Jste muž nadšený do nových technologií? Máte chytrý mobil a nosíte ho stále u sebe? Chcete se seznámit nestandardním způsobem? Hledáte partnera nebo kamarády stejného pohlaví? Toužíte po flirtu nebo nezávazné noci plné vášně? Zajímají Vás noví lidé vyskytující se ve vašem okolí? V tom případě by neměla vaší pozornosti uniknout aplikace Grindr.

Grindr je dělaná pro váš telefon

Grindr je mobilní aplikace, která je určena pro seznamování na základě lokalizace pomocí GPS. Uživatelům jsou nabízeny profily s udáním vzdálenosti.

Při výběru kontaktů se tak můžete rozhodnout nejen podle sympatií, ale i podle místa výskytu.

Grindr je celosvětová záležitost

Aplikace Grindr je rozšířena v téměř dvou stech zemích světa. Aplikaci užívá přibližně 27 milionů registrovaných uživatelů. Grindr je unikátní průkopnickým systémem nabízení profilů na základě lokalizace v okolí. Stačí se zaregistrovat a během chvilky dostane uživatel nabídku profilů z okolí, ze kterých může vybírat.

Vědeckou metodu párování profilů zde nehledejte

Současné seznamky si často zakládají na vědecké metodě párování profilů. Vycházejí z podrobného osobního dotazníku vyplňovaného při registraci. Pomocí vědeckého zkoumání odpovědí spárují dotazníky tak, aby se k sobě dostaly profily s co největší shodou zálib a podobným pohledem na svět. U této aplikace se žádný dotazník nevyplňuje. Uživatel si sám vybízí z nabízených profilů.

Při párování je tedy kladen důraz na individuální sympatie.

Grindr je aplikace pro gaye a bisexuály

Tato aplikace primárně slouží gayům a bisexuálům najít obdobně zaměřené partnery nebo přátele. Mezi uživatele se však řadí i transsexuálové. Uživatelé tak nejsou nuceni řešit vysvětlování svojí orientace, ani neriskují odmítnutí nebo urážky, pokud orientaci objektu svého zájmu správně neodhadnou. Předpokladem tedy pochopitelně je, že uživatel této aplikace ví, k jakému druhu seznámení je určena. Na Grindru je jasné, kdo koho hledá.

Zjistěte více detailů o Grindru
ZJISTIT CENU

Snadná registrace zvyšuje riziko

Stačí si nainstalovat aplikaci do telefonu a vyplnit profil. Služba však nenabízí manuální schvalování profilů. Je zde tedy velké riziko falešných profilů. Při používání by si uživatelé měli dát velký pozor, komu a jaké informace či fotky o sobě posílají. Důvěrný soukromý materiál by tak mohl být velmi snadno zneužit, což je závažným problémem, zejména u nezletilých uživatelů.

Z hlediska bezpečnosti má tato mobilní appka ještě další slabinu, v minulosti byl několikrát řešen únik dat uživatelů ke třetím osobám.

Poplatek za užívání zájemce motivuje

Ačkoliv spousta seznamek je zdarma, mnoho lidí volí dobrovolně verzi placenou. Uvědomují si totiž, že poplatek může motivovat zájemce o vážné seznámení a vyloučit tak ty, kteří se vlastně ani moc seznamovat nechtějí. Grindr má verzi bezplatnou i placenou. V bezplatné verzi se uživateli zobrazí přibližně sto vhodných profilů nacházejících se v požadované vzdálenosti. Placená prémiová verze nabízí vyšší počet zobrazovaných profilů než verze bezplatná.

Garanci seznámení Grindr neposkytuje

V placené ani bezplatné verzi není poskytována žádná garance seznámení, není určen počet opětovaných reakcí, které uživatel dostane za určité časové období. Funguje spíše jako sociální síť. Každý si vyplňuje svůj profil a sám si vybírá z profilů, které jsou mu nabídnuty. Chybí v podstatě jakákoliv regulace ze strany provozovatele. Uživatel má svůj osud ve svých rukou.

Vystačí s běžnou technikou

Při užívání této seznamovací appky nepotřebujete žádné speciální vybavení. Stačí chytrý telefon, do kterého si stáhnete mobilní aplikaci. Aplikace je navržena pro systém Android i iOS. Podrobnosti o Grinderu a uživatelských podmínkách naleznete i na webových stránkách.

Zákaznické podpoře se nedovoláte

Služba má sice má technickou podporu, ale nečekejte, že si s vámi jejich operátoři popovídají o problémech s aplikací. Telefonický kontakt podpora nezahrnuje. Můžete se na ně obrátit e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře, případně využít často kladené otázky.

Často kladené otázky jsou však zpracovány poměrně podrobně a je značná šance, že tam odpověď na svou otázku naleznete.

Hodnocení: Grindr slouží účelu, pro který byla stvořena

Mobilní aplikace této služby se od většiny běžných seznamek v některých směrech výrazně odlišuje. Přišla s poměrně převratným řešením v podobě geolokace. Tato moderní technologie umožňuje spojovat lidi nejen podle údajů vyplněných v profilu a přiložené fotografie, ale do výběru je zahrnut i výskyt uživatele v požadované vzdálenosti. Tato blízkost umožňuje rychlý přechod ze setkávání virtuálního do reálného.

Zmíněná rychlost je však do určité míry i slabinou. Při navazování vážného vztahu si uživatelé nejdříve nějaký čas píšou, než se rozhodnou trávit čas a cestu při osobním setkání. Rychlost setkání díky Grinderu se tak stává spíše rájem pro flirt či nezávazné sexuální schůzky. Dalším nedostatkem aplikace je bezpečnostní riziko, jako je zneužití svěřených informací falešnými profily a únik dat ke třetím osobám.

Uživatelé si také často stěžují na nefunkční placenou verzi a celkově často nefunkční aplikaci. Na druhou stranu aplikace je určena pro seznamování specifické skupiny lidí, což jsou gayové a bisexuálové. Tuto funkci plní skvěle a nemá příliš konkurenci, která by působila v tolika zemích a s tak konkrétním zaměřením. Pro cílovou skupinu tedy aplikace rozhodně stojí za vyzkoušení, se zřetelem k výše zmíněným rizikům a nedostatkům.

Klady

Zápory

Mobilní aplikace pro iOS i Android Jen v cizích jazycích
Použitelné i v podobě webové služby Ochrana osobních údajů
Zaměření na sexuální menšiny Zahraniční služba
Drahé členství
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: