Hledáte vhodný protějšek nebo nové přátele? Rozhodli jste se zkusit štěstí na internetu? Probíráte se množstvím internetových seznamek a nejste si jisti, která je ta pravá? Dnes se zaměříme na seznamku Lide.cz.

Lide.cz je určena všem

Seznamka Lide.cz je určena všem zájemcům o seznámení. Mohou se zde seznamovat zájemci o seznámení vážné i nevážné, hledající partnery i přátele, lidi společných zájmů, kamarády na venčení psů, maminky z blízkého okolí na pokec do parku či pískoviště. Seznamka je otevřena i pro lidi hledající nezávazný sex, pro jinak orientované menšiny. Do profilu je sice nutné vyplnit některé základní údaje včetně sexuální orientace, ale pouze z informačních důvodů.

Lide.cz provozuje Seznam.cz

Seznamka Lide.cz je provozována společností Seznam.cz, který má vlastní webovou stránku a poskytuje mnoho dalších služeb, z nichž mezi nejznámější patří třeba e-mail. Lide.cz původně sloužil jako komunitní web. Setkávali se tam lidé s různými zájmy, za účelem seznámení nebo povídání. Součástí byl chat, který umožňoval uživatelům scházet se v tematicky laděných místnostech a povídat si o objektech společného zájmu. Postupem času byl komunitní web změněn na seznamku.

Registrace je snadná a bezplatná

Při registraci stačí vyplnit profilové údaje a platnou e-mailovou adresu. Podmínkou pro aktivaci profilu je nahrání fotky, která musí zachycovat skutečnou podobu uživatele. Fotky domácích zvířátek, kytiček nebo filmových postav jsou vyřazeny. Uživatel bez nahrané profilové fotky má velmi omezená uživatelská práva.

Bezpečnost se příliš neřeší

Na seznamce Lide.cz neexistuje manuální schvalování profilů.

Co si kdo vyplní, to má v profilu uvedeno. Neověřuje se identita uživatele. Při komunikaci na Lide.cz tedy musí uživatel počítat, že za profilem se může skrývat někdo naprosto jiný. Toto je velké nebezpečí zejména pro mladé lidi, kteří se mohou stát kořistí různých nebezpečných delikventů.

Dalším velkým problémem ohledně bezpečnosti je volný přístup profilů k prohlížení i pro neregistrovaným uživatelům. Profily se veřejně zobrazují všem, dá se v nich volně vyhledávat. Až pokud se zájemce rozhodne někoho kontaktovat, nelze tak učinit bez registrace.

Zjistěte více detailů o Lidech
ZJISTIT CENU

Pro seznámení je rozhodující profilová fotka

Na Lide.cz neexistuje nic jako vědecká metoda seznámení. Uživatelé nevyplňují obsáhlé dotazníky, nesestavuje se osobnostní profil. Velký důraz je kladen na profilovou fotografii. Uživatel se dozví, jak dotyčný vypadá, jaký je jeho věk, odkud pochází a jestli je zrovna on-line. Tento způsob prezentace osob se může zdát efektivní, ale mnozí uživatelé si stěžují na nemožnost vybírat podle podrobnějších charakteristik.

Kromě fotky by napřed o uživateli věděli něco víc, jeho zájmy, pohled na svět.

Další nevýhodou je nemožnost poslat zprávu, pokud oslovený neprojeví zájem o kontakt. První žádost o kontakt je však univerzální, nelze podrobněji rozvést, proč zrovna tuto danou osobu se rozhodl uživatel kontaktovat, jaká jsou jeho očekávání a ani nelze napsat něco bližšího o sobě.

Zvyšuje se tím riziko odmítnutí zejména u žen, které za tímto neosobním kontaktem mohou očekávat další nevítanou sexuální nabídku, ačkoliv ony samy třeba zrovna hledají kamarádku na procházky s dětmi.

Seznamka Lide.cz nemá prémiové členství

Všechny funkce seznamky Lide.cz fungují bez omezení v bezplatné verzi, není možné si připlatit za nadstandardní podmínky. Lide.cz je tak přístupná velkému množství lidí. S tím je ale spojen výskyt neaktivních profilů, které nikdo nesleduje, nemaže, nedeaktivuje.

Tyto profily se pak tváří jako vážní zájemci o seznámení, a přitom si už možná uživatel ani nepamatuje, že na Lide.cz nějaký profil vůbec má.

V bezplatné verzi se také více vyskytují lidé, kteří o seznámení vůbec zájem nemají a zaregistrovali se třeba z nudy, nebo svůj profil již nesmazali.

Garance seznámení je nulová

Seznamka nevyžaduje žádné poplatky, ale také absolutně nic negarantuje. Seznámení závisí čistě na uživatelích, na jejich aktivitě, sebeprezentaci a nárocích na potenciálního partnera. Seznámení komplikuje omezená úvodní konverzace, značné množství neaktivních profilů a lidí, co o seznámení nemají zájem. Jistou výhodou je povinnost nahrát reálnou fotku. Omezení výběru profilů jen na fotku a pár základních údajů je však pro hodně uživatelů zcela nedostatečné, postrádají podrobnější informace o objektu zájmu.

Podpora i přes mobilní aplikace

Na stránkách Lide.cz je sice uveden kontakt na provozovatele, ale s tímto způsobem se asi příliš pro běžnou podporu nepočítá. K dispozici je mobilní aplikace pro iOS i pro android. Pro práci z počítače můžete využít sekci nejčastěji kladených dotazů a kontaktní formulář.

Hodnocení: Lide.cz tvoří nepříliš funkční hybrid

V dobách před nástupem sociálních sítí byl komunitní web Lide.cz poměrně zdařilým projektem. Lidé oceňovali tematicky rozčleněné místnosti, uživatelsky přívětivé prostředí a propojenost se službami na Seznam.cz. Po nástupu sociálních sítí provozovatel zřejmě nevymyslel vhodnou strategii, co s tímto portálem počít.

Správně pochopil, že sociálním sítím konkurovat nedokáže a přeorientoval se na seznamku. Značně nešťastným způsobem však vytrhl existující profily z jejich prostředí a nabídl je veřejně k seznámení. Stávající uživatele tímto krokem a dalšími změnami nepotěšil, ale nedokázal přilákat uživatele nové.

Lide.cz působí rozpačitě, o co se vlastně jedná. <

strong>Profesionální seznamka to není, komunitní web to již také není a sociální síť rovněž ne. Lide.cz si nezaslouží být nazván vyloženě špatným webem, jen není zřejmé, k čemu vlastně v současné době slouží a s jakým cílem by se na něm měl uživatel registrovat. Fakt, že je zdarma, bohužel nestačí.

Klady

Zápory

Česká služba Méně moderní aplikace
Mobilní aplikace pro iOS i Android Neaktivní profily
Všechny funkce bezplatné Méně přehledné rozhraní
Primárně jde o sociální síť
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: