Vztahy mohou nabývat různou podobu. Klasické monogamní uspořádání v rámci soužití muže a ženy (nebo jednoduše i dvojice stejného pohlaví) není jediným možným řešením. Řada lidí se dobrovolně rozhodne pro úplně jinou formu partnerství.

Co je to vlastně cuckolding

Jedním z takových alternativ může být i uspořádání, v němž muž dostává označení cuckold. Doslovným překladem tohoto anglického ekvivalentu může být český výraz „paroháč“, nicméně u tohoto vztahu nepramení vstup třetí osoby do vztahu z nevěry.

Partnerství tedy nezachází do fáze, kdy o tomto druhý z dvojice jednoduše neví.

Muž o sexuálních kontaktech své partnerky nejen ví, ale navíc se v této pozici ocitá dobrovolně. Z dobrovolného rozhodnutí pak vyvěrá i to, zda si muž sexuální styk se svou zákonitou partnerkou odepře zcela, eventuálně se chce nějakým způsobem na sexuálních hrátkách podílet.

Některé páry se omezují v intimním životě pouze na jednostranné orální praktiky.

Ve výjimečných případech muži nosí i pás cudnosti. Sám tedy zůstává bezvýhradně věrný.

Rozdělení rolí aneb kdo je to bull

Jedná se tak o formu fetiše. Typické je pro něj to, že se muž ocitá v submisivní pozici, kterou doprovází zneužívání a ponižování. Oproti tomu milenec získává roli nadřazenou, proto lze říci, že cuckolding má přesah i do BDSM. Pro její zvýraznění se tak někdy používá pro tuto osobu označení bull.

Žena se v takovém vztahovém uspořádání označuje jako hotwife, cuckquean.

Ne všichni se však rozhodnou tímto způsobem skutečně žít. Tato praktika vůbec nemusí doznat reálného naplnění a vše se může odehrávat pouze na bázi sexuálních fantazií.

Takzvaný kandaulismus navíc může nabývat i jiné podoby, kdy k samotnému sexuálnímu aktu s jinými partnery nedojde a ani to není cílem. Muž může partnerku pro vyvolání vlastního sexuálního vzrušení pouze prezentovat jiným mužům, případně „jen“ prezentuje její nahé fotografie.

V čem tkví kouzlo cuckoldingu

Úzce tato praktika souvisí s voyerstvím a exhibicionismem. Nejedná se však o žádnou mimořádnou úchylku, na níž by snad mohlo být cokoli znepokojivého. Kandaulismus, exhibicionismus i voyeurismus patří i podle odborníků mezi známé typy sexuálního chování.

Ač byla dosud řeč hlavně o mužích, obdobné rysy jsou podle expertů vlastní oběma pohlavím.

U žen však dominuje exhibicionistická složka, zatímco u mužů převažuje naplnění těchto fantazií v rámci voyerství.

Mezi muži jde tak především o cílené vybuzení žárlivosti a snahu porazit svého soka. To současně vzbouzí vášeň v původním vztahu. Navíc se jedná o prolomení určitého tabu, neboť sex je v naší společnosti stále zakotven jako aktivita především monogamní.

Zároveň je nutné si uvědomit, že milenec neboli bull původní vztah zásadně nerozvrací.

Účelem je oživení panujícího stereotypu. Všichni zúčastnění by tak do takového vztahu měli vstoupit nejen dobrovolně, ale i s předem vyjasněnými pravidly a nastíněným vzájemným očekáváním.

Spolupracujeme: