaše klidnou meditaci)

Z hlediska struktury jsou nejzajímavější Spiral (mnou testovaný) a Module. Typ Zen bych doporučil těm, kteří mají problémy s předčasnou ejakulací – jemné drážky vás nedovedou rychle k orgasmu a vy tak budete moci „trénovat“ na reálný styk.

Podobný produkt od Tengy jsem už recenzoval – Tenga Egg – recenze nevyšla moc pozitivně. Tehdejší provedení mě nezaujalo a připadalo mi jako vyhození peněz. Tenga 3D je už jiná – konečně dává smysl a vypadá k světu a i počet použití je vyšší – podle výrobce až 50x.

Jak ho hodnotím z mé zkušenosti?

Měkké tělo jsem u masturbačního vajíčka odsuzoval – najednou však dává smysl, když tělo masturbátoru je silnější a lépe drží tvar. Technologie se posunula dále a umožnila vytvořit tak specifický produkt, až oči přecházejí.

Použiju myšlenku z předchozího článku o Tenze (Tenga – kdoví jak se skloňuje:) 3D – nebál bych se ji vystavit na poličce a věřím, že moje návštěvy by ho považovaly za zdařilý designový skvost (vyzkouším a dám vědět pod článek, jak to dopadlo). Nic na něm nenapovídá o jeho hlavním účelu – zlepšení masturbace. Diskrétní design a kvalitní provedení – Tenga se stále drží svého kréda „abychom se nemuseli stydět za masturbaci“. Bravo.

Klady

 •  

  Skvělý materiál

 •  

  Moderní design

 •  

  Až 50x použití

 •  

  Lehké čištění

 •  

  Vlastní obal

Zápory

 •  

  Až 50 použití (pro někoho to může být málo)

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

Sexshop.cz

Růžovýslon.cz