Láká vás představa mít vlastního otroka? Nebo naopak toužíte někomu sloužit? Vzrušuje vás ponižování a bolest? Chcete si vyzkoušet naprostou bezmoc? Žijete běžným partnerským životem, ale rádi byste prožili něco netradičního? Hledáte nové praktiky, které by váš vztah oživily a posunuly? Pro splnění vašich snů je tu seznamka profiBDSM.

ProfiBDSM nabízí služby i produkty

Seznamka profiBDSM původně vznikla za účelem přehledné databáze domin nabízejících své služby v této oblasti. Profily si zde mohly udělat profesionální dominy i dominy věnující se BDSM praktikám ve volném čase. Pro ostatní zájemce je seznamka místem, kde pomocí podrobného dotazníku a doplňujících komentářů mohou prezentovat, co hledají nebo nabízejí.

ProfiBDSM slouží k profi i hobby prezentaci

Seznamka profiBDSM je určena všem dospělým zájemcům. Kromě profesionálek v oboru slouží web uživatelům BDSM zaměření k navázání kontaktů, hledání partnerů, výměně zkušeností, sdílení rad a nápadů. Seznamka je určena začátečníkům i pokročilým, homo i heterosexuálům.

Uživatel může seznamku využívat i jako host bez nutnosti registrace.

Nejdůležitějšími podmínkami kromě plnoletosti je slušné chování a zákaz inzerátů zřetelně nabízejících sex. Nosnou myšlenkou seznamky je neredukovat BDSM na pouhý sexuální akt, ale propojovat komunitu vyznávající tento životní styl.

Registrace není povinná

Pokud se rozhodnete pro jednorázové využití, nechcete sdělovat své osobní údaje nebo zkrátka z jiných důvodů odmítáte registraci, nabízí se možnost zveřejnit inzerát jako host. U hostů je viditelný e-mail, ale telefonní číslo a další způsoby kontaktování zveřejnit nelze.

V případě, že se vám seznamka zalíbí nebo nabízíte služby, u kterých se předpokládá opakované využívání, vyplatí se provést registraci a vytvořit si profil. Na výběr je placená i neplacená verze.

Placená verze nabízí bohatší možnosti

Bezplatná verze umožňuje vytvořit si jednoduchý profil se základními informacemi, nesmí být uvedeno telefonní číslo ani kontaktní e-mail. Komunikace je omezena na ostatní uživatele. Pro dominy se nabízí dva druhy profilů. V bezplatné verzi je možnost komunikace pouze přes kontaktní formulář.

Výrazně lepší možnosti kontaktu nabízí VIP profil pro dominy. Jedná se o placený a ověřený profil, ve kterém si domina může uvést kontaktní e-mail i telefonní číslo. Další výhodou VIP profilu je jeho přednostní zobrazování. Cena za VIP profil není na stránkách zveřejněna, pro bližší informace je potřeba kontaktovat provozovatele.

ProfiBDSM neposkytuje garanci na získání protějšku

Provozovatel profiBDSM neposkytuje žádné garance pro získání protějšku u bezplatných profilů. Velmi podrobný dotazník a specifické zaměření této seznamky však má všechny předpoklady dovést uživatele k úspěchu. U VIP profilů domin sice není přímo zmiňována garance, že služby dominy budou využívány.

Seznamka však VIP domině vytváří prostředí, kde se může prezentovat na profesionální úrovni včetně viditelných kontaktů. Přednostní zveřejňování VIP inzerátů také značně zvyšuje šanci na úspěch VIP dominy.

Bezpečnost a zviditelnění jsou v rovnováze

Seznamka BDSM slouží zejména k prezentaci domin, nabídce služeb, prodeji zboží a kontaktu vyznavačů BDSM. Přehnaná bezpečnostní opatření by tak byla na úkor potřeby uživatelů zviditelnit svou nabídku.

Profily domin, výsledky dotazníků, inzeráty i některé fotografie jsou přístupné i neregistrovaným uživatelům webu.

Přesto jsou však dodržována některá bezpečnostní opatření, jako je možnost ověření profilu, skryté kontakty, jména, fotografie znemožňující identifikaci osoby a schvalování inzerátů správci.

Stejně jako při veškeré komunikaci na internetu i na profiBDSM seznamce musí uživatel dbát opatrnosti při sdělování důvěrných informací nebo domlouvání prvních schůzek. Ani sebepečlivěji vyplněný profil nezaručuje, že osoba ukrytá za ním je pravdomluvná a skutečná.

Široká nabídka pro úzkou komunitu

Vzhledem k zaměření seznamky není počet registrovaných uživatelů nijak závratně vysoký. Podrobný dotazník vyplnilo kolem tří a půl tisíce uživatelů. Velmi propracovaný je však systém vyhledávání v jednotlivých kategoriích.

Kromě již zmíněného navazování BDSM vztahů zde naleznete i méně obvyklé kategorie online otroků, finanční otroctví a sekci ostatní, kam se dostanou inzeráty nezařaditelné do některých z kategorií. Praktická je zde možnost vyhledávání podle lokality. Seznamka dále nabízí možnost chatu uživatelů, nákup a prodej BDSM pomůcek a obsahuje i sekci blog se zajímavostmi.

Uživatelé s problémem jsou odkázáni na e-mail

Seznamka profiBDSM nenabízí téměř žádnou ze současných forem zákaznické podpory. Uživatelům je k dispozici pouze e-mail, není možné se někam dovolat ani řešit problém přes chat. Dokonce se na webu nenachází ani sekce často kladených otázek, kde by uživatel našel odpovědi na nejčastěji řešené problémy. Nikde na viditelném místě není uveden ani název a sídlo provozovatele seznamky. ProfiBDSM seznamka tak na návštěvníka z jiné sociální bubliny působí poněkud anonymně.

Aplikace pro mobily není dostupná

Seznamka profiBDSM na stránkách nenabízí ani nezmiňuje možnost stažení aplikace pro mobilní telefony pro android ani pro ios. Vzhledem k velmi speciálnímu zaměření seznamky a omezenému okruhu uživatelů lze předpokládat, že vytváření aplikace a její masové šíření mezi komunitu není příliš pravděpodobné.

Webové stránky se však bez problémů dají zobrazovat i v mobilním telefonu s připojením na internet.

Finální hodnocení

ProfiBDSM snad ani není možné hodnotit jako klasickou seznamku. Je to zkrátka místo určené pro prezentaci profesionálních domin, kde část webu je věnována i ostatním uživatelům z BDSM komunity.

Velmi pečlivě je zpracováno vyhledávání v jednotlivých kategoriích včetně možnosti výběru konkrétní lokality. K úspěchu uživatelů rovněž přispívá velmi obsáhlý a podrobný dotazník, který jasně definuje požadavky, preference a nabídku konkrétního uživatele. Poněkud nepřehledně působí celkové pojetí webu, člověk se snadno ztrácí.

Nedostatečné jsou informace na blogu, nevýhodou je i určitá anonymita až tajemnost provozovatele, neveřejné informace o VIP členství a téměř nulová uživatelská podpora.

Vzhledem k zaměření si však tato seznamka své příznivce zcela určitě najde a zájemcům o téma BDSM z řad nováčků ji lze s klidným svědomím doporučit k prozkoumání.

Klady

Zápory

Jednoznačné zaměření Nepřehledné pojetí webu
Propracované členění do kategorií Chybějící informace
Podrobný dotazník Nedostatečná zákaznická podpora
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací

Spolupracujeme: