Jak na výběr erotické hračky – rady z praxe

jak na výběr pomůcky Podle čeho vybírat? Jak si vybrat správně a nepřebrat? Jsou dražší hračky skutečně kvalitnější, než ty levnější?

Ať už si jdete koupit jakoukoliv hračku, je dobré si dopředu udělat malý průzkum ohledně škály výrobku, kvality i ceny. Největším pomocníkem je nám v současné době internet i s možností diskusních fór, kde si můžete popovídat s vlastníky hraček a nechat si poradit.

Jak vybrat správnou erotickou pomůcku?

Další možností je zajít si do kamenného obchodu a nechat si poradit od prodavačky. Prodavačky v sexshopech by měly být vyškolené, mít znalosti o všech produktech a být schopné vám poradit s výběrem.

Výhodou kamenných obchodů je i fakt, že ve většině prodejen mají pult s testerama, kde si jednotlivé výrobky můžete osahat, zjistit jak se ovládají a vyzkoušet intenzitu vibrací.

Každá hračka se vybírá trošku jinak, ale pro všechny platí jedno pravidlo: nevybírejte si parametry, vybírejte si hračku a podle toho co od ní očekáváte.

Zkuste to třeba u nás

Je sice pěkné, že vám paní prodavačka nebo strýček internet prozradí rychlost otáček u vibrátoru, nebo jak se hračka vyrábí a co je to za materiál, ale co si s takovou informací máte počít. U internetu opět doporučuju zavítat na diskusní fóra, recenze/testy, zkušenosti uživatelů a na videa s daným výrobkem (viz naše rubrika Recenze erotických hraček.

V kamenném obchodě požádejte prodavačku, zda byste si mohli osahat tester nebo, zda by vám mohla ukázat zboží na pultu. Přiložte si vibrátor na nos a zapněte vibrace. Jsou slabé a jen vás lechtají, nebo vám to rozostřilo vidění? Je tichý nebo nepříjemně hlučný? Dokážete si představit, jaké hrátky s tím lze dělat, nebo se radši porozhlédnete po něčem jiném? Je vám hračka příjemná na dotek, nebo se vám zdá příliš tvrdá? Co říkáte na materiál?

Důležité jsou materiály

Nechte se informovat o materiálu a péči o něj:

 • lékařský silikon,
 • TPR,
 • cyberskin, …,
 • plast,
 • gel
 • pryž
 • a další.

A teď už podrobněji výhody a nevýhody jednotlivých matrošů:)

Doporučujeme ke koupi

Lékařský silikon je neuvěřitelné příjemný a měkký, skvělý i na masáže, nevyvolává žádné alergie a je šetrná i k citlivým ženám. Ale lze jej čistit jen bezalkoholovou dezinfekcí.

Termoplastický elastomer má jednu obrovskou výhodu, je naprosto snášenlivý pro lidské tělo. Takže si jej mohou pořídit i jedinci silně trpící alergiemi či záněty a hračky jsou tak pro ně vzdálenou hudbou. Jedná se o takřka nepórovitý materiál, takže i čištění je snadné a údržba nenáročná. Nevýhodou ale je, že se jedná o materiál poněkud tvrdý, takže nemusí vyhovovat každému.

Napodobeniny lidské kůže (cyber-skin, nature-skin, realistik) Jedná se o na dotek velmi příjemné a hlavně realistické hračky. Realistické na pohled i na dotek. Jsou velmi oblíbené u zastánců klasických a realistických tvarů, dávajícím přednost měkkosti a hebkosti. Ale jedná se o hračky nejvíce náročné na údržbu.

Je nutné používat jemné bezalkoholové dezinfekce. Především cyber a nature skiny jsou velmi nepříznivé k alergikům a citlivým jedincům. Po použití a oschnutí je nutné tyto hračky zapudrovat. Je nutné je skladovat v naprosté tmě a hlavně v chladu. Jedná se o citlivý materiál. Nedoporučuju jej pro anální hrátky.

Nedoporučujeme k nákupu

Tyto materiály nemáme v oblibě a nedoporučujeme vám kupovat sexuální pomůcky z nich – máme k tomu objektivní důvody, které jsme nasbírali za posledních 5 let, co se věnujeme hračkám a jejich testování. Hračky z pryže, gelu a stříkaného plastu vám nedokáží zaručit, že jsou zdravotně nezávadné a dlouhodobě užitné – raději si ušetřete už o pár set korun navíc a vyberte si kvalitní pomůcku (viz výše doporučované matroše).

Pryž. Moje osobní doporučení je ruce pryč od něj. Tvrdý nepřizpůsobivý plasťák na omak připomínající panenku Bárbí. Pánové, pokud se chystáte své drahé polovičce koupit nějaký dárek, pryžákům se rozhodně vyhněte.

Gel je nejjednodušší na údržbu i čištění. Existují různé varianty měkkosti a ohebnosti. Je to nejvíce využívaný materiál pro hračky, ale má nejhorší vlastnosti – může obsahovat škodlivé ftaláty, nemá dlouhou životnost (degraduje a rozpadá se v řádu několika let), nemá stálobarevnost a také většinou chemicky/gumově zapáchá.

Stříkaný plast. Toto je jedna z věcí, na které bych chtěla upozornit. Jedná se o hračky z pryže nastříkané barvou, aby vypadaly jako kovové. Na první pohled to poznat není, teprve až když si hračku osaháte. Na zadní straně krabice, většinou v angličtině je napsáno doporučení, že tyto hračky by neměly být zaváděny do těla.

Jedná se o dráždicí hračky. Je tu totiž nebezpečí rizika, že se barva začne sloupávat. Pozor na to a nejen u různých vibrátorů a kolíků, ale především u venušiných kuliček a análních řetězů, kdy jsou pak kuličky spojené obyčejným provázkem a zajištěny uzlíkem.

Jaký povrch?

Povrch hraček by měl být více méně hladký a hlavně jednolitý bez částí, které by nešlo omýt. Samozřejmě existují i hračky s dráždícíma výstupkama, ale i ty by měly být se samotnou hračkou jednolité a snadno čistitelné.

Rada na závěr

Nezapomínejte na barvu. Barva je velmi důležitá a měla by se vám líbit, evokovat ve vás jen pozitivní pocity. Když nesnášíte růžovou, nekupujte si růžovou. Hračka zůstane ležet v šuplíku a už ji nikdy nevyndáte. V některých ohledech je barva důležitější než hračka samotná.

Hračky si kupujte ve svých oblíbených barvách 😉

Agrrr

Jak se ze mě stal milovník erotických hraček? Během své pracovní kariéry jsem se dostala k práci v sexshopu. Díky věčným otázkám a zvědavosti jsem se dostala až ke školení a produktové specialistce. Stal se ze mně zmlsánek, který musel vlastnit ty nejhezčí a nejkvalitnější hračky, jen z těch nejlepších materiálů. A tak jsem, s k experimentům nadšeným manželem, nashromáždila sbírku nejrůznějších hraček od klasických vibrátorů až k elektrosexu.

61 komentářů

 1. Dobrý den,

  prosím o radu,protože jsem si nedávno zakoupila na dobírku gelový vibrátor a po rozbalení jsem ho rouvnou hodila do popelnice, neboť chemický zápach byl nesneitelný.

  Výrobek byl prý vyroben z nezávadného materiálu,ale určitě obsahoval ftaláty a podobné věci.

  Ani nevím, zda mám naději koupit výrobek naprosto kvalitní z absolutně nezávadného materiálu.

  Děkuji Vám za případnou odpověď.

 2. Doporučili byste mi ještě něco zvláštního na penis, třeba návlek, abychom si v sexu užili oba více slasti a tak podobně?

 3. Dobrý den! Ráda bych se zeptala, jaký vibrátor (nebo obecně dráždidlo) je vhodný pro panny, které s tímto nemají žádné zkušenosti, popř. kde zakoupit. Myslím, že menší velikost by vyhovovala. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Vixeb

 4. Zdravím, zajímám se nějaký partnerský vibrátor. Vívajb nebo takové? Narazil jsem na nějaké diskuze kde we-vibe celkem negativne hodnotill. aky je rozdil mezi 3 a 4 pripadne to oznaceni plus ?

  • Z těch nejlepších můžu bez uzardění doporučit We-Vibe 4: http://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/chci-tebe-a-tebe-test-vibratoru-we-vibe-4/ – na dálkové ovládání, krásně dosedne do klína partnerky a ani vás netlačí (což byl problém minulých verzí).

   Zrovna dnes jsem přidával do naší recenze další e-shopy, kde se dá koupit výhodně – ale je potřeba rozlišovat klasickou verzi a PLUS – ta je dražší, ale ke klasickému ovladači přidává ovládání vibrací přes chytrý telefon (s iOS či Android – možná i Windows Phone, ale to si nejsem jist). Teď je případně venku nová verze PLUS App only – ta je ovládána jen tou mobilní aplikaci.

   Asi vím, které myslíte – emimino, modrý koníka a další – už ty první diskuze nebyly moc relevantní, hanili tehdy 2. generaci a tu máme taky a byla na svou dobu nepřekonatlená. Ta 4. už je o dost dál – ovládání na dálku, lepší tvar (menší) a paradoxně i větší vibrace – ač jsem stále nepřišel na to, jak se jim podařilo do tak malého těla takové motorky.

   Případně co si pamatuji, tak šlo o „omlazení“ a „ženyE15“. Už tehdy jsem si ťukal na hlavu – u 4 může některé odradit cena – ta je ale u některých prodejců 2500 Kč – což je solidní – třeba třetí doporučovaný shop v naší recenzi.

   Dálkový ovladač stačí – pokud vás appka neoslovila, tak bych volil klidně klasickou 4. Rozdíl mezi třetí a čtvrtou generací je v tvaru (je více vystouplý, takže ne ideálně dosedne a trochu tlačí partnera při přírazech) a také vibracích – 4 má silnější pulzy a u ovládání zlepšili dosah.

 5. ahojte, jaky gel na silikonovy vibrator, prosim. a primo nejaky typ? jsem z toho mimo – idealne aby to slo i na cobru libre. Co gely Lona?

  • Zdravím,

   http://www.lascivni.cz/lubrikacni-gely-kategorie/ z těchto (důležité je si najít ty z podsekce Na vodní bázi) vám můžu doporučit – nejprodávanější LELO gel, Fleslight Fleshlube a Sasmar Classic, případně Factory Toyfluid.

   U lony záleží jaký typ – mám dojem, že některé jsou silikonové a ty by mohly poškodit povrch cobry.

 6. Zdravím,

  je jeste nejaka hracka ktera by stala za rec a mela vyuzitiv paru ??? Kromě WevibE 4? Ten máme a nemůžeme mu nic vytknout – fakt nic, což mě jako škarohlída štve 😀

 7. hledám co koupit, wevibe nebo tiani? Poradíte mi k letošním Vánocům? jaká je životnost baterie? mámdoma 2 a holt po nějaké době používání už nevydrží..

    • My máme 4 – nejdříve klasickou variantu a teď Plusko, které je novější asi od února 14 a stále drží výkon cca 2-2,5 hodiny – záleží na intenzitě. Zatím jsme tedy nepozorovali výraznější útlum energie.

     • Doporučil bych vám to samé – máme 2, Touch, Thrill, 4 a 4 plus versus Tiani a nepřesvědčila nás natolik, abychom měnili brand :)

  • Z čistě realistických vibrátorů vám můžu doporučit Classic Stim, Fun Factory Big Boss a Classic Larger.

  • Hezký den, funguje stejně jako ostatní lelo hračky – při nabíjení vibruje, ale je to značce nepohodlné, takže bychom vám to pro použití nedoporučovali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *