To, že BLOG je webová aplikace obsahující příspěvky jednoho editora, ví asi každý. Ale víte, jak slovo vzniklo? Stažením anglických dvou slov „web log“, což můžeme do češtiny přeložit jako „webový záznam, zápisník“.

Termín „weblog“ byl údajně vytvořen jistým Jornem Bargerem v prosinci 1997. Nicméně se výraz zdál dlouhý, proto ho pro změnu jiný internetový mág Peter Merholz zkrátil na „blog“. Údajně v dubnu nebo květnu roku 1999 rozdělil slovo „weblog“ na frázi „we blog“ v navigační liště svého weblogu. A další zajímavostí je, že weblogger, zkráceně blogger, má českou ještě kratší podobu s jedním g – bloger. Ale dost mentorování.

Kapitoly

Rozverná liška, která ráda provokuje svým svázáním

V případě blogu jde o deník, deníček jednotlivce, někdy i firmy. Každý příspěvek je datovaný, navíc je možné připojit i komentář. Píše se o všem možném, jen v případě Rozverné Lišky se deníček hemží choulostivějšími tématy. Možná proto je řeč o sexblogerce. Teprve devatenáctiletá autorka pikantních popisů sexuálních zážitků se na schůzku dostavila s černým cylindrem na hlavě, oděna do černého kostýmu, s výrazně namalovanýma očima. Nálada ale černá nebyla. Naopak. Posuďte sami!

Jak jste se stala sexblogerkou?

Reagovala jsem na výzvu serveru lascero.cz, že se hledají sexblogeři. Já už píši dlouho, někdy od šesté třídy jsme měla vlastní blog. Blogování mě bavilo, potom jsem na chvíli přestala. Tahle výzva mi ale zaimponovala, protože sexualita je zajímavé téma. Řekla jsem si, že do toho bych mohla jít, to by mi určitě šlo. A navíc jsem uvítala i to, že to můžu propojit s tím, co dělám, což je focení.

Cože, vy pracujete jako fotografka?

Ne, naopak, jako modelka.

A čím se jinak živíte?

Studovala jsem grafický design, bohužel to nedopadlo úplně slavně. Stálé zaměstnání nemám, chodím po brigádách, abych právě stíhala moje koníčky.

Sex je poněkud lechtivé téma. Nebojíte se, že ta přílišná otevřenost se vám vymstí?

Upřímně řečeno, záleží, kde se člověk pohybuje. A já se pohybuji v komunitě přátel, kteří jsou dost otevření. Přivykám si.

Které téma vás poslední dobou nejvíce zaujalo?

Nevím, jestli se dá říct, že zaujalo, všímám si však, že nejpopulárnější téma sex blogů je všechno kolem domin. V poslední době jde o nejvíce probírané téma. Ale rozumím tomu. Když je poptávka, je i nabídka…

Proč jste si zvolila přezdívku Rozverná liška?

Protože mám slabost pro lišky. Jednoho dne jsem si pořídila anální kolík s liščím ocasem a strašně mě to s ním začalo bavit. Tak jsem si řekla, no, ty lišky budou asi moje vášeň, navíc mám ráda kožešiny.

A jaká je spokojenost s kolíkem?

Báječná. Sháněla jsem ho pár měsíců. A nechtěla jsem ledajaký, ale s tím liščím ocasem! Odmítala jsem jakoukoli umělotinu. Další problém byl materiál kolíku. Nechtěla jsem plast! A ani guma a silikon se mi zrovna nezamlouvaly. Když v tom jsem narazila na něco, co mě zaujalo. Byl dokonalý! Tak hebký (jakožto většina kožešin z lišky) a chladný! Začala jsem se k němu lísat. Až ujetá jsem si přišla. Ale nevadí, zkrátka kožešině neodolám. A to nebylo vše. Celá jsem se chvěla! A po chvíli i tekla.

Bylo mi jasné, že ocásek se stane mým výborným sexuálním partnerem. Nejen ve chvílích masturbace, ale i samotného sexu! Taky že ano, k sexu je skvělý. Partneři si pochvalují, že vagína se pak stáhne a tedy těsněji obepíná penis. Což jim samozřejmě vyhovuje. Někteří si s ním rádi hrají. Dráždí mě tím, že jej vsouvají a vysouvají. Díky jeho tvaru je to dost jiný pocit, než když jde o klasický anální sex.

První příspěvek blogu jste tedy věnovala používání análnímu kolíku. Překvapil mě barvitý popis nejen technického provedení, ale hlavně dokumentování pocitů, které jste prožívala. Kde jste vzala dar psát?

Abych pravdu řekla, do čtvrté třídy jsem nesnášela čtení a psaní, takže jsem měla špatnou češtinu. Naštěstí se našly učitelky, které mě naučily psát slohovky.

Jak jste se dostala k shibari?

Dostal mě k tomu můj první fotograf. Měla jsem fotit nějaké prádlo. Znáte to, byla jsem holka, co potřebuje peníze narychlo. No a došlo to tak daleko, že jsem skončila svázaná a zavěšená na stropě. Tehdy jsem poznala, že je to zajímavé, ale že to bolí…

Co to je vlastně za techniku?

Je to jedna z technik svazování, v BDSM patří pod bondáž, jinak řečeno, jde o japonskou techniku bondáže. Ale v případě shibari jde více o umění. Není to o tom vzít kus provazu a někoho svázat. Vazač i svazovaný musí mít z toho potěšení. Kvalitní shibari má být uměním z vícero stran, nejen při samotném svazování, ale i při přípravě, při použití provazů. Provaz nemůže být například tenký, aby se nezařezával do kůže. Lépe je používat ten z bavlny, protože je měkký a kůži nepopálí. Samozřejmě jsou i tací, kteří dávají přednost materiálu z juty, případně z konopí. Ale pro svazovaného to může být nepříjemné, bolestivé…

Existují nějaké exhibice, workshopy?

Existují. Já sama jsem se dostala například na akci Rope Spirit, která je na shibari zaměřena a je to v podobě divadla, což se mi strašně zalíbilo. Pořádá se dvakrát ročně. Představují se tam nejen techniky shibari, nejen klasické bondáže, ale i ty původní japonské, které se používaly na odzbrojení. Další akce by se měla konat 17. června v pražském P. M. Klubu.

Takže jste se takzvaně našla?

Dalo by se to tak popsat, jen s jednou změnou. Dostala jsem se do fáze, kdy nebyl a není nikdo, kdo by mě vázal. Tak jsem se začala vázat sama. S čímž teď experimentuji.

Kde vás fotograf vašich nejnovějších snímků objevil?

Čistě mě oslovil. Jen tak z ničeho nic… Chvíli jsem přemýšlela, jak na mě přišel. Pak jsem zjistila, že to bylo zapříčiněno mým komentováním jiných blogů. Hodně ráda čtu na internetu, a když na mě nějaký článek zapůsobí, nebojím se něco připsat. A v případě blogu fotografa Petra Jedináka to mělo kladný ohlas.

Takže stačilo domluvit termín…

Tak nějak. Jeho byt mě uchvátil vystavenými fotografiemi. A Petr? Je to strašně pohodový člověk. Rozmlouvali jsme o všem možném i o mé zálibě – self shibari. Říkal, že se tohle moc nevidí, proto polovina focení byla věnována právě tomu. Vedle svazování přišla žádost, zda zvládnu i závěs. Nikdy dřív jsem se sama nezavěšovala, tak to byla velká výzva. A realita? Uchvátilo mě to, vážně.

Ale u zavěšování nezůstalo…

Ano, taky jsem se pokoušela nafotit orgasmus. Nejdříve s pomocí vlastní masturbace, potom s mým milovaným kolíkem – liškou.

Vraťme se ještě k BDSM. Jsou další techniky, které upřednostňujete?

Ne. Další už nejsou. Přesto miluji objevování různých věcí. Kdo mi co může nabídnout, tak to zkusím. Jsem člověk, který se ničemu novému nebrání.

V rámci blogu popisujete zkušenost s masážní hlavicí, takže ráda nakupujete v sex shopech?

Sex shopy mi učarovaly, zejména ten pestrý výběr erotických pomůcek, ale raději čtu recenze. A protože je ráda čtu, baví mě je vytvářet, když mám ty možnosti.

V dalších příspěvcích popisujete sex v autě, focení aktů samotných nebo v doprovodu subíka, dále přibližujete účast na swingers party, rozebíráte kvalitu erotických společenských her. To byste se mohla uživit jako recenzentka… Co říkáte?

To nemám tušení. Neumím si představit, že by mi za to někdo platil. Není problém se dostat k nějaké věci zdarma, případně na nějakou akci bez vstupného, protože se člověk seznamuje se spoustou zajímavých lidí, kteří vám pomohou…

Existuje mnoho online shopů, které nabízejí nepřeberné modely různých pomůcek. Zákazník se v tom už kolikrát hůře orientuje. A právě recenze by mohly pomoci při výběru. Jako je tomu třeba u známých srovnávačů heureka.cz či zbozi.cz.

V rámci blogu se k něčemu podobného taky dostanu. Časem bych měla obdržet další druh masážní hlavice, takže už bude co srovnávat.

Jak reaguje na vaše záliby okolí?

Vědí to všichni, co se nebojí zeptat, jak já tvrdím. Nemám problém přiznat cokoliv. Ale je zábavné, že moji kamarádi se snaží vyděsit rodiče tím, že znají holku, co takhle píše a nechá se fotit nahá. A ti rodiče většinou reagují slovy: „No a co, tak má koníčka. Dokud do toho nezatáhne tebe, tak je nám to jedno.“ Vždycky se začnu smát, protože většina těch lidí, co tohle řekne, by naopak chtěla se mnou chodit, užít si…

Příspěvky mají statické provedení, text prokládaný fotografiemi, které jsou realizovány fotografy, případně s vlastní pomocí. Co videorecenze? Nebála byste se něčeho takového. Zvláště v době serverů youtube.com či stream.cz, kde je vidět živý návod na kdeco?

Asi bych nebyla proti. Ale foťák s videem je přeci jen mimo můj dosah. To je pěkně drahá záležitost.

Uměla byste poradit kamarádkám v případě sexuálního problému?

Nejenže za mnou chodí, ale posílají i emaily. Ráda si s nimi píši, protože mě to baví a vím, že jim mám co sdělit díky svým zkušenostem. A je to milé, když se někdo ozve, nebo jak se dnes moderně uvádí – když je zpětná vazba.

Jak jste oslavila 14. březen, což je mezinárodní den nazvaný Steak and Blowjob Day, kdy partnerka udělá milému pořádný steak a pak provede felaci?

Upřímně musím přiznat, že vůbec nevím, že takový den existuje.

Takže nevíte ani o takových svátcích, jako je mezinárodní den spodního prádla, mezinárodní den bez kalhotek a mezinárodní den orgasmu?

Nevím, ale je to velmi inspirativní. A když mě někdo z přátel náhodou osloví, nebudu se bránit podobné oslavě.

Jaký je obecně vás názor na používání erotických pomůcek?

Určitě kladný. Je s nimi hodně zábavy, hlavně když se člověk nebojí být kreativní. Neměli by se toho lidi bát.

Vzpomenete si na netradiční místo provozování sexu?

Trochu vás překvapím, mě už nic netradiční nepřipadá.

Co říkáte na novou profesi sexuální asistentka postižených?

Moc jsem o tom neslyšela. Jen jsem cosi na tohle téma zahlédla ve filmu Nedotknutelní. Tam se něco podobného provádělo s pomocí masírování ušních lalůčků u ochrnutého člověka, který došel k orgasmu. Jinak si myslím, že od těch asistentek je to krásné, že mají dar se věnovat téhle činnosti. Vlastně provádějí dobrý skutek.

Říká se, že každý je tak trochu gay, že i hetero mužům se líbí anální hrátky. Co vy na to?

To je rozhodně pravda. Mám s tím zkušenosti. Ale abych pravdu řekla, já bych to nepovažovala za gay záležitost. Na tom není nic špatného objevit další příjemné činnosti pro tělo.

Co si myslíte o swingers klubech?

Proti jejich činnosti nic nemám. Je to promyšlené. Členové klubu se mezi sebou znají, jsou navíc prověření. Mohou si tak lépe důvěřovat. Bohužel, mám i negativní zkušenost z jedné podobné party, kde tomu tak nebylo. Byla jsem nucena být odtažitější a tím pádem jsem si to tolik neužila.

Máte partnera?

Teď ne.

A když náhodou máte, jakým prádlem byste ho dovedla vyrajcovat?

Prádlem určitě ne. Pohybuji se ve společnosti přátel, s nimiž udržuji pravidelný sexuální kontakt, a vím, že na každého platí něco jiného. Stačí třeba vědět jak na člověka sáhnout, aby se člověk nažhavil…

V opačném případě? Co rozvášní vás na partnerovi?

Musí to být pro toho partnera něco typického. Třeba když pracuje v kanceláři, líbí se mi při sexu, když na něm vlaje služební košile… U jiného se mi líbí, když je nahý a má na sobě jen ponožky. Mně stačí jeho lísání se, jakoby ke mně přišla kočka, to miluji. To si strašně užívám.

Tomu moc nerozumím. Můžete mi to blíže osvětlit?

Stačí, když partner přijde zezadu a začne se o vás jemně otírat. Ale nenápadně – pomalu a jemně. Jiný člověk by se třeba oklepal, šel by mu mráz po zádech. Ale mě to přivádí do tranzu…

Co si myslíte o výroku doktora Plzáka, že sex je osmdesát procent úspěchu manželství?

Určitě to platí. Bez toho sexu to nejde. Když někdo tvrdí, že jo, tak já to ale odmítám. Vždycky tam bude nějaká touha, která bude nenahraditelná.

Zkušenosti s trojkou, holkou?

Trojku jsem zažila, jinak jsem chodila s několika ženami. I když se těch žen v poslední době víc bojím.

Říkáte chodila? To znamená, že jste například sdílela společnou domácnost s lesbičkou?

Ano.

Takže se dá říct, že jste bisexuální?

Ano, tak se to dá říct. Ale taky jsem slyšela názor, že to jednou přejde. Zatím se tak nestalo. Zatím se neumím přiklonit k heterosexuální, či homosexuální straně. Mně připadá, že být bisexuální je dnes in.

Umíte si poradit s rozbitou erotickou pomůckou? Nebo dovedete vyměnit jen baterie?

Jak s kterou. U některých to jde, u složitějších spíše ne. Když je člověk chytrý, má doma nějaký manuál a jede podle něj, nebo si umí radu vyhledat na internetu.

A co se týče vynalézavosti. Umíte si narychlo vyrobit nějakou pomůcku, není-li zrovna ta ze sex shopu po ruce?

Což o to, vytvořit bych to uměla, ale používat asi ne, protože to nebývá hygienické. Bojím se infekce. A taky si říkám, že se umím obejít i bez toho. Mám přece bujnou fantazii a šikovné prsty…

Jakým příspěvkem hodláte v nejbližší době obohatit váš blog?

Témat je dost. Ráda bych psala o kamarádovi fotografovi, který připravuje výstavu. Její pracovní název zní Sešité vagíny. Sešité různými ozdobami v podobě piercingu.

Toužíte-li Rozvernou Lišku poznat lépe, mrkněte na její blog www.rozvernaliska.cz. Možná právě po jeho prostudování dostanete chuť na sepisování podobného sex deníku. Server www.lascero.cz vám dokáže nabídnout doménu, hosting a redakční systém. Jde o anonymní projekt, nemusíte se tedy obávat prozrazení vašeho jména.

Chcete-li navíc testovat erotické hračky pro dospělé, i to není žádný problém. Rádi je poskytneme k vypracování recenze. Váš blog získá velkou čtenářskou obec díky čtyřem serverům a pěti sociálním sítím. Můžete se těšit i na volné vstupné na různé erotické aktivity v podobě trhů, festivalů a výstav.

Přiložené fotografie jsou pořízené Petrem Jedinákem (http://www.jedinak.cz) [no_toc]

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

Zajimave nazory. Ta holka vi, o cem mluvi. Prijemne se to cte. Existuje varianta sexblogu pro muze? Rad bych prispel.

Zdravím,

ano, je možné mít i mužský sexblog – ničemu to nevadí a naopak to vítáme. Více na https://www.lascero.cz/sexblogeri.

Spolupracujeme: