Chcete se seznámit s někým zajímavým, ale netoužíte nutně po vážném vztahu? Rádi byste prožili noc plnou vášně, ale momentálně jste single? Nebo hledáte jen pokec? Nebráníte se využít k seznámení internet a seznamka je pro vás výzva? V tom případě vás možná zaujala seznamka C-date.

C-date je mezinárodní seznamka

Provozovatelem je lucemburská společnost, která provozuje seznamku v různých zemích. Každý den se po celém světě údajně registruje 25 tisíc nových profilů. Celkový počet uživatelů po celém světě je uváděn přibližně 36 milionů.

Zakládá si na skutečnosti, že mají vyrovnaný počet mužů a žen.

C-date je určena pro nezávazný flirt

Na této seznamce se loví primárně nezávazný flirt, sex na jednu noc, zajímavá erotická setkání. Nikdo vám nebude zakazovat hledat zde přátele nebo vážný vztah. Uživatel by však neměl být pohoršen, pokud mu přijde nabídka na jednorázové strávení noci. Je dobré, že seznamka svůj účel uvádí jasně a zřetelně a vyvaruje se tak nepochopení a omylů mezi uživateli.

Pokud se z nezávazného vztahu nebo chatování vyvine vážný vztah, je to milý bonus pro uživatele.

C-date je otevřena pro všechny

Na C-date se může registrovat každý, C-date je otevřena pro hetero i homosexuály, i ostatní sexuální menšiny. Díky celosvětové působnosti je možnost seznámit se s lidmi z celého světa, různých barev a národností. Český uživatel však může lovit v prostředí české seznamky, pokud mu to tak vyhovuje.

Popis usnadní hledání

Pro nalezení vhodné osoby je žádoucí, aby uživatel vyplnil svůj profil a uvedl podrobnější údaje. Zejména se hodí vyplnit otázku, jaký je sexuální typ, co nabízí a jaké má představy o případném partnerovi. Může uvést preferovaný vzhled nebo své oblíbené praktiky. Čím více údajů uživatel uvede, tím větší má šanci nalézt protějšek svých snů.

C-date hlásá bezpečnost

Seznámení na C-date je údajně velmi bezpečné. Seznamka zdůrazňuje manuální kontrolu profilů, čímž se výrazně snižuje riziko falešných profilů nebo osob majících více profilů. Ověření při registraci probíhá prostřednictvím e-mailu.

Nicméně uživatel musí mít stále na paměti základní pravidla bezpečnosti při komunikaci na internetu. Nikdy neví, kdo se skrývá za zvoleným profilem. Je proto třeba zachovat opatrnost při svěřování osobních informací. Toto nebezpečí hrozí i nezletilým osobám, které se snadno mohou stát kořistí nekalých živlů pohybujících se na seznamkách a zneužívajících naivitu a nezkušenost mladých uživatelů.

K bezpečnosti uživatelů C-date přispívá, že profily se nezjevují neregistrovaným uživatelům. Chat je anonymní a C-date zdůrazňuje bezpečnost při výměně fotografií.

C-date seznámení negarantuje

Na seznamce C-date není uvedena žádná garance, že uživatel naváže opětovaný kontakt s nějakým vybraným profilem. Seznamka v přehledu na svých stránkách uvádí úspěšnost flirtu 72 %, ale nic takového nezaručuje, ani neuvádí postup, jak se k danému procentu dopracovala. Dle zkušeností některých uživatelů je toto číslo značně nadnesené.

Vědecká metoda se k flirtu nepoužívá

Seznámení na C-date není výsledkem žádné vědecké metody založené na obsáhlém vyplňování dotazníku, jeho následném vyhodnocování a hledání vhodného partnera podle vědecky nastavených postupů. Výběr profilu je dílem náhody, sympatií, zadaných požadavků a správného filtrování. Šance na potkání dvou spřízněných lidí se zvyšuje pečlivým a pravdivým vyplněním údajů v profilu. Hodně napoví i profilová fotka.

Zjistěte více detailů o C-Date
ZJISTIT CENU

Bez prémiového členství se neseznámíte

Registrace na C-date je sice zdarma, ale to je tak všechno. Pokud si nezaplatíte prémiové členství, nemůžete odpovídat na zprávy, fotografie uživatelů se vám zjevují rozmazaně. Bez zaplacení poplatku jste zkrátka pouze registrován. Na vyzkoušení si můžete zvolit měsíční VIP členství za zavádějící poplatek.

Aktuální ceny jsou uvedeny na stránkách C-date.

A zde je patrně největší zádrhel celé seznamky. Velmi drobným písmem je uváděna informace o automatickém prodlužování, pokud není služba vypovězena s předstihem. Po vypršení měsíčního členství následuje bez upozornění prodloužení o půl roku. Rovněž vypovědět členství je zbytečně komplikované. Musí se zaslat dopis na adresu společnosti nebo faxem.

Zákaznická podpora přes e-mail i aplikaci

Mobilní aplikace je dostupná pro iOS i Android. Pro komunikaci je uvedena e-mailová adresa a sídlo firmy ve všeobecných obchodních podmínkách. Pokud má uživatel před registrací nějaké otázky, chybí nebo je velmi dobře schovaná praktická a obvyklá sekce „často kladené otázky“. Rovněž kontaktní formulář, pokud existuje, se nepodařilo objevit.

Hodnocení: Automatické prodlužování členství kazí důvěryhodnost

Největší slabinou této seznamky je v očích uživatelů automatické prodlužování členství, hned o celý půlrok. Zřejmě se nejedná o podvod, v obchodních podmínkách je tato skutečnost uvedena. Nicméně skutečně seriózní seznamka by měla tyto kolizní údaje zdůrazňovat, a ne skrývat malým písmem a doufat, že si uživatel nevšimne.

Rovněž komplikovanost zrušení členství, kdy v době internetu společnost vyžaduje zasílání faxu nebo dopisů klasickou poštou nahrává skutečnosti, že cílem je nikoliv zprostředkovat seznámení, ale vydělávat na nepozornosti uživatelů. Ohledně úspěšnosti seznámení se zkušenosti uživatelů velmi liší. Někteří si pochvalují množství konverzace, jiní podezřívají společnost, že používá falešné profily, za kterými se skrývají její zaměstnanci.

Za vyzdvihnutí stojí možnost on-line chatu mezi uživateli a množství her, které činí seznamování zábavnější.

C-date je možná funkční seznamka, ale svým přístupem k automatickému prodlužování členství ztrácí důvěryhodnost. Kvalitní seznamka nemá podobné triky zapotřebí, je si jista svými službami a nemusí získávat zákazníky kvůli jejich nepozornosti.

Přístup C-date k uživatelům nelze považovat za férový, jejich chování je odrazující a seznamka tak ztrácí na důvěryhodnosti. Nenapadá mě žádný důvod, proč riskovat ztrátu peněz s nulovou garancí seznámení zrovna s touto seznamkou a nevybrat si v záplavě konkurence nějakou důvěryhodnější.

Klady

Zápory

Profily jsou dostupné jen po registraci Většina funkcí jen v placeném režimu
Jednoduché filtrování mezi uživateli Náročné zrušení placených účtů
Manuální kontrola profilů provozovatelem
Detailnější informace na profilu
Zaměření především na flirt, randění, noční dobrodružství...
Mobilní aplikace pro iOS i Android
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: