Někteří se rádi oddávají klasickému sexu v misionářské poloze, ale někteří chtějí více.

Nebo spíše jejich tělo je k tomu navádí. Fetišisté jsou závislí na určitých podnětech, které je vzrušují, či je dovedou přímo k orgasmu. Druhů fetišismu je velké množství a velký přehled najdete v tomto seznamu úchylek a fetishe. Jsou mezi nimi například „uctívači nohou“ (footfetiš) a mnoho dalších.

Původ všech fetišů?

Za zajímavost určitě stojí odbočka do odborné literatury, která říká, že slovíčko fetiš je původně označení pro kouzla a bůžky uctívanými západoafričany.

V současné době je slovíčko fetiš spojováno nejvíce se sexuálním fetišismem. Zde už se jedná o cílené zaměření na se sexem spjatý předmět, látkou, nebo partnerovu část těla.

Jak vzniká sexuální fetiš?

Zajímavostí je, že člověk se určitým fetišem díky svému předmětu touhy dochází k psychickému i fyzickému uspokojování. Je to pro něj jakýsi nástroj jak si dopomoci k orgasmu. Stejně tak je to ale i jaký si stimul, impuls či vzrušivý element, který mu dodá na sexuálním apetitu. Faktem ale je, že u každého člověka je to jinak a u každého jedince je ta míra opěvování předmětu jiná.

Takový to fetišista je jistým druhem sběratele. Předmět jeho zájmu jsou například kalhotky. Sbírá, popřípadě si oblíká a není tím nijak nebezpečný. A pokud případný partner má pro tuto libůstku pochopení, může být fetišista šťastným. Problém ovšem nastává, pokud vztah k objektu své touhy je natolik silný, že jej staví nad svého partnera.

Pokud mu je jeho vášeň přednější než vztah, je už na partnerovi jak se s tímto problémem vypořádá.

Jaká byla akce Prague Fetish Weekend 23? Fetiše na latex, kůži, výprasky, …

Jaké fetiše existují v kombinaci se sexem?

Nejznámější a s fetišismem nejvíce spojovaný fetiš jsou boty, velmi známým je i spodní prádlo jako kalhotky, podprsenky či punčošky. O čem už se ale méně mluví jsou třeba korzety a latex. Možná je to tím, že spousta žen má velmi ráda korzety a jiné sexy prádélko a tudíž je to považováno za normální a to i v případě, kdy se o fetiš skutečně jedná.

Nejedná se zde ale jen o věci, ale jak už jsem psala i o části těla. O krásná chodidla či vypracovaná lýtka, o bujnější poprsí, větší zadečky popřípadě celkově korpulentnější postava. Ano i to kilo navíc je velmi žádaným fetišem.

Všechny erotické úchylky a fetiše (abecední seznam)

Neustále vás překvapují zahraniční pojmy, které se týkají erotických úchylek a sexuálních fetišů? Sbíráme je pro vás v našem slovníčku erotických pojmů – ale měli jsme v něm více než 500 pojmů, takže se stal dost nepřehledným. Kvůli tomu máme i tento podseznam jevů, které se týkají jenom úchylek a různých fetišů. Mnohé jsou podivné či alarmující, ale jiné byste dokázali najít u většiny populace.

Filtr: Vše / BDSM / Erotické pomůcky / Materiály pomůcek / Pornografie / Prádlo / Sexuální praktiky / Sexualita / Úchylky a fetiše

Všechny druhy úchylek a fetišů

Když se fetiš nestává potěšením, ale spíše psychickou poruchou

Problém ale nastává tehdy, kdy fetišista bez svého předmětu touhy nedojde k uspokojení. Stává se nezbytným pro dosažení jeho touhy samotné a je pro něj problém bez fetiše dosáhnout nejen orgasmu, ale jakéhokoliv sexuálního aktu.

Budiž nám ale všem útěchou, že každý z nás je tak trochu fetišista. Přece všichni máme nějaké představy, jak by měl náš protějšek vypadat. Jestli větší poprsí, či menší. Někdo dává přednost dlouhým vlasům, a někdo blond hřívě.

Spolupracujeme: