Jeden z nejerotičtějších součástí „intimního“ oděvu ženy, známý také pod archaicným pojmem „šněrovačka“. Korzet kombinuje funkci podprsenky a podvazkového pásu, nadzvedne prsa do lascivních tvarů a vytvaruje učebnicový ženský pas, ovšem na úkor nemoci se nadechnout…

Sexy korzety

Funkce korzetu byla hojně využívána především v 19. století, kdy byl v módě vosí pas a plastická chirurgie byla ještě na houbách, užíval se však jako součást běžného oděvu dne i u poddaných. Korzety se však utahovaly velmi natěsno a ženy tak často ve společnosti upadaly do mdlob.

S příchodem podprsenek, jaké známe dnes, se vytratila potřebnost korzetu, čím víc však je dnes vzácností, tím víc potěší především muže, korzet se dnes totiž řadí spíše do erotického prádla na významné chvilky, nalezenete jej však ve své konzervativní podobě i jako odhalenou vrchní součást společenských šatů.

Co se týče šněrování, pro svou náročnost a potřebu „posluhovačky“, se dnes od šněrování upustilo k obratnějším cvočkům a háčkům, které jsou umístěny vepředu uprostřed korzetu, takže si dnes korzet můžete obléci i bez cizí pomoci. Šněrování vzadu pak zůstává jen jako ozdoba.

Erotické korzety pro vzrušující hrátky

Ohledně korzetu v sexu, tak jeho využití najdeme v mnohých sexy kostýmcích (erotickém prádelku), případně jako součást výbavy domin pro BDSM hrátky. Zde své využití najdou i tzv. korzety pod prsa – stáhnou hrudník, ale nepřesahují přes ňadra.