Moderní svět je zahlcen technologiemi. Mnoho lidí se nedokáže odpojit, jsou neustále on-line a nedokážou odpočívat. Přes výše zmíněná negativa však internet vnesl do našich životů neskutečné možnosti. Lidé se mohou propojovat ze všech koutů světa. Pár kliknutí a můžete si povídat s neznámým člověkem na jiném světadílu. V dnešní době je velkým tématem pocit samoty. Internetové seznamky nabízejí možnost, jak najít spřízněnou duši, ať již kamaráda nebo životního partnera.

Webové seznamky zvyšují efektivitu

Zvažujete, zda využít služeb webových seznamek? Platit jim poplatky? Sdělovat osobní údaje? Dřív se přece také lidé seznamovali. Dát si inzerát na některou ze stránek k tomu určených přece zvládnete sami. Proč tedy vůbec využívat služeb seznamky? Ušetříte čas a zvýšíte efektivitu.

Seznamky používají propracované metody, jak zjistit o svých klientech co nejvíce informací.

Tyto informace pak zpracovávají pomocí vědecky sestavených dotazníků. Solidní seznamka vás zbaví nutnosti procházet desítky, stovky nebo tisíce profilů a nabídne vám vhodné partnery na základě společného pohledu na svět.

Tabulka internetových seznamek v ČR

 JménoCena (roční)KladyZáporyRecenzeDetail
EliteDate.czElite Date1 800 Kč- Mobilní aplikace
- Ruční ověřování
- Metoda seznámení na vědeckých základech
- Dražší členství
- Zprávy jen v placené licenci
Recenze
eDarlingeDarling2 988 Kč- Mobilní aplikace
- Ruční ověřování profilů
- Vědecky založené seznamování
- Dražší členství
- Pro většinu funkcí je potřeba placená licence
Recenze
Seznamte.seSeznamte.se2 699 Kč- Týdenní členství
- Seznamování na vědecké metodě
- Aplikace do mobilu
- Odlišné ceny dle druhu placení za profil
- Písemná výpověď platby profilu
Recenze
Badoo.czBadoo1 350 Kč- Většina funkční v bezplatné verzi
- Velký počet uživatelů
- Mobilní aplikace pro iOS i Android
- Větší počet falešných profilů
- Primárně jde o sociální síť
Recenze
Štěstí.czŠtěstí.cz89 Kč- Nízká cena členství
- Plně česká služba
- Většina funkční bezplatně
- Mobilní aplikace jen pro Android
- Menší počet uživatelů
- Nemá ruční schvalování uživatelů
Recenze
BDSMsrazy.czBDSMsrazy.cz8 070 Kč- Specializace na BDSM komunitu
- Ruční schvalování fotografií
- Nemá mobilní aplikace
- Náročnější výpověď placeného profilu
- Menší počet aktivních uživatelů
- Drahé členství
Recenze
Tinder aplikaceTinder2 150 Kč- Velmi rozšířená aplikace
- Intuitivní rozhraní
- Celosvětová působnost
- Podpora formou automatických odpovědí
- Zahraniční služba
- Jen formou aplikace
Recenze
Lidé.czLidé.czZadarmo- Česká služba
- Mobilní aplikace pro iOS i Android
- Všechny funkce bezplatné
- Méně moderní aplikace
- Neaktivní profily
- Méně přehledné rozhraní
- Primárně jde o sociální síť
Recenze
GrindrGrindr6 978 Kč- Mobilní aplikace pro iOS i Android
- Použitelné i v podobě webové služby
- Zaměření na sexuální menšiny
- Jen v cizích jazycích
- Ochrana osobních údajů
- Zahraniční služba
- Drahé členství
Recenze
be2be24 788 Kč- Vysoký počet uživatelů
- Celosvětová působnost
- Vědecký analytický model seznamování
- Náročnější zrušení profilu
- Drahé členství
- Horší pověst
- Méně funkcí bez placení
Recenze
Academic SinglesAcademic Singles4 788 Kč- Bezplatná registrace
- Vyšší počet aktivních uživatelů


- Ideální poměr mužů a žen
- Všechny funkce až v placených profilech
- Bez ruční kontroly fotek
- Automatické obnovení placeného profilu
- Drahé členství
Recenze
Hledám sponzoraHledámsponzora.czDívky zdarma / sponzoři 14 400 Kč- Zaměření na cílovou skupinu
- Snaha o bezpečnost
- Zdarma nebo příznivé ceny
- Neprofesionální vzhled webu
- Registrace otevřená pro každého
- Nedostupnost mobilních aplikací
- Chybí anglická verze
Recenze

Brzy zařadíme do našeho porovnání i seznamky Yellobar, Jiskření.cz, Seznamka.cz, Rande.cz, Tvojerande.cz, Nakluky.cz, Seznamit.cz, C-Date, Rich Meet Beautiful, Victoria Milan, Singles50 a další „casual/vztahové“ portály.

Seznámení skrze webové seznamky je uživatelsky příznivé

Nemusíte se bát zavalení formulářů a přehnané administrativy. Na seznamce si obvykle vyplníte profil s povinnými údaji a údaji dobrovolnými, které se rozhodnete o sobě sdělit. Čím více informací sdělíte, tím větší manipulační prostor při výběru vhodných protějšků seznamce poskytnete. Odměnou vám budou přesnější výsledky. Při registraci si přečtete a odsouhlasíte podmínky užívání, zaplatíte případný poplatek a čekáte na nabídky.

Výběr seznamky je alfou a omegou seznamovacího procesu

Jak tedy najít tu správnou seznamku právě pro vás? Dbejte na doporučení. Pokud znáte ve svém okolí někoho, o kom víte, že využil služeb seznamky, ptejte se na jeho názor. Doporučení od člověka, kterému důvěřujete, je nad všechny reklamy světa.

Pokud nikoho takového v okolí nemáte, zkuste si najít na internetu recenze, reference, uživatelské zkušenosti. Pátrejte hlavně po těch špatných. Pokud jich najdete moc, seznamka zřejmě příliš kvalitní nebude. Na druhou stranu, pokud nenajdete žádnou negativní zkušenost, je to podezřelé. Možná seznamka negativní reference odstraňuje, což její důvěryhodnost značně snižuje.

Výběrem placené seznamky si platíte profesionály

Placená, nebo zdarma? To je časté téma při výběru seznamky. Uvědomte si však, že kvalitní seznamka vyžaduje péči provozovatele, odborné znalosti, zákaznickou podporu, tým lidí zpracovávající registrační údaje uživatelů a komunikující s klienty.

To všechno zabere spoustu času. Pokud někdo provozuje seznamku jen jako vedlejší činnost, třeba pro radost, zákonitě se tomu nemůže věnovat tolik, jako tým placených profesionálů. I seznamka může mít samozřejmě příjem z reklam či jiných internetových aktivit, a tím pádem poskytovat kvalitní služby zdarma.

Pokud si však zvolíte placenou verzi, získáváte smluvně zakotvené záruky, jako je třeba minimální počet kontaktů, které vám seznamka předá. Zvažte tedy, jak moc se vyplatí šetřit při hledání životního partnera.

Zkušenosti uživatelů kriticky zhodnoťte

Při výběru seznamky jsou zkušenosti uživatelů velmi dobrým vodítkem. Jsou však hodnocení a hodnocení. Snad každý se již na internetu setkal s hodnocením, kdy rozjásaný zákazník přímo no webových stránkách dané firmy září spokojeností a vychvaluje produkt až do nebes.

Tyto zkušenosti mají hodnotu spíše komerční prezentace. O něco vyšší výpovědní hodnotu má hodnocení uživatelů, které je přístupné na stránkách dané firmy, ale firma do něj nijak nezasahuje.

Zákazníci, kteří cítí potřebu firmu ohodnotit, tak učiní zcela nezávisle. Pokud se v hodnocení objevují i některá negativní, je to úplně v pořádku.

Pokud jsou hodnocení pouze pozitivní, je možné, že si je firma píše sama z falešných profilů anebo na stránce panuje cenzura v podobě promazávání kritiků.

Samé kladné ohlasy by každopádně měly vzbudit podezření, protože nikdo se nezavděčí všem. Aby bylo možné hodnocení považovat za důvěryhodné a autentické, určité procento rýpalů a nespokojenců je žádoucí.

Pro získání hodnocení je vhodný způsob zadat název firmy do vyhledáváče anebo zkusit projít skupiny na sociálních sítích, kde se uživatelé vyjadřují velmi rádi a často velmi květnatě.

Lovte ve správných vodách

Při výběru seznamky je důležitým faktorem ujasnit si, jaký typ vztahu vlastně hledáte. Existuje velké množství různě zaměřených seznamek. Hledáte vážný vztah nebo nezávazný sexuální zážitek? Chcete partnera na turistiku? Hledáte seznamku pro zadané? Nebo čistě pro zkušené seniory? Případně je pro vás vhodná křesťanská varianta internetového seznamování?

Chováte jedovaté hady a toužíte svůj koníček sdílet s partnerem? Jste osoba pokročilejšího věku a chcete prožít podzim života ve dvou? Patříte k jinak sexuálně orientovaným menšinám? Hledáte partnera jako otce svých budoucích dětí?

Plánujete se stěhovat za láskou do zahraničí? Je pro vás důležité vzdělání partnera? Na tyto a mnoho dalších otázek si předem a poctivě ujasněte odpovědi. Upřímnost a syrovost v odpovědích vám umožní vybrat seznamku, kde se s největší pravděpodobností vyskytuje i váš vysněný protějšek.

A co čistě erotické seznamky?

Ano, i ty na českém trhu působí a jsou zaměřené ani ne na samotné seznámení či vyloženě vztah, ale jen na erotická dobrodružství. Těmto seznamkám se také budeme více věnovat do hloubky v našich porovnáních a recenzích, ale jsou v řadě až po těch typicky „vztahových“ seznamovacích portálech.

Mezi ty ryze sexuální portály patří především Amatéři.cz, Erotickykontakt.cz, Seznamka69.cz, Agama-seznamka.cz, ProfiBdsm.cz Flirtkontakt.cz, Sally.cz, a mnohé další…

Při hodnocení seznamek berte v úvahu několik hledisek:

1) Tradice naznačuje kvalitu

Mohlo by se zdát, že on-line svět je rychlý a zabývat se tradicí v kontextu internetu postrádá smysl. Ale není to pravda. Firma prověřená dlouhou tradicí už musela prokázat nějaké kvality, aby se udržela. K zavedené firmě také mnohem lépe seženete recenze spokojených i zklamaných klientů.

2) Seriozní seznamka chrání vaše údaje

Kromě ochrany osobních údajů vyplývajících ze zákona se soustřeďte, jaké údaje na vás seznamka sdělí potenciálním partnerům. Prozkoumejte možnost ovlivnit, které údaje budou všeobecně přístupné a které až po nějaké formě ověření uživatele. Berte v úvahu, jak silné je zabezpečení přístupu k údajům pomocí hesel a dalších bezpečnostních prvků.

3) Chcete zůstat doma nebo žít v zahraničí

Některé seznamky působí pouze lokálně, jiné mají pobočky i v zahraničí. Pokud tedy toužíte po partnerovi cizinci a zvládnete jazyk na takové úrovni, abyste se domluvili, nic vám nebrání nechat si najít partnera v cizině. Na druhou stranu, pokud jste si jisti, že rodnou vísku nikdy neopustíte, nalezení vhodného partnera v Jihoafrické republice vás asi úplně nepotěší.

4) Jednoduchost uživatelé ocení

Sebelepší seznamka může uživatele odradit, pokud je nucen prokousávat se množstvím informací. Pro většinu klientů je důležitá přehlednost, srozumitelnost a jednoduché ovládání. Povedený design je milým bonusem, ale většinou to není hlavní kritérium při výběru.

5) Celková komunikace o firmě hodně prozradí

Dbejte na celkový dojem seznamky při komunikaci s vámi. Jsou milí, vstřícní? Nebo spíše budí dojem, že je obtěžujete? Mají zákaznickou podporu na telefonu? Komunikují přes internet? Je možnost získat reference od bývalých klientů? Dejte na svou intuici. Pokud vám komunikace není příjemná, najděte si raději jinou seznamku.

On-line se seznamujte hlavně bezpečně

Vybrali jste si seznamku, zvládli jste registraci a obdrželi první nabídky. Co dál? Pokud se chcete s nějakým nápadníkem setkat, není důvod osobní kontakt příliš odkládat. Dbejte však na zásady bezpečnosti. Informujte své blízké, kam jdete, vyberte si veřejné místo.

Při komunikaci myslete na to, že je to pro vás neznámý člověk. Nepůjčujte peníze, nevěřte srdceryvným historkám. Neposílejte své choulostivé fotky, nesvěřujte důvěrnosti. Uvědomte si, že nevíte, kdo sedí u obrazovky na druhém konci připojení.

Výčet seznamek, které fungují a základní info k nim:

eDarling – recenze

Seznamka eDarling má pobočky v 19 zemích. Zakládá si na pečlivém přístupu a podrobném osobnostním testu, na jehož základě vám doporučí vhodné partnery. Poměrně příjemná je zde i možnost nastavení soukromí a pečlivá ochrana osobních údajů.

Klady

Zápory

Mobilní aplikace Dražší členství
Ruční ověřování uživatelských profilů Pro většinu funkcí je potřeba placené členství
Vědecky založené seznamování
Garance počtu seznámení
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

ELITEdate – recenze

Seznamka ELITEdate se prezentuje jako vhodná pro lidi hledající vztah. Zakládá si na stoprocentní kontrole všech uživatelských profilů. Za všemi profily by tak měli být reální lidé.

Klady

Zápory

Ruční ověřování Dražší členství
Mobilní aplikace Zprávy jen v placené licenci
Metoda seznámení na vědeckých základech
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Badoo – recenze

Badoo není klasická seznamka. Jedná se o seznamovací sociální síť. Uživatelé se registrují, vytvoří si profil, zadají různá kritéria pro filtrování ostatních profilů. Partnera si vyhledávají samostatně, s technickou podporou od týmu Badoo.

Klady

Zápory

Většina funkční v bezplatné verzi Větší počet falešných profilů
Velký počet uživatelů Primárně jde o sociální síť
Mobilní aplikace pro iOS i Android
Celosvětová působnost
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Štestí.cz – recenze

Na této seznamce si vytváříte profil a hledáte si samostatně partnery pomocí filtrů. Nejsou zde používány vědecké dotazníkové metody, nalezení partnera je ponecháno na štěstí. Provozovatel stránek si zakládá na ověřování profilů pomocí e-mailu a sms, čímž se výrazně snižuje počet falešných profilů.

Klady

Zápory

Nízká cena členství Mobilní aplikace jen pro Android
Plně česká služba Menší počet uživatelů
Většina funkční bezplatně Nemá ruční schvalování uživatelů
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Seznamte.se – recenze

Tato seznamka se prezentuje jako určena pro vážné vztahy. Využívá vědecký dotazník k vyhledávání vhodného protějšku. Seznamte. Se si zakládá na neustálé inovaci a zároveň jednoduchosti a uživatelské přívětivosti.

Klady

Zápory

Týdenní členství Odlišné ceny dle druhu placení za profil
Seznamování na vědecké metodě Písemná výpověď pro zrušení platby profilu
Aplikace do mobilu
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Bdsmsrazy.cz – recenze

Jak již název napovídá, tato seznamka je určena pro komunitu vyznávající bdsm praktiky. Můžete zde hledat protějšek na bdsm hrátky, ale i vážné seznámení pro život.

Klady

Zápory

Specializace na BDSM komunitu Nemá mobilní aplikace
Ruční schvalování fotografií Náročnější výpověď placeného profilu
Menší počet aktivních uživatelů
Drahé členství
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Tinder – recenze

Spíše, než seznamka je Tinder mobilní aplikace určená k seznamování. Při výběru vhodného protějšku se vychází z geografické polohy. Kromě partnerských vztahů ji můžete využívat i k navazování různých kontaktů.

Klady

Zápory

Velmi rozšířená aplikace Podpora/support formou automatických odpovědí
Intuitivní rozhraní Zahraniční služba
Celosvětová působnost Jen formou aplikace
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Lide.cz – recenze

Jedná se o součást webových stránek od seznam.cz. Uživatelé si zde zakládají profily, mohou prohlížet profily ostatních a samostatně si je filtrovat. Služba nabízí i chat, kde se uživatelé mohou spolu bavit a domlouvat.

Klady

Zápory

Česká služba Méně moderní aplikace
Mobilní aplikace pro iOS i Android Neaktivní profily
Všechny funkce bezplatné Méně přehledné rozhraní
Primárně jde o sociální síť
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Grindr – recenze

Grindr je aplikace pro seznamování, vychází z geografické polohy. Je určena pro jinak orientované sexuální menšiny, kterým umožní najít spřízněnou duši v blízkém okolí.

Klady

Zápory

Mobilní aplikace pro iOS i Android Jen v cizích jazycích
Použitelné i v podobě webové služby Ochrana osobních údajů
Zaměření na sexuální menšiny Zahraniční služba
Drahé členství
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

be2 – recenze

Seznamka Be2 je určena pro zájemce o vážné seznámení. Má pobočku v České republice i v zahraničí. Mezi přibližně třiceti miliony registrovaných uživatelů si jistě najdete vhodný protějšek pro harmonický život ve dvou.

Klady

Zápory

Vysoký počet uživatelů Náročnější zrušení profilu
Celosvětová působnost Drahé členství
Vědecký analytický model seznamování Horší pověst
Méně funkcí bez placení
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Academic Singles – recenze

Seznamka Academic Singles je určena pro osoby s určitým stupněm akademického vzdělání. Výhodou je odpadnutí nutnosti filtrovat uchazeče podle dosaženého vzdělání. Pokud je tedy stupeň vzdělání partnera pro někoho prioritou, Academic Singles mu poskytne výhodné odfiltrování nevhodných uchazečů.

Klady

Zápory

Bezplatná registrace Všechny funkce až v placených profilech
Vyšší počet aktivních uživatelů Bez ruční kontroly fotek
Ideální poměr mužů a žen Automatické obnovení placeného profilu
Drahé členství
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Chybí nám nějaké důležité seznamky?

Napište nám do redakce, ať je otestujeme na vlastní kůži a můžeme vám přinést další objektivní recenze a porovnání těchto moderních obdob domlouvaček rande-vouz.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 3 názory

Dobrý den, chci se zeptat –
Bdsmsrazy.cz je opravdu reálná seznamka se skutečnými lidmi? Vy znáte někoho kdo tam reálně je, kdo se tam seznámil? Jako Amateri.cz funguji a ty zde neuvádíte. Moc divné.

Děkuji za odpověď

Hezký den, děkujeme za dotaz. Bdsm srazy testovala za naši redakci Martina (neboli já Petr konkrétně nemohu předat osobní zkušenost s konkrétním člověkem) a její zkušenost je zde – Amatéry máme samozřejmě už delší dobu otestované, jejich výsledek je zde.

Dobrý den,

CHTĚL BYCH UPOZORNIT NA FALEŠNOU SEZNAMKU. JEDNÁ SE UTAJENYPOMER.COM. POZOR!POZOR! VUBEC TAM NELEZTE. NIKAM TO NEVEDE. JEN Z VÁS BUDOU TAHAT PENÍZE.

Hezký den, děkujeme za upozornění – příště jen to zkuste bez toho zapnutého caps-locku.

Dobrý večer, chtěl bych požádat o otestování seznamky sexy schůzky. Nikde jsem nenašel recenze na tuhle seznamku. Děkuji.

Hezký den, děkujeme za tip, ale nepodařilo se nám bohužel o ní prozatím získat dostatek informací, aby to vystačilo byť na rešerši, natož na plnohodnotnou uživatelskou recenzi. Ale děkujeme za nasměrování.

Spolupracujeme: