Hledáte partnera nebo jen nezávazný flirt? Zajímají vás lidé z různých koutů světa? Chcete poznat nové lidi a prostředí internetových seznamek na vás působí příliš upjatě a vážně? Máte rádi spíše spontánní způsob reakce? V tom případě zkuste Tinder.

Tinder není klasická seznamka

A co tedy je Tinder, když to není seznamka? Je to sociální síť určená k seznamování. Uživatelé zde mají vytvořené profily, které se jim zobrazují na základě geografické polohy. Uživatel má možnost profil buď zahodit anebo mu dát like. Pokud se setkají dva vzájemně kladně ohodnocené profily, dojde k jejich spojení a můžou se spolu začít bavit.

Je tu pro všechny?

Tenhle seznamovací způsob je zde bez nadsázky pro všechny. Tato seznamovací sociální síť je rozšířena po celém světě. Je určena pro vážná seznámení, pro flirt, náhodné setkání, sexuální dobrodružství, přátelské rozhovory, zkrátka pro vše, na čem se uživatelé dohodnou a co neodporuje platným právním předpisům.

Nabízí spontánní a příjemně chaotické prostředí

Na této službě nevládne žádná vědecká metoda. Podrobné dotazníky a vědou podložené zpracování zde nehledejte. Profily jsou párovány podle vzájemných sympatií, pak už je vše na domluvě mezi uživateli. Pravidla jsou velmi volná, systém umožňuje reagovat rychle, spontánně a intuitivně.

Svoboda přináší rizika

Vzhledem k faktu, že tato aplikace není seznamka v pravém slova smyslu, ale sociální síť, každý si vytváří svůj profil a za jeho správnost také ručí. Profily nejsou manuálně schvalovány ani výrazně omezovány. Uživatelé by tedy měli brát v úvahu, že mnoho profilů může být falešných. Falešné profily si uživatelé vytvářejí v lepší případě z nudy, v tom horším případě třeba za účelem vylákání nahých fotek od dětí.

Mladí lidé by proto měli na tuto a jí podobné sítě vstupovat poučeni a kontrolováni dospělými.

Pro mladého člověka, který si ještě plně neuvědomuje nástrahy internetové komunikace, může být seznamovací sociální síť velmi nebezpečná. Plusové body však Tinder získává za to, že profily nejsou veřejné, neregistrovaným uživatelům zůstávají skryté. Uživatel se nemusí tolik obávat ztráty soukromí.

Tinder funguje v aplikaci i na internetu

Je primárně určený k používání v mobilní aplikaci stažené do telefonu. Využívání této služby pomocí aplikace umožňuje uživatelům stálý přehled o kontaktech a aktuální situaci. Profily jsou jim do aplikace nabízeny podle místa výskytu. Stačí je pouze přijímat nebo odmítat. Pro lidi, kteří nepotřebují být stále na příjmu, případně neholdují mobilním aplikacím, je k dispozici i klasická verze na webových stránkách.

Zjistěte více detailů o Tinderu
ZJISTIT CENU

Zákaznickou podporu u Tinder nečekejte

Pokud se vyskytne nějaký problém, s živým operátorem na telefonu si nepopovídáte. Dokonce ani chat nebo kontaktní formulář vám s problémem nepomůže. Můžete využít e-mail, případně budete odkázáni na seznam častých dotazů uživatelů. Nutno však podotknout, že tyto věčně se opakující otázky jsou zodpovězeny velmi podrobně, s velkou pravděpodobností tam řešení svého problému naleznete.

Tinder zdarma i za peníze

Mnoho funkcí je k dispozici zdarma. Limitováni jste však zejména počtem funkce like, které můžete za den přidělit. Pokud máte zájem přidělovat like neomezeně, rozhodněte se pro jeden z druhů placeného členství. Členství Plus umožňuje přidělovat like bez limitu, můžete propagovat svůj profil při zobrazování ostatním uživatelům, členství Plus umožňuje lepší nastavení profilu. Pokud se rozhodnete pro členství Gold, získáte vše, co umí členství Plus, a ještě jeden velmi příjemný bonus.

Než ohodnotíte něčí profil, vidíte, jestli už hodnotil dotyčný uživatel vás a případně s jakým výsledkem.

Cenová politika se stala terčem kritiky

Aktuální ceník placených verzí je k dispozici přímo na stránkách Tinder. Členství lze zakoupit na měsíc, čtvrt a půl roku, nebo celý rok. Tato sociální síť razí metodu rozdílné cenové hladiny pro různé věkové kategorie. Výrazně preferování levnějším členstvím jsou uživatelé do třiceti let. Uživatelé nad touto věkovou hranicí mají členství citelně dražší. Toto opatření lze považovat za diskriminaci starších uživatelů a bylo již mnohokrát kritizováno.

Dalším nešvarem je automatické prodlužování členství, což může mít za následek nežádoucí strhávání peněz z účtu. Pokud uživatel s automatickým prodlužováním nesouhlasí, musí tuto skutečnost změnit v nastavení svého profilu.

Garantuje seznámení už ze své podstaty

Primárně je to sociální síť, rozšířená po celém světě. K seznamování uživatelů dochází pomocí dávání like a vzájemných sympatií. Pokud je tedy uživatel dostatečně aktivní, dává like, odpovídá na kontakty, komunikuje a chce se seznámit, je zde velká pravděpodobnost, že se seznámí. Pokud však čekáte smluvní garance minimálního počtu navázaných kontaktů, tak to zde nenaleznete.

Hodnocení: Tinder je zajímavá alternativa seznamek

Pokud máte zkušenosti s klasickými a internetovými seznamkami a chcete vyzkoušet něco „tak trošku jiného“, je Tinder dobrou volbou. Nehledejte zde vědecké metody, ale vzájemné sympatie. Pokud máte rádi sociální sítě, je tato služba pro vás tím pravým místem na hledání protějšku. Mějte však vždy na paměti, že internetové profily nejsou reální lidé a hrozí nebezpečí zneužití vašich údajů, informací a fotek. Chovejte se proto opatrně a ostražitě.

Pokud dodržíte zásady bezpečného chování na internetu a neodradí vás diskriminace při placení členství, tak tahle appka jakožto moderní spontánní nástroj pro seznamování určitě stojí za bližší prozkoumání a vyzkoušení.

Klady

Zápory

Velmi rozšířená aplikace Podpora/support formou automatických odpovědí
Intuitivní rozhraní Zahraniční služba
Celosvětová působnost Jen formou aplikace
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: