Prostituce je ve stručnosti provádění sexuálního styku za peněžní (či barterovou) odměnu. Prostitutky (převážně se „prodávají“ ženy) mohou působit jako samostatné pracovnice, případně pod dohledem jedné „bordelmamá“, případně více pasáků.

Mnohé prostitutky považují tuto práci jen jako přivýdělek, který je nutný k splnění jejich životních cílů (například studentky si prodáváním svého těla přivydělávají na studium). Jiné však jsou do této práce nuceny okolnostmi (potřeba rychlých peněz, narkomanie, vydírání apod.). Část žen i říká, že tu práci milují – stejně jako sex a peníze = prostituce je pro ně výhra 2v1.

S touto „prací“ (v ČR je nelegální a často se schovává za různé masérské licence a podobné práce) často souvisí i větší riziko přenosu pohlavních chorob. Ochrana (alespoň prezervativ) bývá pravidlem u lepších společnic na „jednu noc“.

Jednotlivé prostitutky mají většinou ceník rozdělující poplatky na klasiku, orální/anální styk, s ochranou či bez (nedoporučuje se), případně speciality typu domina/otrok, převleky, trojka apod.