Současná technicky vyspělá doba nabízí mnoho způsobů, jak se seznámit s novými lidmi. Ať již hledáte partnera snů, kamaráda nebo lidi s podobnými zájmy, jednou z možností jsou internetové seznamky. Internetových seznamek existuje velké množství. Dnes se podrobněji podíváme na seznamku Seznamte.se.

Seznamka je určena pro vážné seznámení

Tato seznamka se na svých stránkách prezentuje jako určena k vážnému seznámení. Nemělo by se tedy stát, že narazíte na někoho, kdo hledá pouze sexuální dobrodružství, bude obtěžovat ve zprávách nebo si z vás dělat legraci. Seznamovat se mohou muži s ženami, ale je otevřena i homosexuálním zájemcům. Seznamka je provozována českou společností a je primárně určena pro česky mluvící zájemce žijící v ČR.

V prostředí internetu však tato hraniční vymezení lze považovat pouze za orientační.

Chybějící manuální schvalování profilů snižuje bezpečnost

V této seznamce neprobíhá manuální schvalování profilů, které by vyřadilo všechny falešné a podezřelé profily. Riziko falešného profilu je tak podstatně větší než u seznamek, které manuální schvalování provádějí. Jistým zabezpečením je cena členství, která se obecně řadí k těm vyšším. Ani vysoká cena členství však nedokáže spolehlivě eliminovat všechny falešné profily, což má negativní dopad na bezpečnost. Dalším záporem je zobrazení profilů rovněž pro neregistrované osoby.

Partneři jsou vybírání na základě vědecké metody

Seznamka se tváří velmi moderně. K přiřazování profilů používá vědeckou metodu, kterou aplikuje na vyplněné osobní dotazníky. Takto zpracované dotazníky by měly zaručit, že se spárují osoby se společnými zájmy a pohledem na svět. Tato a jí podobné vědecké metody jsou však u současných internetových seznamek považovány téměř za standard, a ne za něco, co by seznamku odlišovalo od konkurence.

Ženy mají prémiové členství zdarma

Registrace je bezplatná, členství základní a placené prémiové. V bezplatné verzi se uživatel po registraci seznamuje s prostředím seznamky a může využívat některé funkce v omezeném režimu. U bezplatné verze je limitován počet odesílaných zpráv, nelze si vyměňovat e-maily, ani telefonní čísla. Prémiové členství je možné si předplatit na jeden týden, jeden měsíc, čtvrt nebo půl roku, případně na celý rok. Podle délky předplatného se odvíjí cena členství. Platební podmínky platí pouze pro muže, ženy mají kompletní prémiovou verzi zcela zdarma. Aktuální ceník je dostupný na stránkách seznamky.

Členství je prodlužováno automaticky u platby kartou

Pokud se rozhodnete prémiovou verzi ukončit, je to poměrně komplikovaná záležitost. Musíte tak učinit písemně poštou, a ještě předem tento záměr oznámit provozovateli prostřednictvím kontaktního formuláře. Pokud tak neučiníte, bude členství automaticky prodlouženo a účtováno na vaši kartu. Seznamka nabízí několik způsobů placení, nedobrovolnému prodloužení členství a strhávání poplatků z karty se proto můžete poměrně účinně bránit volbou jiné platební metody.

Při použití platby prostřednictvím sms, složenkou nebo převodem sice nedojde k prodloužení členství, poplatek je však vyšší než při platbě kartou.

Komunikace probíhá přes kontaktní formulář

Pokud potřebujete řešit nějaký problém a nenajdete odpověď v sekci často kladených otázek, je vám k dispozici zákaznická podpora pomocí kontaktního formuláře. Je to sice příjemná metoda, ale u seznamky, jejíž poplatky nejsou zrovna nízké, by se dal očekávat zákaznický servis na vyšší úrovni, komunikace formou chatu nebo podpora na telefonu.

V obchodních podmínkách je sice uveden e-mail i telefonický kontakt pro případ reklamace, ale při běžné zákaznické podpoře se s těmito způsoby komunikace zjevně nepočítá.

Body navíc však seznamka získává za možnost stažení aplikace, která umožňuje být stále v centru dění. Zajímavou metodou pro pohodlné přihlášení je možnost propojení seznamky s profilem přes facebook. Při tomto způsobu by měl být uživatel podrobně informován o tom, ke kterým údajům z jeho profilu získává seznamka přístup. Jedná se hlavně o jméno, kontaktní údaje a profilovou fotku.

Zjistěte více informací o Seznamte.se
ZJISTIT CENU

Seznamka nenabízí žádné garance

Na seznamce Seznamte.se je zaregistrováno více než 340 tisíc členů. Seznamka klade důraz na vědecky zpracovaný formulář, na stránkách však neuvádí žádnou garanci, že dojde k nalezení a spárování vhodných profilů a jejich následnému vzájemnému úspěšnému kontaktu.

Tato garance je však již u seznamek poměrně běžná, takže oproti konkurenci má v tomto směru Seznamte.se jednoznačně mínusové body.

Zajímavou doplňkem je fotoseznamka

Uživatelé Seznamte.se mají možnost vzájemně hodnotit svoje fotky. Podle toho, jestli v nich fotky vzbuzují sympatie, líbí se jim, nebo naopak nelíbí. Získávají tak přehled, komu jsou sympatičtí a kdo je zase sympatický jim.

Hodnocení: Seznamte.se představuje šedivý průměr

Tato seznamka si zakládá na vědeckém párování profilů podle podrobného dotazníku. Ženám umožňuje plné členství zcela zdarma. Nabízí přihlášení přes facebook i využití aplikace. Na druhou stranu nabízí náhledy profilů se jmény a fotografiemi i neregistrovaným uživatelům. Komunikace s podporou je okleštěna na kontaktní formulář.

Chybí manuální schvalování profilů. Různé sazby podle způsobu placení členství a automatické prodlužování s komplikovaným výpovědním způsobem nepůsobí příliš seriózně. Chybí jakákoliv garance za využívané služby. Tato seznamka není ničím odlišná, zajímavá, kvalitnější nebo zkrátka jiná. Jejich systém placení a prodlužování členství je uživatelsky nepřívětivý, nepřehledný a obtěžující. Zákazník se pomoci nedovolá, protože je odkázán pouze na neosobní kontaktní formulář.

Seznamte.se nabízí zajímavou službu fotoseznamka, k dobrému hodnocení je to však zoufale málo. Když vezmeme v úvahu cenu za členství, tak jste-li muž, zkuste raději jinou seznamku. Jste-li žena, využijte možnost plného členství zdarma a udělejte si názor sama. Seznamte.se nijak nevystupuje z šedivého průměru a vyšší, než průměrné hodnocení si nezaslouží.

Klady

Zápory

Týdenní členství Odlišné ceny dle druhu placení za profil
Seznamování na vědecké metodě Písemná výpověď pro zrušení platby profilu
Aplikace do mobilu
Další detaily a možnost registrace, si prohlédněte zde:
Šipka
Více informací
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: