Jste bez partnera a rozhodli jste se to změnit? Snažíte se vyznat v záplavě internetových seznamek a nevíte, kterou si vybrat? Dostáváte rozdílná doporučení od svých známých a z internetových hodnocení? Zdráháte se zaplatit poplatek, abyste někomu nenaletěli? Při svém brouzdání v seznamovacích vodách internetu jste možná narazili na seznamku Be2.

Be2 je mezinárodní internetová seznamka

Seznamka Be2 sídlí v Lucembursku. Na svých stránkách uvádí počet přibližný počet čtrnácti milionů členů registrovaných po celém světě. Informace, kolik uživatel z celkového počtu připadá na českou sekci, na stránkách buď není uvedena anebo je tak skryta, že ji běžný čtenář bez registrace může snadno přehlédnout.

Seznamka je určena pro vážná seznámení

Be2 se prezentuje jako seznamka pro vážné seznámení, nalezení partnera, životní lásky. Zakládá si na odlišnosti od ostatních seznamek, které jsou prý pouze zábavní. Na svých stránkách však neuvádí žádné relevantní argumenty, které by tato vyjádření potvrzovaly.

Registrace je zdarma

Registrace na Be2 je zdarma. Spočívá ve vyplnění základních údajů, nahrání fotek a zodpovězení otázek v osobnostním dotazníku. Po vyplnění dotazníku získá uživatel vyhodnocení svého dotazníku a popis partnera, který by se k němu hodil. Zároveň jsou mu navrženy profily uživatelů, kteří vykazují velkou shodu. To je však všechno, co může uživatel od bezplatné verze očekávat.

Bez VIP členství je registrace téměř zbytečná

Po registrace uživatel obdrží návrhy profilů, se kterými by se k sobě hodily, tyto profily však nemůže kontaktovat, pokud si neaktivuje VIP členství. V bezplatné verzi není možné posílat zprávy, ani si prohlížet profily ostatních uživatelů. Bez aktivace plné verze zaplacením poplatku za VIP členství je seznamka prakticky nefunkční.

Vysoká cena a automatické prodlužování

Placené členství je možno si objednat na měsíc, čtvrt a půl roku nebo celý rok. Aktuální částky na webových stránkách viditelně uvedeny nejsou, zřejmě se tedy objevují až registrovaným uživatelům při objednávání placeného členství. Z jiných zdrojů, než jsou oficiální webové stránky Be2.cz, však bylo zjištěno, že poplatky u této seznamky jsou velmi vysoké.

Lze předpokládat, že poplatky v takové výši si zaplatí jen menší část uživatelů, a základna pro výběr vhodného partnera je tak značně snížena. Dalším problémem je automatické prodlužování členství. Systém je nastaven tak, že vypovědět smlouvu sice není obtížné, ale informace jsou skryté v obchodních podmínkách. Společnost zřejmě vychází z předpokladu, že lidé nečtou pozorně obchodní podmínky.

Pokud však uživatel smlouvu nevypoví v písemné formě na adresu sídla, nebo dokonce faxem, členství se mu automaticky prodlužuje a strhává se poplatek sjednaný při uzavírání smlouvy.

Uživatelé se bouří proti strhávání plateb

Při vyhledávání recenzí na Be2 je nejčastějším zdrojem nespokojenosti automatické prodlužování členství a dle názoru uživatelů neoprávněné strhávání plateb z karet uživatelů. Seznamka Be2 dokonce opakovaně obdržela přízvisko „podvodná“. Zřejmě se o podvod nejedná, protože ve všeobecných obchodních podmínkách jsou výše zmiňované náležitosti uvedeny.

Zjistěte více detailů o Be2
ZJISTIT CENU

Nicméně za seriózní a uživatelsky přívětivé jednání toto chování uživatelé nepovažují oprávněně. Skutečně seriózní seznamka vědomá si svých kvalit nemá zapotřebí pokoutně schovávat pravidla do všeobecných podmínek. Kvalitní seznamka je na své služby hrdá, nabízí kvalitu a za kvalitu si nechá zaplatit.

Na stránkách by měl být jasně a výrazně uveden ceník placeného členství a podmínky jeho vypovězení.

Bezpečnost se nevymyká běžným podmínkám v on-line světě

Profily nejsou manuálně schvalovány, seznamka se zříká odpovědnosti za údaje uvedené v dotaznících a profilech svých uživatelů. Uživatel si tedy musí dávat pozor, komu a jaké údaje poskytuje. Jeden prvek pro zvýšení bezpečnosti však seznamka Be2 uvádí. Uživatel se může rozhodnout, komu se jeho fotky zobrazí, ostatní je vidí rozmazaně.

Vědecká metoda seznámení negarantuje vůbec nic

Společnost všude v textu zdůrazňuje vědeckou metodu, která zrovna Be2 činí naprosto unikátní. Systém, kdy uživatel vyplní osobní dotazník, a na základě vyhodnocení dotazníku je mu přidělen návrh partnerů se shodným pohledem na život, je však již naprosto běžný u spousty různých internetových seznamek.

Be2 je poměrně unikátní v tom, že přes zaručenou vědeckou metodu negarantuje vůbec nic. Nemáte jistotu, že dojde vůbec k nějakému pozitivně opětovanému kontaktu. Za své peníze nedostanete žádné záruky. Zákaznická podpora a komunikace silně pokulhává

Uživatel v nesnázích se rozhodně podpory jen tak nedovolá. Na stránkách chybí obvyklá sekce často kladených dotazů, není uveden kontakt na telefonickou podporu ani možnost chatu. Kdesi hluboko ve všeobecných obchodních podmínkách je uveden e-mail na zákaznický servis a adresa sídla společnosti. Podpora formou faxu nebo klasické pošty dnes již působí značně zastarale. Jediným použitelným způsobem je tedy e-mail. Uživatel může doufat, že mu na něj třeba někdo odpoví.

Příznivci mobilních aplikací mohou využít aplikaci pro android i iOS.

Hodnocení: Be2 nabízí za hodně peněz velmi málo muziky

Seznamka Be2 není vůbec ničím zajímavá, odlišná, zkrátka jiná. Zákaznická podpora je víc než nedostatečná. Malé plus Be2 získává za bezpečnost ohledně rozmazaných fotografií pro uživatele, kterým je nechcete zpřístupnit.

Na oficiálních stránkách nejsou skoro žádné informace, podstatné údaje jsou ukryty ve všeobecných podmínkách, což moc důvěry nevzbuzuje. Stránky vypadají dost neprofesionálně, texty jsou plytké a o ničem. Stále opakovaná a zdůrazňovaná vědecká metoda seznámení nepřináší žádné záruky, že za vysoký poplatek se vůbec seznámíte.

Vysoké poplatky a automaticky prodlužované členství jsou asi největším zdrojem nespokojenosti uživatelů a dá se říct, že oprávněným. Nenapadá mě jediný důvod, proč by tato seznamka měla existovat, pokud pominu touhu po zisku jejího provozovatele.

Klady

Zápory

Vysoký počet uživatelů Náročnější zrušení profilu
Celosvětová působnost Drahé členství
Vědecký analytický model seznamování Horší pověst
Méně funkcí bez placení
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: