Termín Hemomanie pochází z řečtiny a označuje posedlost krví a krvavými praktikami bez ohledu na to, zda je krev lidská nebo zvířecí. Tato obsese je často typická pro různé vrahy, z dřívějších dob je velice znám mýt o hraběnce Bathory, která údajně trpěla hemomanií a koupala se v krvi mladých panen.

Posedlost krví se může objevit v několika formách. Někteří mají rádi její chuť, jiní její pach, rádi se ji dotýkají nebo se jen rádi dívají, jak krev teče. Některé muže zase velice silně vzrušuje sex s menstruující ženou. Hemomanie se částečně pojí také s moderním vampirismem, kde se lidé stylizují do podoby upírů a pijí i krev. To však nesouvisí přímo se sexuální úchylkou, ale spíše s inspirací v popkulturách.

Spolu s hemomanií souvisí také Memománie. Tento termín pochází také z řečtiny a označuje sexuální náklonost k menstruujícím ženám. Memománie se objevuje jak u mužů, tak i u žen. Během menstruace je ženská děloha citlivější a díky tomu bývá i sex daleko intenzivnější. Mimo samotného sexu během menstruace některé osoby silně vzrušuje i orální sex nebo masturbace v tomto období.

Spolupracujeme: