Už jste překročili hranici středního věku a jste bez partnera? Ať už svobodní nebo rozvedení, na nový vztah není nikdy pozdě. Potkat v tomto věku nezadaný protějšek, který by vyhovoval nárokům, není sice nemožné, ale přeci jen složitější než za mladých let.

Pokud se vám nepodaří najít partnera v zaměstnání nebo při provozování koníčků, mnoho možností již nezbývá. Samozřejmě jiná situace nastává, jste-li od přírody flirtovací komunikativní typ, který neváhá oslovit zajímavý protějšek na ulici, ale takových je ve zralejším věku přeci jen menšina. Naštěstí s rozvojem technologií se šance na seznámení zvyšuje pro každého. Pokud toužíte po vážném seznámení a máte pocit, že již není kde hledat, možná jste narazili na internetovou seznamku Singles50.

Singles50 je mezinárodní seznamka s českou verzí

Seznamka je provozována společností se sídlem v Lucembursku. Tato společnost provozuje ještě další různě zaměřené seznamky, které se specializují třeba na vysokoškolsky vzdělané lidi. Seznamka Singles50 má kolem 250 tisíc členů. Zaměřením na starší uživatele je seznamka Singles50 poměrně zajímavá. U starší generace se ještě stále objevují předsudky ohledně využívání technologií.

Internetová seznamka odvážně nazvaná Singles50 na trhu svůj prostor určitě má.

Singles50 vyjadřuje svůj účel

Tato seznamka má v názvu výstižně uveden účel, kterému slouží. Je určena pro seznámení střední a pokročilé generace. Je otevřena hetero i homosexuálům, bez rozdílu rasy, národnosti i náboženského vyznání. Jediným omezením je věk minimálně 40 let. Tímto pravidlem tak seznamka dokazuje, že zaměření na střední a starší generaci není pouze marketingový tah, ale skutečnost.

Předpokládá se spíše vážné seznámení, ale ani nezávazný flirt není závažným prohřeškem proti morálce této seznamky.

Bezplatná registrace dává prostor představit se

Registrace je zdarma a je poměrně snadná. Při vyplňování profilu je uživatel intuitivně proveden jednotlivými kroky. Po vyplnění údajů a nahrání fotek je přesměrován na osobnostní dotazník. V dotazníku zodpoví otázky týkající se své osoby. Rovněž dostane prostor popsat, jakého partnera by si představoval. Pravdivé a podrobné zodpovězení otázek je předpokladem pro úspěšné seznámení.

Seznámení pomůže vědecká metoda

Osobnostní dotazník je také podkladem pro vědeckou metodu přiřazování vhodných profilů. Dotazník je analyzován pomocí souboru psychologických a dalších vědeckých metod a na jeho základě je stanovena charakteristika osobnosti zájemce o seznámení. V souladu s výsledkem jsou mu přidělováni uchazeči o seznámení, kteří se jeví vhodní z hlediska společných názorů, pohledu na svět a vzájemných požadavků.

Uživatel je tak ušetřen proklikávání náhodných profilů a může se zaměřit na uživatele, u kterých se předpokládá soulad.

Na bezpečnost klade Singles50 velký důraz

Společnost provozující Singles50 prezentuje svůj produkt jako bezpečný. Placené členství je podle ní zárukou eliminace falešných profilů a uživatelů, kteří seznámení nemyslí příliš vážně. Je kladen důraz na ochranu osobních údajů. Příjemným bezpečnostním prvkem je, že profily mohou zobrazit pouze registrovaní uživatelé. Uživatel si také sám může nastavit, komu se jeho fotky zpřístupní. Ostatní je uvidí rozmazaně.

I přes uvedené bezpečnostní prvky je však třeba dbát zásad bezpečného pohybu na internetu a pečlivě zvážit, co s kým uživatel sdílí.

Singles50 garanci seznámení neposkytuje

Uživatel nedostává žádnou garanci, že se s někým seznámí. Není garantován ani minimální počet opětovaných kontaktů. Ani v placené verzi tedy nemusí zájemce o seznámení slavit úspěch. Nicméně od vědecké metody se předpokládá nalezení kvalitních profilů, takže riziko, že zůstane uživatel bez odpovědi, se snad ani nepřipouští.

Zjistěte více detailů o Singles50
ZJISTIT CENU

Bezplatná verze je téměř nefunkční

Registrace je sice zdarma, ale to je asi tak všechno, co uživatel zdarma obdrží. Bez zakoupení prémiového členství nemůže přijímat ani posílat zprávy, zobrazovat fotky, hrát hry, věnovat se videohovoru. Někdo bere placené členství jako nutné zlo, jiný v něm vidí záruku, že uživatelé myslí seznámení vážně. Toto si musí každý uživatel rozhodnout sám, které verzi dává přednost.

Prémiové členství je automaticky prodlužováno

Prémiové členství otvírá možnost plné komunikace a využívání všech služeb seznamky. Nicméně pokud se uživatel včas a s předstihem z placené služby neodhlásí, je mu automaticky prodlouženo a z jeho účtu je strhávána nemalá částka.

Aktuální ceník je uveden na stránkách seznamky Singles50.

Ukončení členství u bezplatné verze lze provést jednoduše deaktivací profilu. U placené verze je nutné zaslat ručně psaný dopis faxem, poštou nebo přes e-mail. Upozornění na automatické prodloužení členství je skryto v obchodních podmínkách a jeho přehlédnutí je zdrojem rozladění a finanční ztráty mnoha uživatelů.

Komunikujte klasicky i moderně

Pro komunikaci s provozovatelem je možné využít klasickou osvědčenou poštu nebo email na zákaznickou podporu. Pro fanoušky nových technologií je k dispozici i mobilní aplikace. Nicméně pokud je seznamka mířena na střední a starší generaci, určitě by byla milým komunikačním prvkem telefonická podpora v češtině nebo možnost živého chatu.

Hodnocení: Zajímavý nápad kazí nedůvěryhodný provozovatel

Seznamka Singles50 zaměřená na střední a starší generaci je zajímavý počin. Příjemnou skutečností je registrace uživatelů starších 40 let, takže je název aspoň trošku dodržen. V tomto typu seznámení je nosnou myšlenkou dát prostor padesátníkům, kteří nerezignovali na partnerský život, stále věří v lásku a ke splnění svého snu neváhají využívat moderní technologie.

Vadou na kráse této seznamky je provozovatel, který je nechvalně proslulý automatickým prodlužováním členství založeném na tom, že uživatelům nejsou zjevně, jasně a zřetelně zdůrazněny podmínky. Vypovězení členství ručně psaným dopisem nebo dokonce nutností faxovat vypadá jako záměrné komplikování při pokusu o ukončení. Jako by společnost žila z toho, že uživatelé seznamek nečtou obchodní podmínky nebo jim nerozumí.

Toto balancování na hranici mezi podvodným jednáním a těžením z nepozornosti uživatele kazí celkový dojem. Jinak zajímavá seznamka se tak bohužel řadí mezi další z nedůvěryhodných produktů, který nelze s klidným svědomím doporučit. Pokud se zájemce o seznámení rozhodne přesto seznamku Singles50 vyzkoušet, je žádoucí velmi pečlivé pročtení obchodních podmínek.

Klady

Zápory

Vysoký počet uživatelů Náročné rušení uživatelského účtu
Věkové omezení 40+ Vyšší cena
Vstupní dotazník a párování dle něj
Zobrazení profilů jen pro registrované uživatele
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

Tento trend zcela podporuji! Ženy co si hledají starší muže nepočítají do budoucna. Když je vám 25 a najdete si 35 muže, připadá vám svět v pořádku, protože máte stejné cíle a jste na stejné úrovni. Ale když je vám najednou 35 jste v rozkvětu jemu je jemu 45 a stává se z něj protivý fotřík co by se jen válel doma. Pak příjde krize středního věku a vy i přesto že jste pořád krásné musíte bojovat o jeho pozornost. Navíc musíte pamatovat že muži umírají dříve než ženy, takže když už jsou všichni zadaní a vy už nejste nejkrásnější, tak on si klidně skape… Ted už ten zajda nevypadá tak blbě co?!

Hezký den,
s tímto musím naprosto souhlasit… já si vždycky vybírala starší partnery (a nedokázala jsem si představit, že bych byla s mladším). Jednoho dne přišel zlom a sbalil mě „zajíček“ A upřímně lepší sex než s nim jsem v životě nezažila… a celkově nám to prostě už 4 roky parádně klape .

Takže, milé dámy, nebojte se toho. Žijete jenom jednou, tak proč se omezovat

Spolupracujeme: