Toužíte po vážném vztahu? Využíváte internetové seznamky? Pak jste možná narazili na množství nabídek nevázaného sexu, které vám nejsou příliš příjemné a od dalšího seznamování vás třeba i odrazují.

Pokud hledáte partnera pro trvalý vztah a rádi byste našli někoho na úrovni, vyzkoušejte internetovou seznamku Academic singles.

Academic singles nabízí úroveň

Tato seznamka se prezentuje jako vhodná pro lidi na určité vyšší úrovni. Jako cílovou skupinu uvádí vysokoškolsky vzdělané lidi, kteří jsou úspěšní ve svém oboru, předpokládá se u nich všeobecný rozhled a kulturní zájmy.

Provozovatelem je firma se sídlem v Lucembursku, která provozuje ještě další internetové seznamky.

Seznamka uvádí počet členů okolo 240 tisíc a zakládá si na vyrovnaném poměru mužů a žen.

Registrace je otevřená pro každého

Navzdory názvu není podmínkou akademické vzdělání. Seznamka je otevřena úplně každému, nedochází zde k žádné diskriminaci na základě rasy, pohlaví, stupně vzdělání ani sexuální orientace.

Od uživatelů se však očekává spíše zájem o vážné seznámení, flirtování a vyhledávání sexu na jednu noc není hlavním účelem této seznamky.

Profily a fotky jsou kontrolovány

Seznamka sama sebe představuje jako nejprestižnější a nejbezpečnější internetovou seznamku. Zdůrazňuje ověřování profilů a manuální kontrolu vkládaných fotografií. Upozorňuje na přísnou ochranu osobních dat.

Poměrně příjemným bezpečnostním prvkem je možnost uživatele rozhodnout, komu se zobrazí fotka. Pro ostatní uživatele zůstává fotka rozmazaná.

Plusem pro bezpečnost je i skutečnost, že bez registrace není možné profily uživatelé zobrazovat.

Zdůrazněním seznamky určené pro vážné vztahy se očekává absence obtížných sexuálních návrhů. I přes uvedená opatření však uživatel nesmí zapomínat na pravidla bezpečnosti v prostředí internetu a pečlivě zvažovat, jaké informace o sobě sdělí.

Profily páruje chytrá technologie

Chytrou technologií seznamka zřejmě míní to samé, co jiné seznamky nazývají vědecká metoda. Princip je každopádně shodný. Uživatel vyplní osobnostní dotazník, tento dotazník je vyhodnocen a na základě výsledků jsou uživateli přiděleny profily, které nejvíce odpovídají jeho názorům a pohledu na svět.

Tím by se k sobě měli dostat uživatelé, kteří mají předpoklady si rozumět a shodnout se v zásadních věcech. Pro uživatele je tato metoda poměrně příjemná, protože odpadá nutnost proklikávat se záplavou profilů. Na druhou stranu přílišná shoda nemusí být zárukou porozumění.

Na rčení o protikladech, co se přitahují, určitě špetka pravdy je.

Spoléháním na chytrou technologii se uživatel ochuzuje o možnost najít někoho zajímavého, byť ne zcela shodného. Nejefektivnějším způsobem je tedy kombinace chytré technologie a náhodného procházení profilů.

Získání protějšku seznamka negarantuje

Seznamka Academic singles žádným způsobem negarantuje seznámení ani minimální počet opětovaných kontaktů. Chytrá technologie tedy přiřadí vhodné profily podle zadaných odpovědí v dotazníku, ale nic víc. Pak už je vše v rukou uživatele a náhody.

Pravděpodobnost seznámení zvýší kvalitní fotky, pravdivé vyplnění údajů a pečlivé odpovědi v dotazníku. Pokud se však přes veškerou snahu uživatel s nikým neseznámí, žádné kompenzace ani záruky mu poskytnuty nejsou.

Bezplatná verze je téměř nefunkční

Pro vyzkoušení Academic singles nabízí bezplatnou verzi. Uživatel provede snadno a zdarma registraci, vyplní požadované údaje, zodpoví osobnostní dotazník a nahraje fotografii. Seznámí se s prostředím a tím v podstatě končí.

Bez aktivování prémiového členství nemůže komunikovat s ostatními uživateli, nevidí ostré fotografie, nemůže hrát hry.

Nemůže takřka nic. První možností je, že uživatel znechucen touto „zradou“ profil zruší, druhou je objednání prémiového členství, které je placené.

Prémiové členství otevírá všechny funkce

Prémiové členství si uživatel může objednat na jeden měsíc, půl roku nebo rok. Po zaplacení poplatku se mu otevírá přístup ke všem funkcím seznamky.

Může komunikovat s ostatními uživateli, hrát hry, prohlížet fotografie. Pokud prémiové členství uživatel včas nevypoví, je automaticky prodlužováno.

Zjistěte více detailů o AS
ZJISTIT CENU

Automatické prodlužování vzbuzuje negativní reakce

Automatické prodlužování členství je kamenem úrazu jinak vcelku dobře působící seznamky.

Při volbě délky prémiového členství na měsíc si uživatel zpravidla nevšimne, že pokud členství nevypoví, automaticky se mu prodlouží o další tři měsíce. Uživatelům jsou tak sráženy z účtu nemalé částky. Nejedná se zdaleka o ojedinělý případ, podle obsáhlosti internetových diskuzí na toto téma.

Složitost výpovědí snižuje důvěryhodnost

U bezplatného členství se dá profil jednoduše deaktivovat. U placeného členství je však třeba zaslat dopis do sídla společnosti, použít fax nebo aspoň přílohu dopisu v e-mailu.

Striktně jsou dány výpovědní doby.

Pokud internetová seznamka trvá na výpovědi faxem či poštou, vzbuzuje to minimálně údiv, spíše ostražitost na riziko podvodu. Podvod je jedno z nejčastějších vyjádření, které na adresu seznamky uživatelé používají.

Komunikace vázne hlavně při problémech

Plusem pro seznamku je možnost použití mobilní aplikace. Z ostatních kontaktů je uvedeno sídlo firmy a kontaktní e-mail na zákaznickou podporu. Dle zkušeností uživatelů však není ojedinělé, že odpověď přijde ve formě automatického potvrzení a informace, že se někdo ozve.

Zejména při snaze řešit automatické prodloužení členství není provozovatel v komunikaci údajně příliš aktivní. Možnost chatu nebo sekce častých otázek uvedena není.

Hodnocení: Seznamka si hraje na něco, co není

Seznamka se prezentuje jako určena pro lidi na vyšší úrovni, s vysokoškolským vzděláním. Již tato informace je však zavádějící, protože registrace je otevřena naprosto všem. Academic singles ze sebe dělá něco lepšího, a přitom neváhá používat nekalé praktiky podomních obchodníků. A

Automatické prodlužování členství způsobem, jakým ho provádí tato seznamovací služba, možná není v rozporu se zákonem, ale určitě v rozporu s dobrými mravy. Uživatelé si stěžují, že si informace o prodloužení při měsíční platbě vůbec nevšimnou, protože je psaná příliš malým písmem na málo kontrastním pozadí.

Takto zásadní informace by neměla být skryta ve všeobecných podmínkách ani maskována miniaturním písmem, ale zdůrazněna tak, aby se uživatel mohl informovaně rozhodnout.

Tato platforma je provozována společností, která tyto praktiky používá i u dalších seznamek. Více než touhou zprostředkovat seznámení je zjevně motivována snahou vydělat na nepozornosti uživatelů. Seznamky s podobným chováním by na trhu vůbec neměly existovat.

Klady

Zápory

Bezplatná registrace Všechny funkce až v placených profilech
Vyšší počet aktivních uživatelů Bez ruční kontroly fotek
Ideální poměr mužů a žen Automatické obnovení placeného profilu
Drahé členství
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: